10 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
10 Травня, Субота

ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Бувають люди, з якими говорив би вічність. Розумні, чутливі, вдумливі… Так, мимовільна зустріч 9 вересня, на День міста  Корсуня-Шевченківського, із Світланою Кас’яненко переросла у змістовну, натхненну бесіду. Мені як журналісту не хотілося відпускати від себе людину, яка має коштовні скарби. Ці скарби – слово, пісня, думка. А пані Світлана із властивою їй щедрістю душі нанизувала цінними перлинами історій намисто нашої розмови.

Отож, для вас – ексклюзив із поетом-піснярем, авторкою та виконавцем, дитячою письменницею, громадською діячкою, очільницею мобільної концертної волонтерської групи «Вольниця», нашою землячкою, нині киянкою Світланою Кас’яненко.

, ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є, Надросся Online– Пані Світлано, як народилася «Вольниця»?

– Наша  мобільна концертна волонтерська група «Вольниця» народилася під час подій на Майдані. Я як киянка приводила по декілька осіб додому, яким треба було випрати закіптюжені речі, поголитися, відіспатися, бо все інше (їжа, теплі речі та ліки) були для всіх у необмеженій кількості. Одним з таких був Костянтин Олійник, відомий як «трубач Майдану». Під його стоголосу трубу шикувалися вранці на Майдані, а «Лента за лентою» та Гімн України в його виконанні звучали там, де були загострення та протистояння…

19 січня на Грушевського під бій дерев’яними палицями об залізо підіймалося волосся. Тоді цей бій для мене став музикою, я записала слова – і вийшов «Набат на Грушевського». Тоді з піснями та віршами на головній сцені виступало багато людей, і ми також. Тому вже всі знали і бачили, хто що вміє. А коли почалася війна, до нас підійшов Крістіан – француз, лікар-хірург, парижанин, який приїхав до нас ще на початку подій на Майдані, він попросив дати концерт під Борисполем – там стояли «Золоті ворота». Ми «зліпили» концертну програму, десь взялися ще артист з м. Барнаул, що майстерно володів скрипкою, та з Дніпропетровська, волонтери купили «добреників», і там відбувся  наш перший «млинець». Хлопці замовили пісню – козацьку батальйонну. Не зволікаючи, я одразу її написала і записала – це була моя перша пісня про війну, яку майстерно і душевно виконав Андрій Харенко.

, ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є, Надросся Online

– Перша поїдзка на війну – якою вона була?

– Моя перша поїздка на війну була незабутньою. Від Станиці Луганської ми їхали до забутих  волонтерами, а здавалося, й самим Господом хлопців у супроводі бійців зі зброєю, за півтора кілометри до російського кордону. Страх  був такий, що просто всі, хто їхав, замовкли, і кожен, напевно, думав, що з хвилини на хвилину… Але все обійшлося. Перед поїздкою отець з м. Лубен благословив мене, аби я одягла на груди бійцям хрестики, тож я те й зробила, але не поспіхом, а дивлячись в очі і спілкуючись з кожним: «Любий мамин соколику, хороший, красивий! Сонячний промінчику із очима, як мирне небо! Я так далеко приїхала, аби сказати тобі, що ми любимо, цінуємо, вдячні… Пробачте, що ви тут, а ми там… Дякуємо за можливість жити, як і раніше…»

Ось  так до кожного знаходилися індивідуальні слова та побажання. У хлопців тремтіли бороди, виступали сльози. Їм бракувало нашої уваги та Любові. Дорогою додому очі 20-літніх хлопчаків випливали  у мене перед очима, і  я не стримувала сліз (на фото: афіша на станції метро Майдан Незалежності).

, ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є, Надросся Online– Ваша пісня «Він – солдат» рве серце і викликає в грудях неймовірну колотнечу. Правдивістю, надривом, глибиною… Як з’явилася ця композиція? Як взагалі народжуються Ваші пісні?

– Якось взимку я заїхала в Корсунь і загрузилася до стелі. В будинку культури (дай їм Бог здоров’я) понатирали шуби, нарізали олів’є, напекли пиріжків, накупили якісного сальця… Як же смакували ті страви у бліндажах  у той час, коли гриміли «гради»!!! Коли Костянтин Олійник після рясного «граду» вийшов з укриття, то дуже здивувався: було знищено все, окрім нашого бусика…

Так поїздка за поїздкою з’являлися нові пісні: у  Станиці Луганській – про підполковника Сергія Сухину, у Щасті – про зеленоокого Миколу з Черкащини,  який приїхав воювати з гармошкою. А «Він – солдат» народилася через рік після початку війни, нею я закричала до байдужих людей. Пісню про 56 загиблих лікарів-хірургів, які загинули під час  війни, рятуючи інших, написала останньою.

