Мінрегіон оприлюднив проєкти майбутніх районів в Україні. Про це йдеться на сайті «Децентралізація». Поряд з цим зазначається, що у проєктах ще можливі зміни.
Ця інформація для Корсунь-Шевченківського району аж ніяк не втішна, адже за проєктом він… перестає існувати. На Черкащині залишаться тільки 4 райони — Звенигородський, Золотоніський, Уманський і Черкаський. При цьому місто Корсунь-Шевченківський буде віднесено до Звенигородського району з центром у м. Звенигородці, а наприклад, Набутівська ОТГ — до Черкаського району.
Безумовно, така ситуація не задовольняє корсунців, хоча передумови для неї назрівали ще кілька років тому. Нагадаємо, що корсунська громада почала протести проти приєднання до Звенигородського району ще у 2016 році. Спочатку – на народних віче у місті, далі — у Черкаській облраді і навіть під стінами Кабміну. Але згодом хвиля громадського обурення згасла, і тепер Корсунь пожинає плоди безініціативності місцевої влади впродовж цілих чотирьох років. Лише в середині травня 2020-го з ініціативи депутата А.Безуглого та члена виконкому В.Поліщук виконком міської ради розглянув питання про звернення щодо включення міста Корсуня-Шевченківського до складу Черкаського району. І… виніс його на розгляд сесії, яка буде скликана 16 червня, тобто через місяць після його подання.
Чи відреагує облрада на це звернення? Шанс є, адже наразі проєкт формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим – Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. «Звісно, що цей проєкт не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, — будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема, формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Тож щоби з цієї ситуації вийти з максимально позитивним для корсунців варіантом (кращим з гірших), потрібно переконувати обласну владу. Недарма ж в народі кажуть, що до кожного папірця потрібно прилаштовувати ноги. Так, як це робили корсунці у 2016-му.