Можна займатися добрими справами, як хобі – коли є можливість і бажання, а можна планувати систематично; можна в одиночку, а можна об’єднуватися в команди. Можна порівняти її з хобі/спортом , одиночним/командним.
Так чи інакше багато хто з нас займається громадською діяльністю. Але коли маєш команду хоч з двох осіб і систематичні плани, то можна зареєструватися, як громадська організація і взяти на себе певну відповідальність, а разом з тим відкрити двері до певних можливостей. Я обрала останнє, тому стала співзасновницею громадського об*єднання. Обирали назву, як для четвертої дитини, довго перебираючи можливі варіанти. Обрали таку, яка відображає оптимістичне відношення до міста та людей в ньому. Офіційно зареєстрували і маленькими кроками почали прямувати до великої мети – активізації потенціалу жителів Корсунщини, об*єднання зусиль відповідальних громадян і спрямування їх на соціально корисні дії для підняття рівня розвитку в різних сферах життя, забезпечення комфортного проживання та підняття статусу міста на якісно високий рівень в Україні і світі. Це – статутна мета ГО «Корсунь має Потенціал!».
Найбільш пріоритетними напрямками діяльності організації є:
- сприяння суспільним інституціям у виробленні та реалізації ефективної соціальної політики, благоустрої міста, збереженні природних ресурсів;
- діти і молодь, зокрема сприяння їх здоровому способу життя, всебічному розвитку та самореалізації, підвищенню їх ролі в громадському житті, в тому числі міжнародному;
- люди в критичних життєвих обставинах, зокрема надання психологічної підтримки, формування морального стержня, впровадження соціальних інновацій, соціального підприємництва, волонтерства.
Багато навчаємося та сприяємо отриманню актуальної освіти бажаючим, приймаємо участь в цікавих проектах по всій країні та розробляємо власні.
Перший власний проект «Творимо Корсунь разом club» об’єднує тих, хто готовий в міру своїх можливостей та бажань дружньо творчо працювати над собою та нашим містечком. Дуже вдячна тим, хто вірить в нас і себе, підтримує, вносить свій вклад на волонтерських засадах. Бо на разі наша спільна діяльність є волонтерською. Але коли ми переконаємося, що ми на вірному шляху і навчимося разом працювати, створимо повноцінну команду, виростемо до масштабніших проектів, то матимемо робочі місця для утримання своїх сімей, займаючись справою, яка до душі, бо самі обираємо собі сферу діяльності та розробляємо проекти, які забажаємо.
Про свою спільну діяльність та успіхи будемо ділитися, готові отримувати зворотній зв’язок від позитивно налаштованих людей. Нещодавно командою з 4 осіб відвідали захід з розвитку туризму в м. Маріуполь. На ньому дізналися про поняття «туристичний кластер», зрозуміли його значення та користь і виникла ідея створити громадський кластер (від анг. дієслова «рости гронами») – гармонійну взаємодію людей з різних сфер діяльності, які можуть бути дотичними в деяких сферах, зокрема розвитку дітей , благоустрою міста, розвитку туристичної інфраструктури і доповнювати один одного в потрібний момент для досягнення тої чи іншої соціально значущої мети.
Тож поки ви розмірковуєте чи долучатися до нас ми продовжуємо ділитися нашими спільними успіхами.
— Вітаю! Хочу поділитися враженнями від поїздки в Американський Дім в місті Києві. Як виявилось зайти в Американський Дім було не легко, тому що, окрім пред’явлення документів, нам потрібно було ще й пройти багаторівневий контроль: зняти верхній одяг і разом з сумками просканувати на швидкій доріжці, якщо в сумці є напій – надпити, прохід через спеціальні ворота, одягання і перехід в основний корпус, незвичайно надійні двері якого автоматично відкриваються лише після сигналу окремої людини, яка контролює камерою наближення кожного до дверей. В основному корпусі нас радо зустріли. Лише тоді я зміг розслабитися, бо потрапив ніби в іншу країну. Я цікавлюся відеомистецтвом, тому був вражений кількістю і якістю відео камер, які фіксували подію. Це був Всеукраїнський фінал освітнього проекту на тему молодіжного підприємництва «DIAMONDCHALLENGE». Нам було цікаво побачити, які проекти здатні придумати наші ровесники, який визнають найкращим і хто поїде в Америку. Захід проходив переважно англійською, тому було важко все зрозуміти, але все ж таки ми намагались і я думаю основне зрозуміли! Я з захопленням обійшов все приміщення і мене вразила велика чат кімната, в якій працювати з сучасною технікою міг будь-хто охочий. А тепер детальніше про техніку багато з якої я бачив в живу вперше: всі комп’ютери Apple, найновіші принтери, навушники, колонки, мікрофони, 3D окуляри, гіроскутери. Але найцікавіше — 3D принтери якими можна надрукувати все що захочеш,нажаль скористатися ним я не встиг,тому що друкує він рідкою пластмасою, а це не швидко! Загалом поїздка мені сподобалася і я чекаю нових цікавих заходів від Американського дому і обов’язково їх відвідаю. Хотів би звернутися до тих творчих підлітків яким цікаво щось придумувати і втілювати: долучайтеся і відвідуйте цікаві заходи і розширюйте свої знання!
