У Стеблеві стало традицією вшановувати пам’ять про ліквідаторів страшної чорнобильської катастрофи. Адже багато наших земляків побували у тому пеклі.
Минув уже чималий відрізок часу після квітневих подій 1986 року, та не стирається в пам’яті народній душевний біль. Особливо це стосується тих, чиї сім’ї втратили родичів. 14 грудня, коли відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, біля пам’ятного знака в селищі Стеблеві зібралися наші земляки, аби ще раз поринути у далекі події. Відкрила захід вступним словом завідуюча будинку культури Ольга Павличук. Далі до слова запросили голову районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна.» Бориса Чорновола. Він вручив орден «Герой Чорнобиля» стеблівцю Дмитрові Шевчуку, який є ліквідатором І категорії. Дружинам ліквідаторів Миронюк Галині, Ілічук Ользі, Гальчун Євдокії Борис Чорновол вручив грамоти та квіти, висловивши впевненість, що всі ми будемо пам’ятати подвиг їхніх чоловіків, які пішли у кращий світ.
Заступник голови районної організації «Союз.Чорнобиль.Україна.» Олексій Гузь згадав про далекі події і ще раз наголосив на героїзмі та патріотизмі всіх тих, кого з нами вже сьогодні немає. Із словом вдячності виступила Ольга Ілічук, яка висловила сподівання, що пам’ять про страшні події житиме у серцях наступних поколінь, про людей, які ціною власного життя ліквідували пожежу.
На закінчення мітингу голова Стеблівської ОТГ Олексій Данільченко висловив слова подяки всім тим, хто зібрався в цей зимовий день, а також відзначив, що найголовнішим чинником у вихованні майбутніх поколінь є пам’ять і правда про тих, хто не дожив до сьогоднішніх днів. За співпрацю з районною організацією «Союз. Чорнобиль» та допомогу щодо встановлення пам’ятного знака у Стеблеві Олексій Володимирович також отримав грамоту.
Минають роки, народжуються нові покоління. Тож саме для них треба розповідати правду про страшну трагедію ХІХ століття і вірити, що таке більше не повториться.
Андрій Хаврусь,
завідувач Стеблівського музею І. Нечуя-Левицького