13.5 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
08 Травня, Четвер

Багатоликий грип: які віруси грипу загрожують корсунцям та як з ними боротися?

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...

Грип відомий людству уже сотні років. Іспанка, інфлюенца – в минулі століття, звичайний, свинячий, пташиний грип – в наш час: під різними назвами, але з однаково небезпечними наслідками, грип давно має свою печальну історію епідемій і пандемій, які коштували населенню планети тисячі життів. Попри покладені на боротьбу з ним титанічні зусилля, жодними засобами, щоб назавжди подолати цю інфекцію, людство не володіє. Його «сила» — у багатоликості: грип має три типи А, В і С та безліч варіацій. Цієї зими жителям України загрозу становлять два його види – звичайний і пташиний.

 

Грип звичайний

Зима — традиційний час для поширення вірусу грипу типу А. Попри те, що грип дуже схожий із звичайними ГРВІ, його особлива небезпека – в ускладненнях. Найчастішими з них є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть лише за декілька днів призвести до смерті хворого; серцева недостатність; також нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії. Так, з початку року в Україні від вірусної пневмонії вже померло п’ять людей. Два смертельні випадки сталися на Черкащині. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно діагностувати саме грип.

За даними ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», перевищення епідпорогу зареєстровано на 16 адміністративних територіях області. Втім, корсунські лікарі констатують, що показник загальної захворюваності населення Корсунщини станом на 6 лютого не дотягує до епідпорогу.

На сьогоднішній день по госпіталізації в ЦРЛ ми не бачимо, щоб було посилене звернення хворих. Не треба драматизувати ситуацію, але профілактичні заходи вживати варто, — зауважує директор КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» Віктор Завертайло.

За його словами, як правило, у Корсуні виявляються завезені випадки вірусу грипу, тому громадянам варто утриматись від відвідування осередків захворювання.

— У нас зараз немає перевищення 30-відсоткового епідпорогу по ГРВІ, також на сьогоднішній день немає жодного випадку підтвердженого грипу в районі, — наголошує і начальник Корсунь-Шевченківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна Козлова. Тим не менше фахівці не відкидають можливості введення карантину у дитячих закладах, зокрема школах, як це зробили вже у ряді областей країни, в тому числі і на Черкащині.

Грип пташиний

Окрім, грипу звичайного, останнього тижня актуалізувалося й питання розповсюдження вірусу грипу пташиного. За словами Тетяни Козлової, у Вінницькій області на птахопідприємстві зафіксовано високопатогенний вірус грипу Н5N1, вірус пташиного грипу виявлено також в Уманському районі — у курячих яйцях, які постачалися в місцеву школу.

— Це питання особливо актуально тим, що завдяки пташиному грипу може дійсно виникнути пандемія, — говорить лікар Держпродспоживслужби. — Причина в тому, що дикі перелітні птахи є природним резервуаром для вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Далі ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види, зокрема свиней і людей.

Питання профілактики та нерозповсюдження вірусу пташиного грипу в Корсунь-Шевченківському районі обговорювалося на нещодавньому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в райдержадміністрації за участю відповідних фахівців. Як наголошувала начальник Корсунь-Шевченківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна Козлова, зараз важливо не допустити реалізацію птиці на стихійних ринках. «Потрібно відновити рейдові комплексні перевірки фахівців різних служб з метою недопущення продажу приватними особами у стихійних місцях птиці, яка не проходила ветконтроль. Два господарства в районі, які займаються розведенням птиці, щомісячно привозять аналізи на дослідження на вірус. Але приватний сектор нічого цього не здійснює», — зауважила вона.

За словами Тетяни Козлової, пташиний грип дуже схожий на людський, він так само викликається вірусом грипу типу А. Його небезпечна відмінність – у високій патогенності: пташиний грип дуже гостро і швидко протікає і має високий відсоток летальності. На території області вірус ідентифікується тільки вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України», куди надаються матеріали від хворих.

Лікування і профілактика

Як зауважує директор КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» Віктор Завертайло, на сьогодні специфічного лікування будь-якого грипу немає, тільки симптоматичне, і називає три основних засоби подолання хвороби: жарознижуючі препарати, рясне пиття, вітаміни. У разі важких випадків застосовується перевірений у світі швейцарський препарат Таміфлю (виробник – фірма Roche), якого районна лікарня має кількаденний запас.

Разом з тим лікарі наголошують на першочерговій необхідності профілактичних заходів. Насамперед це щеплення від грипу, яке за словами Віктора Завертайла, ще не пізно зробити. Тетяна Козлова доповнює, що це щеплення є профілактичним і від пташиного грипу.

Дієвими є й інші, стандартні засоби профілактики: укріпляти свою імунну систему, частіше дихати свіжим повітрям, провітрювати приміщення, вживати свіжі овочі-фрукти. Перед виходом з дому потрібно захистити слизову оболонку носа, яку можна змащувати будь-яким кремом, оксоліновою маззю чи навіть господарським милом, щоб зробити бар’єр і не дати вірусу шансу проникнути через слизову носа. Варто намагатися уникати безпосередніх контактів з людьми: обходитися без рукостискання та вітальних поцілунків. А повернувшись додому, слід гарно вимити руки.

А ще варто пам’ятати: важливо також дбати не тільки про своє здоров’я, а й про здоров’я оточуючих. З цією метою при недомаганні не виходити у місця скупчення людей, не кашляти на інших, носити захисну маску, яку потрібно часто змінювати або прасувати щодві години.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -