Суботнього сонячного дня, 29 квітня, Корсунь зустрічав хореографічні колективи з різних міст Черкаської та Київської областей, з міста Вінниці, які прибули на I Міжобласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва імені В.Авраменка «Гопак-FEST». Загальна кількість учасників становила 26 колективів і більше 650 танцівників.
Розпочався «Гопак-FEST» урочистою ходою від міської ради. Учасників у концертних костюмах бурхливими оплесками вітали жителі міста. Вже на площі біля районного будинку культури колективи-конкурсанти продемонстрували свою майстерність у виконанні українського танцю «Гопак». А потім кілька годин на сцені районного будинку культури вражали мистецтвом танцю танцівники різного віку — від дітей до зрілих самодіяльних артистів. Народні, бальні, спортивні, сучасні — такою широкою і різноманітною була програма фестивалю. Присутні у залі вітали оваціями виступи кожного колективу, дякуючи за неймовірну насолоду від хореографічних постановок.
Нелегко доводилось журі оцінювати конкурсантів. Суддівську команду склали: голова журі фестивалю – С.Захарчун, член Національної хореографічної спілки України, завідувач художньо-постановчою частиною Черкаської обласної філармонії, члени журі Ж.Захарчун, хореограф, член Національної хореографічної спілки України, балетмейстер народного ансамблю танцю «Черкащанка» Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, С.Замура, викладач хореографії Канівського коледжу культури і мистецтв, М.Волков, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, І.Трунцева, начальник відділу культури Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації.
Журі відзначало переможців у різних номінаціях: український народний танець, народна стилізація, фольклорна постановка, танці народів світу, танці патріотичного спрямування; по вікових категоріях юних виконавців у молодшій, середній та старшій вікових групах, у змішаній та «25+». А ще були спеціальні нагороди — за збереження національних традицій, за кращу балетмейстерську постановку, кращі сценічні костюми і, як годиться, приз глядацьких симпатій. Назвати всіх переможців і нагороджених важко. Та й мета фестивалю-конкурсу — не нагороди, а продовження тієї справи, якій присвятив життя Василь Авраменко, — нести людям естетичне задоволення від танцю, берегти його національні корені. Переможці нагороджені дипломами, кубками, а керівники — подяками за популяризацію та пропаганду українського народного танцю.
Світлана Бойко
*Довідково. Василь Авраменко – український танцюрист, хореограф, режисер, актор, педагог, дослідник і знавець українського народного танцю, один із фундаторів нового напряму в сучасному світовому танцювальному мистецтві — сценічної народної хореографії. У своєму мистецтві Василь Авраменко відійшов від традиційних танцювальних дивертисментів, створив якісно нові жанри хореографії. У хореографічних дійствах Василя Авраменка поєднувалися балет, музика, театр, хоровий спів, а згодом — і кіномистецтво. Його славнозвісний «Гопак» мав тріумфальний успіх на сцені «Метрополітен-опера» у 1931 році. У Нью-Йорку заснував українську кіностудію, де створив фільми-опери «Наталка Полтавка», «Маруся Богуславка» «Запорожець за Дунаєм». У кінотеатрах Америки та Європи з грандіозним успіхом пройшов його фільм «Тріумф українського танцю», над яким корифей працював 25 років.
Народився Василь Авраменко у 1895 році у Стеблеві Корсунь-Шевченківського району, жити ж і творити йому довелося за океаном. Життєвий шлях Василя Авраменка закінчився далеко від рідної України. Помер митець у 1981 році в Нью-Йорку, а перепохований, за його заповітом, на батьківщині — у Стеблеві.