Але на роботі служби це не позначиться — запевняють медики
Найближчими днями корсунь-шевченківська «швидка допомога» (або, як нині звучить її назва — Корсунь-Шевченківська підстанція Смілянської станції швидкої медичної допомоги) змінить своє місце розташування і перебереться в інше крило центральної районної лікарні, а саме — у приміщення, де раніше розташовувалось неврологічне відділення.
Як тільки інформація про це поширилася серед населення, у корсунців з’явився привід для занепокоєння: як вплине на обслуговування населення «переїзд» швидкої допомоги, чи відбудуться якісь зміни у роботі служби? Про це ми запитали головного лікаря Смілянської станції швидкої медичної допомоги Володимира Лимаренка.
— На якості обслуговування населення це ніяким чином не позначиться, — запевнив нас пан Володимир. — Зміни торкнуться тільки умов роботи колективу «швидкої». Певних незручностей додасть те, що це все-таки другий поверх. Ну і, звичайно, потрібно буде ще обжитися на новому місці. У відділенні вже закінчили ремонтні роботи, і днями ми будемо приймати це приміщення.
Пов’язане переселення «швидкої» з тим, що в ЦРЛ ось-ось приступлять до капітального ремонту і облаштування розширеного приймально-діагностичного відділення, під яке заплановано використати також і нинішнє приміщення «швидкої допомоги».
Днями на апаратній нараді в райдержадміністрації головний лікар Корсунь-Шевченківської ЦРЛ Віктор Завертайло зазначив: наступного тижня очікують підписання угоди з виконавцем робіт, який виграв тендер, — ТОВ «Росава». Як тільки це відбудеться, роботи одразу візьмуть старт.
Вирішили зробити в районній лікарні модернізоване, багатопрофільне, оснащене сучасною медичною апаратурою приймально-діагностичне відділення з метою утримання нашої лікарні в процесі реформування медичної галузі та створення госпітальних округів — уточнює голова райдержадміністрації Василь Клименко. «Ми прийняли рішення створити це відділення для того, щоб утримати нашу ЦРЛ на належному рівні та надавати і надалі якісну медичну допомогу жителям району, щоб не думати, як доставляти їх в Черкаси, Смілу чи Київ, а надавати людям допомогу тут, у Корсуні, — зазначає Василь Клименко. — Над цим працювала робоча група, утворена з числа лікарів, працівників РДА, депутатів райради. За зразок взяли місто Золотоношу, де побувала робоча група, вивчаючи досвід. Вже складений і список обладнання, яке ми будемо закуповувати. Він розглядався на робочій нараді у голови ОДА за участю директора департаменту охорони здоров’я. Зазначу, що фінансує закупівлю обладнання в повному обсязі райдержадміністрація».
Додамо, що, за словами головного лікаря ЦРЛ, загальна вартість робіт становить 2 млн 347 тис. грн. Свою долю у цю справу внесли також обласна рада, міська, сільські та ради об’єднаних територіальних громад.
Що стосується «швидкої допомоги», то служба «103» готова мчати до вас на виклик будь-звідки, запевняють нас рятівники у білих халатах, аби виконати свою головну місію — допомогти хворому. Автопарк служби буде базуватися у дворі неврологічного відділення, а доставлятимуть тих, хто потребує невідкладної допомоги, як і раніше, до звичного і знайомого чи не всім жителям Корсунщини під’їзду приймального відділення ЦРЛ.