Черкащани зібрали більше 30 тисяч підписів жителів області під пропозицією надати меморіальним місцям Кобзаря статусу об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Ініціатором акції виступив директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький. На його думку, задля реалізації цієї ідеї не потрібно державних асигнувань, натомість потрібна підтримка авторитету держави.
Облаштування туристичної інфраструктури Черкащини, переконаний Олег Васецький, стане прикладом соціальної відповідальності вітчизняного бізнесу, а пам’ятні місця Шевченка повинні стати центром тяжіння для мільйонів людей. Відтак 22 травня, коли у Каневі традиційно відзначали дату перепоховання Шевченка, позбавлений традиційного сценарію був сам перебіг заходу. Для багатьох корсунців, як і для всієї Черкащини, він увінчався двома важливими місіями. До першої – вшанування Тараса – додалася ще й місія передання зібраних підписів представнику ЮНЕСКО.
Та перш ніж долучитися до згаданої ініціативи, близько п’яти кілометрів крокувала урочистою ходою Черкащина до Тарасової могили. Навіть літні люди та маленькі діти не скаржились на втому чи спеку, а навпаки йшли бадьоро і з піснею. Обабіч дороги гостей зустрічали юні канівчани: розмахували прапорцями, заквітчаними гілочками, а також надсилали своїми долоньками повітряні поцілунки і привіти. Просторе синьо-жовте полотно, немов маленьке небо, підняла над собою молодь і так несла його упродовж всього шляху.
Поміж патріотичною символікою заклично тріпотіли на вітрі і прапори «Кобзареві – світове визнання» у руках наших земляків. Разом із цими знаменами вони і піднялися на Чернечу гору. Біля підніжжя пам’ятника Тарасові, власне, і відбувалися урочистості. Участь у них разом із губернатором Черкащини Юрієм Ткаченком, представниками місцевої влади, кіборгом Андрієм «Богемою» Шараскіним, духовенством та громадськістю взяв віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. Відкриваючи мітинг, він зазначив: «Десятки поколінь українських патріотів отримували наснагу тут, на цьому місці, біля Тарасової могили. Тому кожен українець не лише один раз, а багато разів протягом життя має побувати у Каневі. І завдання влади – як центральної, так і місцевої, – популяризувати спадщину Шевченка, бо вона є актуальною зараз, може, як ніколи». У цьому контексті віце-прем’єр висловив вдячність Олегу Васецькому за достойну ініціативу – консолідацію черкащан у прагненні надання Тарасовій могилі статусу пам’ятки культурної спадщини ЮНЕСКО.
Десятки тисяч підписів під щедрі оплески учасників акції урочисто передали поважному представнику від ЮНЕСКО. Оберемки квітів – простих і неймовірно щирих, як і поетичні творіння Шевченка, – покладали до підніжжя меморіалу. А над дніпровими кручами пролягло глибоке звучання завершальної пісні – «Реве та стогне Дніпр широкий».