Школа у Деренковці затишно вмостилася у по-казковому мальовничій місцині. Навкруги, мов вічнозелені охоронці затишку, стоять у задумі хвойні дерева. Осяює сонце галявини, помережані кучерявими стежками. «Школа Добра», як люблять називати її деренковчани, нині святкує свій 120-літній ювілей.
А почалася історія школи зі звичайної сільської хатини із невеличкими вікнами та під солом’яною стріхою. У далекому 1898 році у ній створили церковно-приходську школу, де діти вивчали чотири предмети – закон Божий, лічбу, письмо і музику. З 1905-го школа стає земською: викладають у ній уже десять предметів, навчаються чотири роки. Нове приміщення закладу побудував Геннадій Антонюк у 1969 році. П’ятеро директорів – Володимир Вовчанівський, Олександр Григоренко, Галина Іванчук, Володимир Павленко, Станіслав Яценко – доклали чимало зусиль, аби звести добудову до основної школи та облаштувати її територію. З 2004-го школа стає навчально-виховним комплексом.

Своє 120-річчя школа-іменинниця відзначала в останній день листопада. Гостей свята вітали у залі подяки ім. О.А. Захаренка. 15 років поспіль ця зала знайомить усіх зі змістом роботи виховної системи «Калинове гроно», девізом якої є слова: «Така нам буде Україна, які ми матимем серця». Запрошених на ювілей було багато – учителі, яких у школі на сьогодні працює сімнадцятеро, ветерани педагогічної праці, випускники закладу, громадськість… Заступник голови Набутівської сільської ради Володимир Таран подарував школі кольоровий принтер. Разом із заввідділом освіти ОТГ Юлією Михайлюк він також вручив відзнаки працівникам навчального закладу. Книги та комп’ютер приніс в дарунок директор СТОВ «Деренковець» Віктор Антоненко, професійну музичну апаратуру – випускник школи Володимир Саєнко. Керівник соцпроектів «МХП» Ірина Ванникова подбала про комп’ютерний куточок для школи та привезла два ноутбуки і лазерний принтер. Староста Деренковця Ірина Плохута, освітянин Валерій Кочегура, голова профспілки працівників освіти ВалентинаКузьміна та інші почесні гості дарували оберемки барвистих квітів та добрих слів. Дякували тим,хто стояв біля витоків цієї краси, – зокрема, Володимиру Вовчанівському, котрий разом із колективом, учнями, батьками, селянами розпочав роботу зі створення школи Краси, Радості та Добра.

За більш як столітню історію заклад випустив у широкий життєвий шлях десять поколінь учнів, в його стінах працювало чотири покоління педагогів, п’ятнадцять директорів. На сьогодні господарем школи є представник молодого покоління вчителів – Олександр Гладкий. На благо рідної школи працює талановитий педагогічний колектив. Тож щиро зичимо їм трудитися на цій ниві ще багато-багато літ. І хай буде у стінах їхньої школи завжди щасливо, як на нинішньому ювілейному заході. Пісню«Школа Добра» на слова Галини Вовчанівської та музику Григорія Гонтаря виконали на завершення свята діти, які тут навчаються. Тож нехай майбуття унікальної «Школи Добра» буде таким натхненним, як ці чисті дитячі голоси, і таким безжурно-радісним, як їхні усміхнені обличчя.