Зимові морози і щільний сніговий покрив нині стали ворогами для лісової живності. У заметах і звірям, і птахам важко знайти собі корми. Тому неоціненною для збереження місцевої фауни є допомога людей.
У ці дні спостерігається міграція птахів поближче до людей. Таке явище можна спостерігати і в ландшафтному парку Заповідника в м. Корсуні-Шевченківському, розповідає молодший науковий співробітник відділу охорони природи Катерина Лоєнко.
Щодня до годівниць, розвішаних під час екологічної акції «Нагодуй птахів», навідуються зимуючі птахи. До годівниць зазвичай насипають пшеницю цілу й подрібнену, соняшникове й гарбузове насіння, горіхи, іноді підвішують несолене сало. Про наповнення пташиних їдалень турбуються працівники Заповідника, відвідувачі й юні природолюби. Мішок зерна для годівлі птахів завезли у Заповідник і члени районної екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги. «Дуже потрібно нам зараз усім разом взятися і допомогти пташкам перезимувати», — говорить голова організації Володимир Бараненко. Від організації також планують завезти зерно і для качок, які зимують на Росі на території ландшафтного парку.
Тим часом у лісових масивах Корсунь-Шевченківського лісгоспу активно йде підгодівля звірини сіном, гіллячковим кормом, зерном. Застосовують і мінеральну підгодівлю — солонці з кухонної солі, яка добре впливає на організм тварин, зміцнює і підсилює захисні властивості проти захворювань.
Як інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства, викладення корму проводиться в місцях концентрації тварин, там, де вони почувають себе вільно. Тому ці місця підгодівлі здебільшого знаходяться в малодоступних для сторонніх очей місцях. Окрім того, лісівники ретельно стежать за тим, аби скупчення звірів не приваблювало браконьєрів. Для цього постійно проводяться рейди – перевірки по виявленню порушників правил полювання.