7.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

ІСПИТИ ЗИМИ. Комунальники перший склали. Що покаже другий?

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Під «завісу» понеділка, 19 листопада, у Корсуні пішов перший справжнісінький снігопад цього сезону, який до ранку натрусив на дороги і тротуари до 10 сантиметрів снігового покрову. Цей «подарунок» природи корсунці сприйняли з двозначними почуттями – як мовиться, очам втіха, а душі – тривога: по Україні перший сніг спричинив у багатьох містах транспортні колапси. Чи витримали корсунські комунальники випробування снігом зими-2018, ми інспектували разом з начальником КП «ВЖ РЕУ» Олександром Шкребтієм, проїхавшись великими й малими вулицями Корсуня-Шевченківського. Спільна подорож, хоч і недалека – вдалий привід провести інтерв’ю на злободенну для містян тему: наскільки комунальники готові протистояти зимовій стихії.

, ІСПИТИ ЗИМИ. Комунальники перший склали. Що покаже другий?, Надросся Online20 листопада. Дев’ята тридцять ранку. В цей час комунальна служба ще в активному робочому процесі – трактори і посипальні машини прогрібають корсунські вулиці на окраїнах. На цей час дорожнє покриття центральних вже розчищене якщо не до чорноти, то принаймні до безпечного пересування ними. Одразу цікавлюся:

— Олександре Івановичу, о котрій приступили до розчищення снігу?

— З п’ятої години уже активно чистили центральні вулиці. Торік це все (снігопади — авт.) сприймалося емоційно, оскільки снігу було дуже багато, не можна було пройти-проїхати. Відповідно було багато нарікань на службу, скарг, що ми не справляємося. Я тоді підняв нормативну базу і подивився по нормативних розрахунках, що якщо випадає снігу більше 40 см, то його доцільно гребти тільки автогрейдерами і бульдозерами. Менше – можна горнути тракторами. Зараз хочу показати, що коли випадає сніг нормального обсягу, комунальники готові забезпечити його належне прибирання.

— А яку техніку має ваше підприємство?

— Всього 7 одиниць. Зараз задіяні два трактори на прочищення і дві «посипалки». Цим транспортом ми повністю справляємося із прибиранням снігу. Але величезну роль відіграє випадок. Ось сьогодні у нас одна «посипалка» вже поламалась. «Полетіло» кермове управління, і це не та поломка, яка виникає через недогляд працівників. Вона сталася тому, що техніка дуже стара і просто не витримує. Тому гарантувати 100-відстоково, що вся техніка вийде на дороги і буде працювати безвідмовно, я не можу. Можу поручитися тільки за дві нові одиниці техніки: це МТЗ-325 і МТЗ-820, а стара потребує постійного ремонту.

— Ви витрачаєте на ремонт техніки власні кошти підприємства? Чи є дотація міськради?

— Великі агрегати купує міський бюджет. Дякую депутатам міськради, що вони з розумінням підійшли до нашого прохання і виділили кошти на ремонт техніки заздалегідь. Тож ми працювали, як у приказці: «Готуй сани влітку…». В цьому році нам придбали двигун на бульдозер, нову кабіну і передній міст на старий трактор МТЗ, таким чином ми його обновили. Також переварили відвал на старій «посипалці», відновили відвал та зробили технічне обслуговування грейдера. Повністю перебрали посипальний автомобіль ЗІЛ-130 – замінили кардани, редуктор, двигун, коробку передач, але сьогодні полетіло кермове. Це все специфіка нашої роботи.

— Сніговий колапс минулого року був саме через кількість того снігу, що випав. Скажімо, якби сьогодні знову так само намело снігу товщиною 60 см, що було б? Які проблеми, з цим пов’язані, залишилися невирішеними з минулого року?

— Проблем немає. Купувати на КП «ВЖ РЕУ» автогрейдер, який коштує 4 млн гривень, чи трактори Т-150, які ми взагалі не використовуємо в нашій специфічній роботі, а відтак витрачати місту близько 10-15 млн гривень і чекати, що такий сніг впаде раз на 10 років, — чи є доцільним? Є проблема з кадрами – нам не вистачає двох трактористів. Тож запрошую охочих на роботу.

— Торік йшла мова не про купівлю техніки, а про те, щоб ефективніше залучати до виконання цих робіт потужний транспорт інших підприємств.

— На цей час у нас вже укладені договори з ШПМК і філією райавтодору, які торік також допомагали.

— А з сільгоспвиробниками? Їх важко залучити?

— З цим питанням ми звернулися до райдержадміністрації. Було обговорення і у міського голови. Має відбутися спільна нарада із залученням сільгоспвиробників. Крім того, вже організований штаб на випадок надзвичайних ситуацій, всі регламенти нашої роботи ми підписали і зафіксували в загальному плані.

