Останній дзвінок, який пролунав для школяриків району, відкрив двері довгоочікуваним літнім канікулам. І коли, відвідуючи уроки, в учнів боліла голова за те, аби всі уроки були вивчені, зараз і у дітей, і у дорослих всі думки про те, як провести літо якомога цікавіше й корисніше. Оздоровитися, а заодно й провести змістовно дозвілля, можна і в пришкільних таборах, які вже розпочали свою роботу.
Табірні зміни свій перший крок зробили під супровід дитячого щебету й усмішок. Працюватимуть вони з 29 травня по 15 червня. Цікаві програми для дітей підготували 9 навчальних закладів району та районний центр дитячої та юнацької творчості. Діятимуть цьогоріч і 8 мовних шкіл при ЗОШ №1, 2, ЗСШ №5, гімназії, ліцеї, Гарбузинському, Моринському, Селищанському навчально-виховних комплексах.
Як розповідає керівник мовного табору «першої» школи Юлія Кобеляцька, цьогоріч основною темою дитячого позашкілля стане спорт та здоровий спосіб життя. Тож всі завдання, екскурсії, експерименти, рухливі ігри, спортивні змагання будуть «крутитися» саме навколо них. Відмінністю ж від минулорічних мовних таборів стало долучення німецької мови.
— Ціллю нашого табору є виконання завдань, а мова — інструмент, — розповідає Юлія Володимирівна. — В нашому таборі 52 дітей з 5,6 та 7 класів. Працюємо півдня, тож обідати в школі не будемо. Натомість маємо ланч-тайми. Діти беруть з дому бутерброди і можуть перекусити ними.
Як зазначила 15 травня під час проведення апаратної наради в райдержадміністрації начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської РДА Оксана Грушевська, відпочинком заплановано охопити 714 дітей, що складає 37,2%. Вартість харчування однієї дитини на день становить 30 грн.
— Варто зазначити, що 45 дітей із сімей пільгових категорій мали можливість відпочити в інформаційно-просвітницькому центрі «Екологічна варта» села Виграєва з 23 березня по 1квітня, — розповіла Оксана Грушевська. — з них — одна дитина, позбавлена батьківського піклування, 12 дітей із багатодітних сімей, 17 дітей із малозабезпечених сімей, 5 дітей учасників антитерористичної операції, 6 талановитих та обдарованих дітей, двоє дітей з інвалідністю та двоє дітей-переселенців. На організацію відпочинку в «Екологічній варті» використано 131400 грн, з них з районного бюджету 73 тис. грн (25 осіб), з міського бюджету — 58400 грн (20 осіб). Маємо надію, що і в літні місяці наші діти матимуть можливість відпочити в зазначеному центрі.
Сам собі режисер
Що ж, два тижні табірного відпочинку при школах майнуть так, що й оком не встигнеш змигнути. Тож батьки школярів вже зараз планують подальше дозвілля дітей.
Оксана, мама третьокласника: «Влітку більшу частину канікул моя дитина проведе у бабусі. Там, де вона живе, мій непосида має багато друзів. Тож я не переживаю за те, що дитина засидиться вдома. Втім, у нас запланований і сімейний відпочинок — разом хочемо поїхати на море. Окрім того, літо — чудова пора для подорожей. В Україні багато красивих місць, де можна побувати».
Катерина, мама першокласника: «Я буду оздоровлювати свою дитину у бабусі. Буду впевнена, що вона харчується повноцінно, ходить на річку, постійно на свіжому повітрі».
Тамара, мама старшокласника: «Ми плануємо поїхати на море. А так, то буде ходити з друзями на річку. Він у мене дуже самостійний, тож думаю, у нього вже є свої плани на канікули. Не дарма ж купив недавно рюкзак і палатку для походів».
Валентина Довгопола