Золотолистий жовтень подарував нашій громаді чудову ювілейну дату: своє 120-ліття відзначила Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради.
Історія нашої «скарбниці книг» сягає корінням початку ХХ століття, коли у 1901 році місцева інтелігенція зініціювала появу невеличкої бібліотеки спрощеного типу в місті Корсуні. Її читачами були лише 50 корсунців, а фонд налічував 170 примірників друкованої продукції. Першим бібліотекаром був Ісидор Трохимович Дорошенко, відповідальною особою з бібліотечної справи від Корсунської волості – писар Олександр Іванович Лотоцький, а спостерігачем від духовного і навчального відомств – місцевий парафіяльний священик.
Відтоді минуло 120 років, впродовж яких книгозбірня змінювалась, розвивалась, розширювала спектр послуг. Бібліотечний фонд постійно зростав: на сьогодні він складає понад п’ятдесят тисяч книг, а багатотисячна читацька аудиторія має прекрасний вибір як раритетних, так і найсучасніших видань. Нині очолює бібліотеку Валентина Михайлівна Шкребтій. Одинадцятий рік поспіль вона турботливо опікується долею бібліотеки, разом із творчим та ініціативним колективом долає рутинні труднощі та втілює в життя побажання читачів, організовуючи культурно-просвітницькі заходи, навчання з цифрової грамотності в рамках національного проєкту «Дія. Цифрова освіта», зустрічі з улюбленими поетами і письменниками.
Сьогодні колектив бібліотеки у святковій атмосфері приймав вітання з нагоди ювілейної дати.
Представники місцевої влади – в.о. міського голови Віталій Мацюк, заступниця міського голови Людмила Сімшаг, керуюча справами виконкому міськради Галина Шевченко, очільниця відділу культури та туризму міськради Ірина Трунцева дарували бібліотекарям квіти, подарунки та теплі зичення. Із привітаннями завітали також користувачі бібліотеки, колеги, журналісти.
Для гостей облаштували тематичну ретровиставку-інсталяцію “Бібліотека у двох століттях”, екскурсію якою провела методист бібліотеки, заслужений працівник культури України Наталія Неткал.
Серед експонатів – документальні матеріали, буклети, старі годинники і рахівниці, каталожні картки – «паспорти» книг, засургучована пляшка чорнила, ножі, якими колись рівняли палітурки книг, восковки для тиражування карток та інші речі, які передають дух книгозбірні у різні роки.
Фотозона із емблемою бібліотеки, стосиками книг та квітами запрошує корсунців фотографуватись із улюбленою книгою та брати участь у конкурсі, умови якого ближчим часом будуть опубліковані на фейсбук-сторінці «Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради».
Приємно відзначити, що книжкові полиці нашої бібліотеки поповнюються новинками, зокрема завдяки Українському інституту книги.
До того ж попит на сучасну літературу завжди є. Скажімо, розгорнувши книгу про інформаційну грамотність авторства Оксани Мороз, на контрольному листку, вклеєному на палітурці, зафіксовано: цю книгу за останні три місяці брало для прочитання п’ятеро читачів. А отже, навіть в умовах тотальної ґаджетозалежності ніщо не зможе замінити глибини, аромату й змістовності книги – істинної духовної цінності.
Бажаємо нашій бібліотеці та її чудовому колективу процвітання, натхнення, оптимізму та усіх гараздів!