Постанова Уряду «Про утворення і ліквідацію районів», відповідно до якої частина Корсунщини буде віднесена до Звенигородського району, викликала в населення чимало запитань, одне з яких – про майбутнє обслуговування у лікувальних закладах.
«Ми завжди при потребі зверталися по лікарську допомогу у Корсунь-Шевченківську лікарню, а тепер нам потрібно буде їздити у Звенигородку? – стурбована нововведенням жителька села Сухин Зінаїда Руденко. – Ми звикли лікуватися в Корсуні. Тут знаю лікарів, їм довіряю, сюди і добиратися зручніше, і загалом тут все своє, все рідне. А як, скажіть, пенсіонерам добиратися до цієї Звенигородки: автобуси не ходять, і якщо у пенсіонера немає можливості найняти машину, щоб приїхати у Корсунь, то яка мова може бути про Звенигородку! Навіть якщо там лікарі за кваліфікацію не гірші, ніж наші, по-перше, це незручності, по-друге, легше навіть морально лікуватися у лікарів, з якими контактував уже не один рік», – ділиться своїми переживаннями сухинчанка.
Як вплине нова система адміністративно-територіального устрою на надання медичних послуг жителям Корсунщини після остаточного роз’єднання району, «Надросся» поцікавилося у керівників комунальних некомерційних підприємств «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» та «Корсунь-Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Районна лікарня готова приймати пацієнтів з будь-якого куточка України, це передбачено другим етапом реформування системи охорони здоров’я, наголошує директор ЦРЛ Олександр Матвієнко. Проте, аби отримати тут допомогу, потрібно мати на руках направлення від сімейного лікаря. Загалом, у доступності до послуг ЦРЛ для жителів Корсунщини нічого не зміниться, підсумовує Олександр Матвієнко. «Тут зручне місце розташування лікарні. Тут лікарі, які ведуть пацієнтів вже багато років. Тому ті жителі Корсунь-Шевченківщини, які будуть відноситись до Звенигородського району, а так само і до Черкаського району, можуть вільно користуватися послугами наших лікарів, звертатися в лікарню, де їх лікували багато років до цього», – зауважує він.
В якому форматі надалі буде працювати Корсунь-Шевченківський центр первинної медико-санітарної допомоги, який охоплює медзаклади – ФАПи, амбулаторії, що опиняться на території двох різних районів – Звенигородського та Черкаського, ми говорили із директором Центру Галиною Савчук.
– Найперше, на рівні Міністерства охорони здоров’я повинні прийняти підзаконні акти, які визначатимуть, хто буде правонаступником Корсунь-Шевченківського району. Навіть якщо половина району піде до Черкаського району, а половина – до Звенигородського, все буде вирішуватися в ОТГ. Не район буде вирішувати. І коли визначаться юридичні питання, тоді вже ми зможемо укладати договір про співпрацю з Набутівською, Стеблівською, Селищанською ОТГ та подовжити надавати послуги жителям цих громад, – пояснює Галина Савчук. – Що стосується людей, які уклали декларації з сімейними лікарями, для них ролі не грає, в якому районі людина буде проживати. У нас діє вільний вибір лікаря, тому сьогодні людина може звернутися у будь-яку лікарню України, але за умови, що ця лікарня уклала договір із Національною службою здоров’я на надання відповідного пакету послуг.
Отже, як наголошують корсунські медики, люди можуть не хвилюватися: у яких лікарів вони лікувалися, вони так і продовжать отримувати у них медичну допомогу. Тому тривоги з приводу того, що їм доведеться їздити у Звенигородському лікарню, абсолютно безпідставні.
Світлана Перець