У Моринській громаді Корсунь-Шевченківського району напередодні трагічних роковин відкрили пам’ятний знак для увічнення нашої скорботи за невинно убієнними голодом земляками.
Годину скорботи відкрив голова Моринської громади Анатолій Видута. Він закликав присутніх берегти пам’ять про ту страшну подію нашої історії і робити все для того, аби подібні жахіття більше ніколи не повторювалися. Ведуча заходу, бібліотекар Лариса Стрикаль, нагадала історію Голодомору, його причини і наслідки, а також назвала ймовірних винуватців цієї трагедії. Юридично ніхто з тодішніх правителів не покараний, і про це також не слід забувати.
Свідчення очевидців голодного мору в наших селах зачитала Ольга Клименко. Тоді загинуло 260 моринських жителів і 180 із Ситників. Для учнів Моринського НВК, які уважно слухали розповіді старших, це був дуже важливий урок народознавства. А пам’ятний знак землякам, полеглим від голодного мору, буде нагадуванням для майбутніх поколінь про страшні випробування, що випали на долю українців.
Василь БУР’ЯН,
с. Моринці
* * *
Вшанувати закатованих голодом земляків 24 листопада у Корсуні-Шевченківському біля пам’ятного знака жертвам голодомору та політичних репресій зібралися представники громадськості та влади. Разом пом’янули хвилиною мовчання мучеників нашої історії, жертв небаченого варварства і жорстокості, та поклали до підніжжя пам’ятного знака квіти і запалені свічки. Про жахи 1932-1933 рр., про втрати та причини геноциду українського народу говорили провідний бібліотекар районної бібліотеки Тетяна Завертайло, депутат районної ради Оксана Степаненко, громадський активіст Леонід Ворошило. Панахиду за померлими від голоду, що не дав розквітнути новим паросткам життя, відправив настоятель Спасо-Преображенського храму Української Православної Церкви Київського патріархату, благочинний Корсунь-Шевченківського району протоієрей Ростислав Било.