Чути ім’я рідного Корсуня, коли воно звучить на великий загал, завжди приємно і радісно. Ще більше емоцій воно пробуджує, коли лунає гулко зі столичної сцени. А коли його повторюють десятки разів під бурхливі оплески представників різних куточків Україні, то душу переповнює надзвичайна гордість.
Такий унікальний привід порадіти за Корсунський край подарували нам Почесні громадяни міста Корсуня-Шевченківського Василь та Андрій Томіленки, запросивши своїх земляків в Міжнародний конгрес-центр «Український дім» в місті Києві, де давали великий концерт з нагоди 60-річчя творчої діяльності.
Удвох і з піснею – вже 60 років
«А ми удвох» — так зветься їхній творчий дует, відомий по всій Україні і особливо популярний не тільки на Черкащині, а й на Буковині. За час творчої діяльності, яку брати-близнюки розпочали ще у 10-річному віці на сцені села Селища, вони дали тисячі концертів, співпрацювали з Черкаським, Чернівецьким обласним телебаченням, виступали на Всесоюзному телебаченні в Останкіному, Українському республіканському радіо і телебаченні, їх приймали сцени столиці і багатьох обласних центрів України, Польщі, Німеччини та інших країн. «Сонячні кларнети», «Таланти твої, Україно», «Заспіваймо, друзі», «Пісенний вернісаж» — лише скупий перелік популярних конкурсів і телепередач, в яких вони з незмінним успіхом брали участь і отримали понад 65 дипломів та різних нагород.
Дует має особливий колорит не тільки через схожість братів як двох краплин води, а й через вишкіл професійних військових, адже за плечима в обох – служба у прикордонних військах та в органах внутрішніх справ, і сценічний образ у них відповідний – у парадних мундирах. Певно, що за цей час співочі брати «обзавелися» чималою кількістю друзів, багато з яких завітали на концерт ювілярів. Того дня на одній сцені з дуетом виступали народні артисти України Василь Бокоч, Анатолій Матвійчук, Олесь Харченко, соліст Чернівецької філармонії Василь Данилюк, заслужені артистки України Руслана Лоцман і Тетяна Негрій, Катеринопільський ансамбль «Любисток». Ряснів зал і численними делегаціями шанувальників творчості дуету «А ми удвох» з Черкас, Кіцманського району, що на Буковині, Броварів, Умані і, звісно, киян. Вони вітали ювілярів, висловлюючи їм свою вдячність за велику справу їх життя – популяризацію української пісні, даруючи щире дружнє вітальне слово і принагідно нагороджуючи різними почесними відзнаками.
Шана Корсуню
Безумовно, не могли не привітати та не підтримати своїх корсунських соловейків і земляки з Корсунщини. Численна делегація з нашого району того дня вирушила в Київ кількома автобусами, які забезпечила районна державна адміністрація, а багато хто добирався навіть своїм ходом, аби лише побувати на цьому видовищному і зворушливому концерті.
У холі перед концертним залом корсунці розгорнули мистецьку виставку, яка привернула неабияку увагу гостей заходу. А на сцені «Українського дому» вирував справжній бенефіс Корсуня. Славили рідне місто своєю творчістю неперевершені Василь та Андрій Томіленки, полонив зал потужною енергетикою чоловічий гурт «Манжари», вразив молодіжний колектив під керівництвом Юрія Старчевода, торкнулася співом самісіньких закуточків душі Світлана Касьяненко, яка була також і ведучою цього дійства в компанії з Тетяною Негрій.
Великий сплеск емоцій у глядачів та учасників концерту викликала звістка про присвоєння братам Томіленкам звання Почесних громадян міста Корсуня-Шевченківського, і під їхні приголомшливі оплески відповідні відзнаки та стрічки Василю Григоровичу та Андрію Григоровичу вручили голова Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації Василь Клименко та міський голова Олександр Гайдай. Відверто можна зізнатися, що це почесне звання, присвоєне дуету корсунських соловейків земляками, викликало легку заздрість навіть у народних і заслужених артистів. Недаремно кажуть, що ніякі нагороди і звання не замінять визнання земляків.
Від Чорнобиля до Маріуполя
Їм дано найбільший талант: нести у серці велике диво – українську пісню. Так сказав про Томіленків Анатолій Матвійчук. Із піснею вони не тільки у радості. З нею рушають у найскрутніші місця, туди, де потрібна допомога, розрада. Так, у 1986-му потрапили ліквідаторами у Чорнобиль. А за нинішніх непростих часів у складі фронтової бригади Українського радіо брати Томіленки не раз давали концерти на Донеччині, підтримували бойовий дух учасників АТО. Сьогодні основною складовою їхніх виступів є благодійність на потреби бійців. На цей час своїми благодійними концертами по всій Україні вони зібрали понад 100 тисяч гривень, які передали на лікування і реабілітацію наших захисників. І на ювілейному концерті їхньої творчості на ці потреби було зібрано 2272 гривні. Не дивно, що почесними гостями концерту стали поранені воїні, які зараз лікуються в Київському госпіталі. Їх зал вітав стоячи.
Козацький рід
Вдалися співочими і артистичними також діти й онуки братів Томіленків. Часто Томіленки виходять на сцену цілим ансамблем — із дружинами Тетяною і Аллою, синами і дочками, онуками. Цей колоритний чисельний родинний колектив, усі як один – у вишиванках, оздоблених талановитими руками домашніх рукодільниць (дружини вишили навіть концертні парадні костюми чоловіків), полонив глядачів і під час концерту в «Українському домі». Про своїх половинок Василь та Андрій Григоровичи говорять: «Наш надійний тил» і не втомлюються дякувати їм за те, що дружини завжди їх підтримують у всіх патріотичних починаннях.
А ще через нашу газету дует «А ми удвох» просив передати велику подяку всім землякам, які за них вболівають, шанують їх творчість, міській владі Корсуня, від якої отримали звання Почесних громадян, та представникам районної влади, які організували велику поїздку корсунців у Київ і особисто взяли у ній участь. І обіцяє ще не раз радувати нас задушевною українською піснею у своєму виконанні.
Світлана Перець