Відео з Американського дому можна переглянути на моєму каналі Youtube, який має назву «JustLife».
[images_grid type=”carousel” title=”Творимо Корсунь Разом – Молодіжне підприємництво” carousel_effect=”crossfade” auto_slide=”no” auto_duration=”2″ cols=”five” lightbox=”no” source=”media: 7306,7305,7304,7303,7302″][/images_grid]
Назар Писаревський, 11 клас ЗОШ №5
— Моє знайомство з учасниками клубу «Творимо Корсунь разом» відбулося на початку лютого, коли в наш педколедж завітали БУРівці–волонтери, які вже понад 4 роки допомагають суспільству. Вони провели досить цікавий захід, на якому розповідали хто такі волонтери, донори, координатори, як вони допомагають людям та шукають спонсорів. Потім охочих запросили на дружню каву. Я погодилась і в кафе “Мандарин” ми продовжили спілкування у більш дружньому, вузькому колі.
Пізніше я їздила командою з 5 осіб в Черкаське управління сім*ї, молоді, спорту на захист соціальних проектів, де здобула цінний досвід.
Поїздка в Американський дім була для мене особливо цікава, незвичайна. Особливо той багаторівневий “фейс-контроль”, оскільки таке я бачила лише в фільмах Сяючий персонал, оригінальний сучасний інтер’єр, досвід. Враження від заходу були тільки позитивні, було цікаво спостерігати за ідеями української молоді. Навіть ті, хто не переміг, все одно молодці, вони вже чогось навчилися!
Взагалі мені хочеться займатися саморозвитком, це корисно – ти дізнаєшся щось нове, це відкриті двері перед твоїми можливостями. Часто запитую своїх однолітків: «Чи цікаво їм таке, чи хотіли б самі спробувати?» На що чую відповідь: «Так, цікаво, але сам спробувати не хочу». Звичайно, це погано, і хочеться, щоб в Україні було більше активних.
Лілія Коломієць, студентка педколеджу
— Я – мама трьох дітей, яка зацікавлена в їх розвитку. Діяльність клубу «Творимо Корсунь разом» вселила в моє серце надію на краще майбутнє, важливо лише повірити в себе і діяти разом. Познайомилася з цікавими людьми на громадському заході «COMMUNITYзадля розвитку міста і його жителів», організатором якого була Людмила Писаревська. Вразила мета присутніх людей – підтримати корсунську громаду для розвитку міста. Перейняли гарний досвід і отримали поштовх до дій, бо Корсунь справді має Потенціал.
Нещодавно мій син у складі команди з 4-х осіб їздив на Всеукраїнський фінал всесвітнього конкурсу молодіжного підприємництва. Команди з усієї України могли отримати навчання і проявити себе в цій справі.
Я дуже задоволена, що мій син отримав такий досвід. В нього з*явилась мотивація, плани на майбутнє і то були перші кроки до досягнення своєї мети.
Віта Стеценко, багатодітна мама
— На фінал конкурсу юних підприємців «DIAMONDCHALLENGE» я приїхав з другом-однокласником. Під час представлення командами своїх проектів ми дискутували щодо ймовірних переможців. Вражало те, що не дивлячись на конкуренцію, всі дружно проводили час і обмінювалися досвідом. Я пізнав багато нового корисного. Особливий драйв від того, що майже постійно розмовляли англійською. Я вважаю, що такі заходи розвивають нас, а ми в свою чергу творимо майбутнє. Поставив собі ціль на наступний сезон – прийняти участь в цій навчальній програмі і конкурсі.
Віталій Стеценко, 11 клас ЗОШ №5
Однією з членів журі Всеукраїнського фіналу була Анна Петрова – жінка-підприємець нового покоління. Заснувала амбіційні компанії Startup Ukraine, Kyivworking, Selfmade Woman та завоювала звання експерта зі створення бізнесу в Україні. Входить до списку 30 видатних українців до 30 років та потрапила на обкладинку Forbes. Пропагує соціально-відповідальний бізнес та впевнена, що саме українські підприємці здатні змінити країну на краще.
Отже, хочемо щоб така ж безпека, як в Американському домі, була в усіх дитячих навчальних закладах.
Радіємо за молодь, яка розширює свій кругозір, отримує актуальні знання, має вибір цікавих видів діяльності та доступ до нових інструментів для втілення своїх задумів.
Координатор Людмила Писаревська
https://www.facebook.com/MilaPisarevskaya.Korsun
068-014-87-84