Тут була настільки захаращена територія, що впродовж кількох толок довелося зранку до пізньої ночі розчищати чагарники. На окраїні провулка Шухевича, неподалік автостанції, старенька котельня викликала інтерес хіба що у бур’янів, яких довкруж неї щодня з’являлося все більше…
Влітку 2016 року команда ентузіастів взялася за реалізацію сміливого задуму – облаштувати замість закинутої котельні зал для юних дзюдоїстів, яким у приміщенні дитячо-юнацької спортивної школи ставало все більш тісно з огляду на те, що Корсунь-Шевченківська ДЮСШ виховує величезну кількість перспективних спортсменів-дзюдоїстів. Всі вони прославляють наш край на численних всеукраїнських та міжнародних турнірах. То хіба ж не заслуговують на комфортні умови для тренувань?
– Перетворити в спортивний зал котельню, яка давно пустує поміж гаражами, – для нас це була не просто абмітна ідея. Це був, по суті, виклик, адже ми чудово усвідомлювали, скільки потрібно вкласти енергії, вільного часу, коштів, моральних та фізичних зусиль у втілення цього спортивно-оздоровчого проекту, – розповідає депутат міськради Валерій Січкар, який став одним із кураторів проекту.
Три роки тривали ремонтні роботи у котельні та на прилеглій до неї території. Нині ж колишню котельню і не впізнати: охайний і сучасний спортзал виблискує, як нова монетка. Чому так надовго затягнувся ремонт, запитаєте ви? Як кажуть американці: «Не знаєш, у чому причина – отже, причина в грошах». Якраз грошей не вистачало хронічно. Тож роботи здійснювалися поетапно, так би мовити, дрібними перебіжками. Тренери із дзюдо ДЮСШ Микола Нечипоренко та Анатолій Шовтенко, активний осередок батьківського комітету чимало роботи, зокрема із розчищення території, подужали власними силами. На окремі роботи та матеріали кошти виділяла міська рада, із заміною вікон матеріально посприяла районна влада. Зі своїх депутатських фондів ряд депутатів міської ради виділив кошти на утеплення будівлі. Завдяки підтримці спонсорів вдалося здійснити чимало внутрішніх робіт. Тож тепер у залі хороший ремонт, зручна, роздягальня, вбиральня та душова, окремо відведені місця для глядачів, до яких ведуть східці.
– Зал уже практично підготовлений до занять, за що ми вдячні усім і кожному, хто допомагав у цій нелегкій та важливій справі, – каже Микола Нечипоренко. – Та не треба забувати, що на носі зима. А отже, потрібно якнайшвидше вирішити питання із опаленням приміщення: воно буде електричним. Дуже сподіваюся, що знайдуться небайдужі люди, які підтримають нас матеріально та посприяють у придбанні батарей. Також не вистачає спортивного інвентарю та універсального покриття для майданчика, розташованого у дворі поряд із залом.
Щодо майданчика насамперед треба наголосити, що він облаштований за кошти громадського бюджету. Як зазначає депутат міськради Світлана Гриб, саме корсунці своїми голосами підтримали проект зі створення універсального спортивного майданчика «Корсунь-Росич».
– Близько ста тридцяти тисяч гривень було виділено на цей проект. Кошти вже освоєні, виконавцем робіт був «Корсунь-Шевченківський райавтодор». Результат – прекрасний. На місці засміченої ділянки з’явився рівнесенький, зроблений відповідно до технологій майданчик, що може слугувати для тенісного корту, для волейболу в разі встановлення сітки, для футболу в разі встановлення воріт. А на зиму була задумка придбати бортики та заливати каток. Тому ділянку не асфальтували: за наявності асфальту воду заливати не можна було б. Не кожен у нашому місті має можливість поїхати, скажімо, в Богуслав на каток. Взимку стільки дітвори на Мартанському ставку випробовують ковзанами лід на міцність! Завжди страшно, щоб не провалились. А тут буде цілком безпечно чи ковзанярам, чи хокеїстам, – говорить Світлана Гриб.
А от з іншого боку будівлі облаштовано баскетбольний майданчик. Знову ж таки за кошти, зібрані зі світу по нитці. І навіть дивує такий небувалий ентузіазм, з яким люди роками, не опускаючи рук, облаштовують цю спортивно-оздоровчу зону. Натхненно роблять важливу справу на благо дітей. Колосальний обсяг робіт уже зроблено, окремі питання поки «зависли в повітрі». Наприклад, огородження території. Адже якщо вона буде постійно відкритою, то автоматично увімкнеться зелене світло вандалам та іншим маргіналам, від яких наше місто потерпає регулярно.
Тож корсунські дзюдоїсти уже найближчим часом будуть тренуватись у новій просторій залі. Усім, хто допомагав наблизити цю щасливу для юних спортсменів мить, Валерій Січкар висловлює величезну вдячність. А хто ще бажає підтримати – це зробити не пізно. Відтак дітям буде не лише комфортно в новій залі, а ще й тепло!
Олена МАРЧИК