Не тільки взаємні візити делегацій, а й конкретні справи – у такому форматі хочуть бачити партнерські стосунки із корсунцями жителі німецького міста-побратима Гіфхорна. Бажання гіфхорнців зміцнювати співпрацю із Корсунем-Шевченківським виливається у численні спільні проекти і нові цікаві пропозиції. Однією з таких пропозицій німецькі друзі поділилися із журналістами «Надросся» під час перебування «надросян» у гостинному Гіфхорні. Цікава ж вона буде, в першу чергу, майстрам-митцям і підприємцям Корсунщини, які займаються виготовленням декоративно-побутової та дрібної промислової продукції.
Є у Гіфхорні особлива волонтерська крамниця «Вельтладен» («Weltladen»), що спеціалізується на допомозі громадянам з різних країн світу. В крамниці реалізовують вироби, які виготовлені дрібними підприємствами, організаціями (наприклад, релігійними) або окремими громадянами країн Америки, Африки, Азії, Європи.
Пан Рюддігер Вокенфус, який на цей час опікується партнерськими відносинами між Корсунем і Гіфхорном, висунув пропозицію продавати тут і товари корсунських виробників. Цю ідею з радістю підтримала власниця магазину пані Крістіна Рот.
Ми побували тут і говорили з власницею на тему, що саме може користуватися попитом у німців? Зорієнтуватися можна, познайомившись із товарами, що густо представлені на полицях крамниці.
Господарка крамниці «Вельтладен» пані Крістіна Рот демонструє нам продукцію, яка щільно заполонила полиці магазину. «Тут є найрізноманітніші товари, — говорить вона. — Ми продаємо як речі повсякденного користування, так і сувенірні вироби: чашки, вази, гаманці, сумки, екоторби, корзини, капелюшки, шалі, прикраси, свічки, посуд, килимки, шкатулки, вироби з дерева, іграшки, листівки, статуетки та багато іншого. Крім того, є тут і продукти — кава, чай, вина і шоколад, мед і консервація. Найголовніша складова цих речей – вони автентичні і разом з тим відповідають сучасним запитам покупців. Адже наші товари, за рахунок своєї унікальності, дорожчі за подібні в інших магазинах, і щоб їх реалізувати, вони мають бути цікаві і водночас корисні місцевим жителям».
«Задумка нашої пропозиції в тому, щоб знайти в Корсуні такі товари, які виготовляються на основі місцевих ресурсів і котрі будуть користуватися попитом у гіфхорнців, — доповнює тему пан Рюддігер Вокенфус. — Якщо ми реалізуємо цей проект, він підніме наші партнерські відносини на новий рівень та буде обопільно корисним».
Німецькі партнери переконані, що у Корсуні є чимало цікавинок, які німці охоче купуватимуть. Але щоб власниці крамниці Крістіні Рот було легше ознайомитися із тими виробами, які може запропонувати корсунська сторона, і взяти їх на реалізацію, під час зустрічі було вирішено створити електронний Каталог виробів.
По поверненні в Корсунь ми провели в медіа-центрі «Надросся» презентацію пропозиції Гіфхорна. Запросили до участі в обговоренні представників різних структур, які можуть виступити своєрідними комунікаторами із майстрами та підприємцями, та сприяти у створенні Каталогу. У нас в гостях побували заступник міського голови Ольга Шевчук, начальник відділу культури РДА Ірина Трунцева, директор будинку культури Світлана Бойко, голова літературно-мистецького об’єднання «Янталка» Лариса Ткач, директор центральної бібліотечної системи Валентина Шкребтій, голова громадської організації «Корсунь має потенціал» Людмила Писаревська, заступник директора РЦДЮТ Ольга Лисенко.
В ході обговорення пропозиції наголошувалося, що електронний Каталог виробів має бути універсальним і містити зразки виробів та мистецьких робіт жителів Корсунщини найрізноманітнішого спрямування, а також контактну інформацію про майстра/виробника. Така концепція дозволить досягти дві мети – продемонструвати зразки продукції для німецьких партнерів та послугувати туристам і жителям Корсунщини, які будуть зацікавлені у придбанні автентичних корсунських сувенірів.
Крім того, вирішили, що Каталог може бути розміщений на інформаційних Інтернет-ресурсах, зокрема «Надросся Online» та офіційних сайтах міської ради, районного відділу культури та ін.
Отже, шановні жителі Корсунщини, усі, хто має творчий хист і вмілі руки! Якщо ви зацікавлені в тому, щоб ваші вироби придбали гості нашого міста або іноземні друзі, можете надати фото із зразками ваших виробів для наповнення Каталогу. Контактувати можете із вказаними особами, а також координатором проекту – головою партнерського об’єднання «Корсунь-Шевченківський — Гіфхорн» Валентиною Довгополою. Контактний телефон — 096-298-66-87.
Світлана ПЕРЕЦЬ