З 25 по 29 травня у м. Києві зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм з 3 потерпілими, з них 1 випадок — летальний.
Випадки захворювання на ботулізм пов’язані з вживанням в’яленої риби (лящ, тарань, короп), придбаної в гіпермаркеті «Караван» ТОВ «ГРУПА РІТЕЙЛ УКРАЇНИ» та супермаркеті «Мегамаркет» ТОВ «ЛАБР».
В Черкаській області з початку року зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм з 4 потерпілими, 3 з яких померли. Випадки захворювання на ботулізм мали місце в Черкаському, Золотоніському (пов’язані з вживанням в’яленої річкової риби (лящ, тарань), виготовленої в домашніх умовах) та Чорнобаївському (після вживання м’ясної тушонки домашнього виготовлення) районах.
Лікарі нагадують, що ботулізм – гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum та її токсином. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх властивостей (зовнішній вигляд, смак, запах).
Важливо: захворювання може виникнути тільки при вживанні тих продуктів харчування, які зберігалися при відсутності (або недостатній кількості) повітря, без попередньої достатньої термічної обробки. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в’ялені м’ясні та рибні вироби, а також інші продукти, в яких є умови для розвитку всіх форм збудника та утворення токсинів. Найчастіше захворювання пов’язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Якщо з’явилися симптоми захворювання — слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос тощо, негайно звертайтеся до лікаря.
Щоб убезпечити себе від отруєння, ретельно проварюйте і просмажуйте харчові продукти, особливо консервовані, безпосередньо перед вживанням. Залишки їжі на наступний день перед вживанням обов’язково піддайте термічній обробці. Харчові продукти зберігайте у закритому посуді. Не купуйте продукти харчування на стихійних ринках з рук приватних осіб.