4.7 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

Як гартували десант

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...

На Марші захисників у Києві в День Незалежності ветерани АТО переконливо продемонстрували своєму народу — вони його найнадійніший, найміцніший захист від ворога. Сьогодні багато хто з них займається мирними справами, та лишень країні знадобиться – вони готові будь-якої миті взяти зброю в руки і дати відсіч агресору. А щоби не втратити бойові навички, ветерани-резервісти регулярно беруть участь у військово-польових зборах. Нещодавно побував на таких навчаннях наш земляк Василь Отземко, вчитель історії Квітчанського НВК. З розповіддю про черговий військовий досвід він завітав до нашого Медіа-центру «Надросся».

Тримати в тонусі

, Як гартували десант, Надросся OnlineЗбори оперативного резерву першої черги, в яких брав участь Василь Отземко, розгорнулися у 95-й окремій аеромобільній бригаді в місті Житомирі, на базі 199-го навчального центру. На полігон для навчання десантно-штурмових військ приїхало 150 військових із трьох областей – Київської, Житомирської і Черкаської. Найбільше ж було черкащан.

30 днів військових навчань (збори тривали з 23 липня по 21 серпня) передбачали тактичну, фізичну, спеціальну і медичну підготовку.

— Нам, ветеранам війни, такі збори потрібні, щоби «тримати себе в тонусі», — напівжартома, напівсерйозно говорить Василь Отземко і спішить розповісти про те, що залишило найемоційніші враження та добру порцію адреналіну: — Програма зборів включала в себе, насамперед, стрибки з парашутом, оскільки ми — десант. Стрибали з вертольота Мі-8. Перший стрибок – з висоти 800 метрів, другий – 600 м. Другий складніший, оскільки це небезпечніше: менше часу на роздуми, швидше летиш до землі. Я стрибав двічі.

Вольовий крок

, Як гартували десант, Надросся OnlineПідкорювати небо з парашутом Василеві Миколайовичу раніше не доводилося. Про перший у житті стрибок говорить відверто: «Було страшно».

— Спочатку ти чекаєш своєї черги і дивишся, як вертоліт з твоїми товаришами піднімається на висоту та перетворюється на маленьку цятку в небі. І з тої цятки хтось відривається й летить вниз. І немає ніякої страховки, крім парашута, яким ти ніколи не користувався. А коли моя група зайшла на борт вертольота, і вже у небі я глянув униз й уявив, що буду зараз робити – ноги в мене, зізнаюся, затремтіли, у вухах задзвеніло від перепаду висоти. Але оволодів собою і зробив цей вольовий крок.

Слухаючи розповідь воїна, можна лише уявити, як невідомість лоскоче нерви на висоті 800 метрів над землею. Відчути ж реальність допоможуть деякі цифри: із 150 осіб стрибали близько сотні, тобто були такі, що відмовилися від стрибків. І лише 25 десантників наважилися стрибнути вдруге. Наш земляк каже: був налаштований стрибати і втретє, та… командування не дозволило.

Інструктаж

, Як гартували десант, Надросся OnlineВільному польоту з парашутом передувала ретельна підготовка. Кожного дня військовослужбовці готувались на повітряно-десантному комплексі для укріплення фізичного стану та відпрацьовували тактику дій у повітрі під час польоту. Важливий елемент тренувань – зміцнення ніг, тому що завершується все специфічним приземленням, під час якого ноги – найуразливіша частина тіла. На тренажерах вчилися керувати парашутом у повітрі за різних ситуацій: як поводитись, коли несе вбік, якщо викине на дерево, на дроти. Імітували на макетах політ і безпосередньо приземлення.

– Відточувався кожен рух, — говорить Василь Миколайович, тож коли вже стрибав, то робив це майже автоматично.
Не менше уваги приділялось і правильному укладанню парашута – він у небі гарант життя і не повинен підвести через помилки у підготовці. Небо помилок не прощає.

І знову – в «бій»

, Як гартували десант, Надросся OnlineКрім десантування з вертольота, резервісти підвищували свої практичні навички з основних предметів підготовки: тактичної, фізичної, тактичної медицини, водіння бойових машин тощо. Зокрема, підрозділ Василя Отземка освоював посаду оператора-навідника крупнокаліберного протитанкового кулемета, який встановлюється на БТР і призначений для знищення важкої техніки. При вивченні тактичної медицини розглядали ситуації надання домедичної допомоги на полі бою і евакуацію пораненого. Вкотре тренувалися проходити смугу перешкод: була імітації – побита техніка, будинки, мости, які долали, відпрацьовуючи дії у складі підрозділу; здійснювали рейд по «тилах супротивника»; виконували завдання з топографічною картою.

Підсумком цих насичених військових навчань стали іспити, які Василь Отземко склав на відмінно та був відзначений грамотою командування 95-ї ОМБР. Підсумок для всіх нас: наші військові володіють бойовими навичками на рівні міжнародних стандартів, і наша українська армія — сильна, високопрофесійна інституція, здатна захистити право нації на існування.

На варті Незалежності

Поки ми розмовляли з Василем Отземком, до розмови долучився районний військовий комісар Павло Бадюлько. Акцентував увагу на контрактній службі в армії: «Сьогодні армії потрібні свідомі воїни, які розуміють свій військовий обов’язок і готові його виконувати. Для військовослужбовців-контрактників держава створює належні умови для проходження такої служби, надає їм належне матеріальне забезпечення та соціальні пільги. Тож запрошую громадян на контрактну службу в Збройні Сили України».

А ще повідомив приємну новину: поки Василь Отземко проходив навчання на Житомирщині, він отримав чергове звання — сержант ЗСУ. Вручення ж сержантського посвідчення ветерану АТО, патріоту, мужньому воїну Василю Отземку відбулося напередодні визначного для країни свята — Дня Незалежності. Незалежності, яку він продовжує захищати.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -