На цей раз прикрий випадок стався в с. Гарбузині. Потерпілий прийшов до батьків, там собака господарів вкусив його за пальці лівої руки.
Запідозривши неладне, господарі відразу ізолювали собаку, який вів себе неприродно агресивно і невдовзі помер. Труп тварини був доставлений в лабораторію, де й діагностували сказ.
Зі слів потерпілого відомо, що собака постійно був на прив’язі. Але через те, що ошийник натер собаці шию, його впродовж трьох днів відв’язували і він бігав за межами двору. Можливою причиною захворювання на сказ в цьому випадку можуть бути руді лисиці.
Собака, який спричинив надзвичайно прикру ситуацію, був щеплений від сказу в січні 2019 року, але в 2020 році необхідне повторне щеплення не було проведено. Після встановлення факту сказу будку, де жив собака, спалено, землю – продезінфіковано.
Матеріали розслідування випадку сказу направлені на розгляд державної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації з пропозицією Корсунь-Шевченківській міській раді провести ряд заходів. Так, згідно з чинним законодавством, на територію с. Гарбузина накладаються карантинні обмеження зі сказу, а прилегла територія — району залізничного вокзалу — визначається зоною, загрозливою в плані захворювання на сказ. У цій ситуації в с. Гарбузині забороняється виводок та вивезення за його межі собак, котів та диких тварин. В загрозливій зоні (район залізничного вокзалу) забороняється промисловий і ліцензований відстріл диких тварин, їх відлов і вивіз. При виявленні випадку сказу серед тварин органи мисливських та лісових господарств повинні вживати заходів щодо зниження чисельності лисиць та єнотовидних собак до 1 голови на 1000 га угідь.
Вже вкотре нагадуємо, що власники тварин повинні дотримуватись Правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України. У разі нанесення покусів собаками та котами, при порушенні правил їх утримання, винні особи притягуються до адмінвідповідальності. Собак і котів, які покусали людей чи тварин, власники повинні ізолювати та повідомити Корсунь-Шевченківську районну державну лікарню ветеринарної медицини Надалі впродовж 14 днів утримувати на прив’язі або у вольєрі для здійснення за ними нагляду.
Трупи загиблих та підозрілих на сказ тварин знищуються лише шляхом спалювання. Місця, де знаходились хворі і підозрілі у захворюванні на сказ тварини, предмети догляду за ними, одяг, речі, які забруднені слиною та виділеннями хворих тварин, необхідно дезінфікувати відповідно до інструкції.
Особи, які були в контакті з хворою на сказ твариною, повинні звернутися в травматологічне відділення районної лікарні. Це необхідно для збереження свого здоров’я та життя.
І насамкінець – обов’язково проводьте щеплення своїх домашніх тварин (собак, котів), в т. ч. і ревакцинацію (повторне щеплення), бо нехтування цими вимогами може призвести до дуже негативних наслідків.
Тетяна КОЗЛОВА,
начальник Корсунь-Шевченківського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області