— Одна з найбільших проблем для автомобілістів – це ожеледиця. Без посипання не обійтись. Але водії часто скаржаться, що дороги і тротуари не посипані, що посипку економлять. Суміші для посипання на цей сезон заготовлено достатньо?

— У нас є 450 тонн посипкової суміші. Будемо дивитися по ситуації. Торік цієї кількості не вистачило. Багато що залежить від перепадів температури, тобто якщо вона стабільна, то насипаної на дороги суміші вистачає надовго. А коли скаче то плюс то мінус — утворюється заледеніння, відповідно посипати треба постійно. Якщо підмерзло гарно і по всьому місту ожеледь – то треба висипати десь до 5 тонн за раз. Поряд з цим вималювалась інша проблема – громадяни просто розкрадають посипний матеріал із купок, які ми склали на узбіччях тротуарів і доріг.

Але мені дуже сподобалося, як до питання з посипкою ставляться в Польщі. От ми використовуємо для посипання суміш із сіллю. І разом з тим ми розуміємо, що сіль — це дуже руйнівний фактор для дорожнього покриття. Для мене це болюче питання, тому коли я був влітку у Хойніце, запитав колег, що вони сиплють: якусь спеціальну суміш, реагент? Вони кажуть – пісок. Як так? Адже пісок посипали раз – його колесами змели-знесли, другий – його знов на дорогах немає, а ожеледь є. Мені сподобалася їх відповідь: «Так це ж зима…». Тобто, сіль вони не використовують, тільки пісок, але люди розуміють, що це така пора, коли самому треба бути обережним і дбати про безпеку. І про довкілля — також. Адже коли ми сиплемо піщано-соляний розчин — це ж скільки солі ми «вбухуємо» у землю, річку. Про це також треба задумуватись.

— До речі, як налагоджено очищення тротуарів? Для пішоходів це дуже актуальна проблема.

— Тротуари чистимо трактором МТЗ-320, до якого придбали ще щітки для кращого очищення. Торік закупили невеличку снігозбиральну машину на гусеничному ходу для прогортання тротуарів. Вона годиться для важкодоступних місць у час, коли випадає великий сніг.

Загалом, хочу зазначити, що будь-яка техніка нічого не варта без гарних працівників. І я дуже вдячний своєму колективу, що, незважаючи на різні ситуації, ці люди працюють з усіх сил: і стару техніку ремонтують, і вулиці метуть, і до зими готуються, і будинки обслуговують. Кажуть: гарний керівник — це в першу чергу гарний колектив. Тому слава Богу, що в мене такий колектив, що працівники розуміють всю відповідальність, що керівники відділів на своєму місці – це Надія Іванівна Мурашко, Володимир Васильович Кивенко, Віктор Георгійович Судаков, Володимир Дмитрович Керекеша, які гуртують людей, роблять все можливе для забезпечення нормальної життєдіяльності міста.

* * *

За час нашої подорожі-інтерв’ю ми об’їздили Корсунь від вулиці Правобережної до залізничного вокзалу. Окрім цікавої розмови, було й багато цікавих спостережень. Як-от на вулиці Свободи біля Соборної площі, де «Жигулі-п’ятірка» забуксували на дорозі і змусили понервувати кількох інших водіїв. Виявилося – на машині досі літня гума. «Це ще одна із складових безпеки руху на зимових дорогах, — коментує Олександр Шкребтій. — Нормальний рух дорогами міста залежить і від того, чи «перевзув» водій колеса авто, бо той, хто не може «видряпатись», наприклад, на підйомі, утворює пробки, гальмує рух».

Біля «Делікату» на вулиці Ярослава Мудрого дорогу перебігали дві жіночки, і нашій автівці довелося різко гальмувати. От і чергове запитання: хіба пішоходи не повинні так само дбати про власну безпеку у цей складний період?

На вулиці Палія господарка середнього віку завзято чистила лопатою доріжку до хвіртки, при цьому жбурляла сніг прямо на розчищену проїжджу частину. Зупинилися. Зробили зауваження: «Якщо так кидати сніг, то на дорозі він вкатається, заледеніє і залишиться небезпечним для руху автомобілів бугром». Жінка насупилася, але до зауваження дослухалася.

Так, сніг для нас – це і зимова «фішка», і купа проблем. Передусім – це ускладнення руху, це можливі аварії, це падіння слизьких на тротуарах. Тому давайте не створювати додаткових незручностей один одному і з розумінням ставитися до викликів природи.

На момент підготовки матеріалу синоптики вже повідомили про чергове ускладнення погодних умов. Для комунальників це буде другий іспит на готовність їм протистояти. Для нас, містян, — теж.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -