Понад півсотні корсунських медиків сьогодні, 2 березня, зробили щеплення проти коронавірусу. «Надросся» побувало під час процедури та дізналося подробиці.
У коридорі приймального відділення біля маніпуляційного кабінету — черга. Незвична вона тим, що у ній очікують на щеплення люди, які зазвичай перебувають по інший бік дверей медичних кабінетів — лікарі, медичні сестри та керівники лікувальних установ. Саме медичні працівники, відповідно до дорожньої карти, розробленої Міністерством охорони здоров’я України, повинні отримати вакцину від covid-19 в першу чергу.
Щеплення корсунським медикам робить мобільна бригада Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги. Це перша і на цей час єдина така бригада в області, яка пройшла навчання з імунізації вакциною Astra Zeneka. Надалі таких бригад в області буде сформовано шість. У складі бригади — лікар, дві медичні сестри та реєстратор, який вносить дані про вакцинованих у базу комп’ютера.
Як розповіла нам лікар мобільної бригади Доценко Людмила Василівна, щеплення роблять вакциною, яка називається Ковішелд, виробництва індійського заводу по ліцензії фірми Astra Zeneka. З початку своєї роботи 24 лютого бригада вже провакцинувала цією вакциною медичних працівників у Черкаській обласній лікарні, інфекційній лікарні та третій міській лікарні м. Черкас.
Щодо можливих негативних наслідків після проведення вакцинації Людмила Доценко коментує: «Як і після будь-якої маніпуляції чи будь-якого щеплення наслідки можливі. Тяжких наслідків ми не фіксували, спостерігали лише незначні відхилення. Зокрема і в Корсуні була одна дівчина з гіпертонічним кризом. Головне, щоб в таких випадках вчасно була надана допомога і пацієнти перебували під спостереженням».
У коридорі поруч із тими, хто ще чекає щеплення, сидять і провакциновані медики — після проведення процедури півгодини людина перебуває під наглядом, всі очікують, яка буде реакція організму. Якщо комусь раптом буде зле, то йому одразу буде надана медична допомога. Проведення вакцинації — добровільне і безкоштовне, але свою згоду людина повинна оформити письмово. Втім навіть при згоді на вакцинацію не всі можуть пройти цю процедуру.
— Для проведення вакцинації людина повинна дати письмову згоду, підписану власною рукою, — говорить Людмила Доценко. — Перед щепленням лікар проводить з нею бесіду, може навіть відсіювати тих, хто погодився і прийшов, якщо є протипоказання для вакцинації. Це вік до 18 років, вагітність, тяжкі алергічні реакції в анамнезі і якщо людина перехворіла на covid менше, ніж три місяці тому.
Віта Миколаївна Загородня, яка зараз завідує ковідним шпиталем у Корсуні, зробила вакцинацію в числі перших. Розповідає:
— Реакції не було ніякої, почуваю себе нормально. Сумнівів робити щеплення чи ні не мала жодних. Для медичного працівника щепитися потрібно обов’язково. Це дає шанс не захворіти, а якщо хвороба і вчепиться, то протікатиме в легкій формі.
Отримав щеплення і директор КНП «Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня» Олександр Матвієнко. Він наголошує: вакцинуватися — це самостійний вибір кожної людини.
— Я вакцинувався одним із перших, зараз почуваю себе добре. Загалом корсунські медики підійшли до вакцинації відповідально — завдяки великій кількості охочих мобільна бригада приїхала саме до нас. Разом із медпрацівниками нашої лікарні сьогодні вакцинувалися працівники швидкої допомоги і ЦПМСД, а також приїхала бригада швидкої допомоги із Городища — 13 осіб.
Олександр Матвієнко також зауважує — температурні режими при транспортуванні вакцини були витримані. Мобільна бригада привезла із собою 70 доз вакцини Ковішелд: вранці її отримали у Черкасах в місці зберігання і в доставили в Корсунь у сумках-холодильниках, тут її зразу переклали у холодильник. Всі 70 доз сьогодні були використані.
Світлана Перець