4.7 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

Коронавірусна інфекція в Корсуні: зберігаються стрімка динаміка зростання і «жовта» зона

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...

Коронавірусний сплеск, який зараз фіксується по всій країні, і в Корсунь-Шевченківському районі зберігає тенденцію до зростання. Кожен новий тиждень плюсує кількість хворих, передусім у місті Корсуні-Шевченківському.

 

Так, за інформацією т.в.о. начальника Корсунь-Шевченківського лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталії Власенко, станом на ранок 9 вересня за весь період спостереження за результатами дослідження методом ПЛР у 111 жителів району лабораторно підтверджено діагноз СОVID-19. Із них м. Корсунь-Шевченківський – 63, с. Карашина — 4, адміністративні межі Стеблівської селищної об’єднаної територіальної громади – 36, с. Корнилівка — 1, с. Сахнівка — 1, с. Петрушки – 1, с. Нетеребка —1, с. Виграїв — 1, с. Нехворощ — 1, с. Гарбузин — 2.

Наразі в районі 36 активних хворих з лабораторно підтвердженим діагнозом: 2 — у Карашині, по одному – в Петрушках і Виграєві, решта – в місті. 1 хворий госпіталізований, всі інші лікуються амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів.

З числа захворілих за весь період 6 медпрацівників (медичні сестри), 7 – діти до 17 років, з них 5 – віком до 14 років; 4 працівники дошкільних закладів і 3 працівники загальноосвітніх шкіл. У зв’язку із захворюванням на СОVID-19 працівника дитячого дошкільного закладу «Дружба» садочок закритий на карантин на два тижні. Всі працівники і вихованці дитячого садочка «Дружба» перебувають на ізоляції вдома, під контролем сімейних лікарів.

Ситуацію із стрімкою динамікою поширення у районі гострої респіраторної хвороби СОVID-19 обговорили на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 4 вересня. За результатами оцінки поточної епідемічної ситуації чергове послаблення протиепідемічних заходів на території району комісія вирішила не застосовувати. Рівень епідемічної небезпеки в районі залишається «жовтим».

Також продовжує діяти ряд заборон. Зокрема заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування; робота дискотек, розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля.

Громадянам заборонено перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, що закривають ніс та рот.

Окремо члени комісії зосередили увагу на абсолютному дотриманні протиепідемічних заходів у дошкільних та освітніх закладах району, адже навчальні заклади наразі є місцями масового контактування як дітей, так і дорослих. Начальник Корсунь-Шевченківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна Козлова закликала керівників шкіл і дитячих садочків неухильно слідкувати за використанням засобів індивідуального захисту — масок, респіраторів тощо, контролювати дозвілля учнів на перервах, щоби вони не створювали скупчення.

Змусив задуматись і той факт, чому в Корсунь-Шевченківському районі така велика кількість хворих на коронавірусну інфекцію порівняно з іншими районами. На думку т.в.о. начальника Корсунь-Шевченківського лабораторного відділення Наталії Власенко, відіграє роль у цьому велика кількість обстежень контактних осіб, тобто осіб, які перебували в контакті з громадянами, які захворіли на СОVID-19. «У нас обстеження проводяться на совість, обстежуються всі контактні особи. Це дає відповідний результат. Причому контактні люди абсолютно безсимптомні, але вони потрапляють у статистику», — зауважує Наталія Власенко. Вона також відмічає, що є випадки, коли дуже важко визначити джерело захворювання, але найочевидніше, що сплеск захворюваності в районі відбувся після поїздок влітку на відпочинок в інші міста.

Як вважає головний спеціаліст з питань оборонної роботи, цивільного захисту населення РДА Анатолій Яковенко, причина поширення хвороби в районі також може критися в тому, що громадяни вже почали втомлюватися від обмежень і повністю ігнорують вимоги щодо індивідуального захисту та карантинні заборони в цілому. Зараз у немалої частини населення склалася думка, що коронавірус — вигадка або ж хвороба, якою можна нехтувати. Тому й порушують заборони — не носять масок, влаштовують масові гуляння компаніями. Та, як правило, життя корегує всі перекоси. Тому в результаті дехто поповнює статистику хворих на СОVID-19.

Ще один бік питання «боятися чи не боятися коронавірусу?» — це чутки. Від минулих вихідних місто «говорило» про ймовірну смерть від коронавірусу чоловіка середнього віку в центральній районній лікарні. В офіційній статистиці таких даних не значилося, але багато хто від «новини» занервував. Чи дійсно мав місце такий випадок, ми запитали директора КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» Олександра Матвієнка. Ось що він повідомив:

— Так, у ці вихідні в лікарні помер чоловік, який перебував під апаратом штучної вентиляції легень. Він лежав у лікарні близько тижня, в тяжкому стані. Ми зв’язалися з лікувальними закладами області, які надають допомогу хворим на коронавірус, де нам повідомили, що можуть взяти пацієнта до себе на лікування тільки у разі підтвердження в нього коронавірусної хвороби. Пацієнту двічі був зроблений аналіз на СОVID-19, але обидва рази результат був негативний. Він помер від вірусної пневмонії, але підтверджень, що у нього був СОVID-19, немає.

Залишається сподіватися, що, незважаючи на дилему «вірю — не вірю в коронавірус», громадяни все ж будуть сумлінно дотримуватися всіх рекомендацій медиків та заборон на час карантину, і тоді хвороба якнайшвидше відступить з нашого району.

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -