У перший день лютого на Корсунщині представили комедійну ековиставу, ролі в якій зіграли представники влади та активні громадські діячі. Такий неординарний творчий підхід застосовано вперше не лише на Корсунщині, а й на Черкащині і, ймовірно, навіть у всій країни. Аби донести громадянам важливі екологічні меседжі, Набутівська об’єднана територіальна громада погодилася на сміливий творчий експеримент.
Суть цього експерименту полягає в тому, що про шкоду спалювання листя та сухостою представники влади ОТГ розповіли жителям громади в емоційній і доступній для сприйняття формі. Вони вийшли на сцену Набутіського будинку культури і презентували комедійний спектакль «Еко Кіпіш», який публіка (скажемо, забігаючи наперед) сприйняла із захватом.
– Нам важливо було донести, що влада громади може вільно комунікувати із мешканцями, вона відкрита і проста. Вона може не лише щось вимагати чи наказувати, а й доносити важливу соціальну інформацію у комічній, емоційній формі, – розповідає голова ГО «Проти корупції», а заразом і режисер-постановник вистави Юрій Путря. – Тож за ініціативи ГО «Проти корупції» спільно із громадськими організаціями Корсунщини – «Корсунь-Шевченківським регіональним об’єднанням творців родових помість», «Оберегом громади», «Нашим містом», «ОСН села Листвини» – ми створили екологічний спектакль – веселий і повчальний.
Громадська діячка Наталія Путря написала сценарій. І він дуже дотепно відображає наш побут, сімейні стосунки та… шкідливі звички. Якраз сумна традиція спалювати листя, забруднюючи повітря, і лягла в основу сюжету. Невтомна баба Ганька навіть серед ночі, у нічній сорочці (аби ніхто не бачив!) добиралась до свого городу і боролася із сухим листям за допомогою лайки і сірників. Не боялась баба ні інспектора, ні дронів, які фіксували злочин, ні навіть свого зятя, запеклого захисника довкілля. Роль зятя, до речі, зіграв голова громади Олег Малюга, який на сцені почувався напрочуд впевнено і органічно. Також у центрі «кіпішу» виступили дійові особи, ролі яких зіграли староста села Деренковця Ірина Величко, депутати громади Анна Поліщук, Віктор Вовчанівський і Наталія Кесь, діловод із Кичинців Лідія Гладишенко, учителька музики із Сахнівки Світлана Якубенко, співзасновник ГО «Корсунь-Шевченківське регіональне об’єднання творців родових помість» Анатолій Поліщук, учениця Корсунь-Шевченківської гімназії Яна Матвієнко.
Декорації робили самотужки. «Дещо оновили Набутівський будинок культури перед прем’єрою, – говорить Олег Малюга. – Придбали нові портьєри й «вбрання» сценічної зали».
[images_grid type=”carousel” auto_slide=”yes” auto_duration=”3500″ cols=”three” lightbox=”yes” source=”media: 10128,10127,10126,10125,10124,10123,10122,10121,10120,10119,10118″][/images_grid]
Розповів голова громади і про те, яку важливу соціальну місію має проект. Окрім екологічного просвітництва, він покликаний допомогти у порятунку маленького життя. «Благодійні кошти, зібрані під час вистави, будуть витрачені на лікування онкологічного захворювання 4-річної Даринки Огілько із Деренковця. Нам її доля небайдужа», – каже Олег Малюга.
Наразі до проекту зі створення і постановки ековистави залучені дві громади – Набутівська і Карашинська. Вистава Набутівської ОТГ після прем’єрного показу «помандрує» селами громади. Наступною творчу естафету перебере Карашинська ОТГ.
Олена МАРЧИК
Молодці!