Хоча в нашому місті проблем – тільки розгрібай, та саме непрацюючий фонтан на центральній площі Корсуня сьогодні лідирує за кількістю запитів громадян. Зокрема, і до нашого Медіа-центру вони сипалися, мов із міху: «Чому не працює фонтан? Стільки грошей на нього потратили!», «А ви знаєте, коли запрацює?», «Нас про фонтан вже й друзі з Ізраїлю та Америки запитували»…
Як виявилося, питання цікавить усіх настільки, що навіть депутати районної ради не втрималися і на останній сесії звернулися до міського голови із запитом: то чи буде працювати фонтан? Запитали про це очільника Корсуня Олександра Гайдая і ми.
Що розповів мер
У двох реченнях суть проблеми з точки зору Олександра Васильовича можна викласти так: підрядник фонтан зробив дорожчий, ніж за планом, і хоче, щоб була компенсована та різниця, яка виникла. Фонтан він не передав і зараз зберігає його в себе.
Олександр Гайдай: – Фонтан здорожчав під час встановлення, тому що проектна сума була одна, а коли його ускладнили, зробили красивішим, вони вимагають зараз цю різницю компенсувати.
На пряме запитання про заборговану суму, Олександр Гайдай зазначив: це кілька сотень тисяч гривень.
*На сесії ж прозвучала цифра 400 тисяч.
Логічно, що далі наше запитання стосувалося того, чого змінили план.
«Надросся»: – Отже, були внесені зміни в проект реконструкції фонтану? З чийого дозволу?
Олександр Гайдай: – Ні, не в проект. Було ускладнене саме будівництво і зроблено трошки по-іншому, складнішої форми.
«Надросся»: – З чиєї ініціативи?
Олександр Гайдай: – З ініціативи виконавця. В ході робіт, а ви бачили, в яких умовах все робилося: і потужностей не вистачило, і коштів мало, і погодні умови вплинули, те, що планувалося, вийшло по-іншому. По закінченні кожен рахує свої кошти.
«Надросся»: – Коли фонтан запрацює?
Олександр Гайдай: – Питання стоїть в тому, щоб взагалі вивчити детально всі суми, які вкладалися (в реконструкцію площі – ред.). Цим займаються відповідні органи, вилучені документи їхні й наші, і коли стане ясно, що зроблено і не зроблено, тоді до кінця дійде ця справа. Тоді й запрацює фонтан.
Іван киває на Петра, Петро киває на Івана?
Позиція виконавця робіт з реконструкції площі – директора будівельної фірми «Росава» Василя Киричека – кардинально різниться. Він зауважує, що проект був від початку недосконалий, що й викликало необхідність вже під час робіт його корегувати.
Василь Кірічек: – Замість того щоб зробити проект грамотно, вони кожен проект підводять під якусь цифру. От і виходять потім проблеми у підрядників.
«Надросся»: – Василю Васильович, як Ви прокоментуєте ситуацію навколо фонтану?
Василь Кірічек (обурено): – Просто зробили підрядника… (крайнім – ред.). З нашого боку все було зроблено. Вони повинні були розрахуватися, але не розрахувалися. Хтось просто не виконує свої посадові обов’язки, і виникає така ситуація. Я зробив для міста більше, чим фактично мав зробити. Депутати про цю ситуацію знають, але вони не знають, як зі мною розрахуватися…
«Надросся»: – Скільки вам заборгували?
Василь Кірічек: – Трохи більше 600 тисяч.
«Надросся»: – Чому ви демонтували фонтан?
Василь Кірічек: – На зиму його потрібно було демонтувати і скласти, що ми і зробили. Але попросили за зиму це питання вирішити і з нами розрахуватися. Але вони (міськрада – ред.) цього не зробили, і я бачу, що їм всім не цікаво це питання.
Не приховує свого обурення директор ПП «Росава» і з приводу того, яку роль йому відвели у цій скандальній справі:
«Я завжди працюю відкрито, і немає жодного випадку, щоб я щось комусь збрехав чи не завершив свою роботу. І якщо я берусь за роботу, навіть якщо берусь за безграмотний проект, я все одно його роблю на всі 100%, доробляю, доводжу його до ума. Хоча славу пускають таку, що буцімто я ще потім потребую коштів. Запрошують підрядників з інших міст, хоча тут є ми, є робочі місця, які я створив. На жаль, своїх не хочуть підтримувати».
Найцікавіше – попереду
Тим часом, поки міськрада і підрядник не доходять згоди щодо втрачених на фонтан сум, крапку у цьому питані береться поставити прокуратура. Як зазначила на сесії районної ради прокурор район Галина Милаш, ще з лютого 2017 року у прокуратурі відкрите кримінальне провадження за ст. 191 ч. 2 про розтрату бюджетних коштів міською радою при реконструкції центральної площі міста. У реєстр досудових проваджень справу внесено буквально зразу після підписання актів міською радою і прийняття в експлуатацію площі, уточнила вона. І тут питання, дивується прокурор, чому фонтан не працює, чому на сьогоднішній день є якісь недоробки, якщо акт прийому-передачі міською радою підписаний?
Зараз слідство на тій стадії, коли вже здійснюється в Черкасах в НДЕКЦ (Черкаський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України, займається проведенням всіх видів судових експертиз. – ред.) будівельна експертиза. «Ми спілкувалися з експертами, і вони запевнили, що експертиза уже підходить до завершення, – говорить пані Милаш. – І лише експерт нам дасть відповідь на питання, чи завищена вартість робіт, чи є порушення».
Отже, найцікавіше у справі «про фонтан» ще попереду.
Світлана Перець
…питання до міської влади – чи буде належне обслуговування фонтану?
…ліхтарів, які звалюють , розбивають…,
Фонтану , який потрібно кожен день оглядати від вкинутого сміття.., стан автоматики?????
…без догляду- нічого в доброму стані не залишается!!!!!….
… яку участь приймали будівельники ми бачили і бачимо результат!!!… а яка ж участь тепер замовника – міської ради…??????