Загалом у моєму пісенному доробку 130 різножанрових пісенних творів, 30 з яких корсунці чули на радіо «На хвилі Корсуня». Дякуючи Всевишньому їх залюбки виконують як сольні виконавці, так і художні колективи, їх везуть на фестивалі, під них нагороджують бійців, а в 16-му році піснею «Рік Новий» відкривали головну ялинку країни, її виконала Дар’я Акулова –  переможниця «Україна має талант. Діти».

– До речі, про дітей. Розкажіть, будь ласка, про Ваші авторські дитячі книги.

– Зараз якомога більше хочеться писати для дітей, тому видано три дитячі книжечки австрійським видавництвом «Дж. Дж.». Презентувала дитячу книгу, зокрема, і на Львівському форумі.

, ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є, Надросся Online

– Та все ж головний життєвий акцент – на поїдках в зону АТО?

– Ми перевезли десятки тонн продуктів, дали понад 300 концертів на підтримку бійців. Хоча в цьому році поїздок було не більше семи. Змінилося все. І хлопців, яким по 20 років, – небагато, і харчуються більш-менш нормально, і копійку якусь отримують, та й не гатять уже так: зрівняти 14-й рік і сьогодні неможливо. Найбільша потреба бійців, звісно, – це моральна підтримка , що ми й робили весь цей час. Але ніколи не їхали на концерти з порожніми руками. Намагалися принести потрійну користь: привезти домашньої їжі, дати концерт, нагородити героїв, одягти хрестики та тризуби, поспілкуватися і вислухати. Після тієї черги за хрестиками по моєму тілі цілу добу ішов озноб! Це говорить про те, що віддав частину енергії. У складі «Вольниці» їздили близько тридцяти осіб різних за фахом, з різних міст та сіл. Кожен з нас одночасно виконує багато місій: наприклад, Костянтин Олійник – трубач, що виконує дивовижні, всесвітньо відомі композиції, звукорежисер, водій і волонтер, який добуває солярку та продукти, Леонід Логвиненко – журналіст, фотограф, кореспондент декількох газет та волонтер, який також дбає про солярку та смаколики для бійців. Леонід здійснив більш як 30 поїздок у нашому складі, видав декілька книг про війну, опублікував десятки матеріалів про захисників, за що визнаний «Журналістом року». Я – очільниця «Вольниці», і про назву не думала, бо до війни очолювала літературно-мистецьке об’єднання «Вольниця», яке після війни, сподіваюся, стане на своє місце і запрацює сповна. Автор пісень, координатор наших поїздок і … волонтерка, що дбає про необхідне на фронті. Цього року багато охочих писали на ФБ  у приват із пропозицією проїхати з нами, але я відмовляю, тому що це не екскурсія, а якщо ви – поет, то мені цього замало, бо «саночки треба комусь і на гору тягти»…  Та й звикла вже до людей, які у поїздках нічого не вимагають: їм однаково, де ночувати і  що їсти…

За період  війни маю багато подяк, нагород, за що щиро вдячна. Живу так, тому що не можу інакше. Всі ми різні. Я от люблю активний спосіб життя. А ще знаю, що якби мала сина, то він би був там. Тому обрала собі  тернистий, небезпечний  і виснажливий шлях… Колись писала:

«Життя – не математика, бракує теорем,

Все важимо та важимо,  щоб здихатись проблем…

Все горимо і мечемось у полум’ї та поті.

Та краще згинуть у вогні, ніж згнити в болоті!»

, ЕКСКЛЮЗИВ «НАДРОССЯ»: Світлана Кас’яненко – про щастя та Щастя, про сльози найсильніших та про життя, як воно є, Надросся Online– Чи щаслива Ви людина?

  • Ні. Бувають моменти… рідко… Наприклад, коли сиджу у залі, а хор дітей виконує мою пісню, або коли маю змогу пригорнутися до моєї донечки, обійняти її, закрити очі і вдихнути… Але вона живе далеко від мене, тому це щастя рідкісне. Донька – мій критик, блогер, піарщик, автор відеороликів та ідей для нових пісень. А ЩАСТЯ – це коли людині не бракує нічого.

Спілкувалася на сповнювалась творчим натхненням Олена Марчик

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -