З понеділка, 6 квітня, під забороною опиниться ряд раніше звичних нам повсякденних дій: корсунці вже не зможуть вільно прогулюватися у парку, і скверах відвідувати спортивні та дитячі майданчики тощо.
Рішення ввести більш жорсткі обмежувальні заходи було прийняте 3 квітня комісією з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації з огляду на стрімке зростання кількості уражених коронавірусом COVID-19 в країні і, зокрема, в Черкаській області та на виконання постанови Кабміну №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в новій редакції, яку Уряд ухвалив на позачерговому засіданні 2 квітня.
Так, станом на 10-ту годину 6 квітня на Черкащині було підтверджено 62 випадки захворювання на коронавірус, один – з летальним кінцем.
Тому щоби якомога ефективніше протидіяти поширенню коронавірусної хвороби, громадян змусять більше сидіти вдома, обов’язково носити індивідуальні засоби захисту на вулиці та на певний час забути про такі радощі життя, як прогулянки, шашлики і зустрічі з друзями.
Отже, до заборон, які вже діють на цей час, з 6 квітня додатково в дію вводяться заборони на:
– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу повнолітніх;
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо;
– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, в яких проживають особливо вразливі категорії населення: діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями.
Крім того, відтепер потрібно буде обов’язково носити при собі документ, що посвідчує особу, підтверджує її громадянство чи спеціальний статус. Перебувати на вулицях без таких документів заборонено.
Під прицільною увагою тепер мають знаходитись всі особи, які прибули в Україну із країн, де особливо поширився вірус COVID-19. Вони підлягають обов’язковій самоізоляції або госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) строком на 14 днів. Самовільно залишати місця обсервації/ізоляції категорично забороняється.
Не втрачають актуальності й такі заходи безпеки, як соціальне дистанціювання, особливо для осіб, віком старших 60 років. Соціальне дистанціювання у мінімум півтора метри повинно бути між громадянами в чергах у магазинах, банківських та інших установах, яким дозволено працювати на час карантину. Так само не менше, ніж півтора метри, має бути між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщення.
На в’їзді/виїзді з території району та міста буде встановлено особливий режим. Будуть створені контрольно-пропускні пункти, на яких здійснюватиметься моніторинг стану здоров’я подорожуючих шляхом безконтактного вимірювання температури.
Передбачається, що такі обмежувальні дії триватимуть до 24 квітня.
Світлана Перець