Ця об’єднана територіальна громада – одна з п’яти, які вже діють чи тільки розпочали діяльність на території Корсунь-Шевченківського району. Вона не тільки «найсвіжіша», а й зі своїми особливостями. Полягають вони у тому, що територіально громада розташована по два боки Корсуня. Тож при її утворенні для частини населення актуально постали питання зручностей-незручностей, пов’язані з розташуванням центральної садиби ОТГ. Адже саме туди громадянам доведеться звертатися щодо оформлення довідок та отримання інших адміністративних послуг. Як збираються вирішувати це питання у громаді і які перші кроки у своїй діяльності вже зробили, дізнавалися наші журналісти.
14 листопада відбулася установча 1-ша сесія сьомого скликання Карашинської сільської ради. На неї зібралися 21 депутат із 22-х обраних, прибули колишні сільські голови сільрад, що увійшли в громаду. На запрошення Карашинського сільського голови Анатолія Пархоменка кореспондент «Надросся» також побувала на цій сесії та ознайомилася із стартовими кроками сільської ради новоствореної Карашинської об’єднаної територіальної громади.
Слід зазначити, що велику увагу до роботи сесії Карашинської сільської ради виявили не тільки причетні до ОТГ громадяни. Відвідали сесію також голова районної ради Валерій Заболотній, секретар міської ради Сергій Старчевод, депутат районної ради Сергій Чередніченко, голова районної виборчої комісії Олексій Полііт та інші.
Отже, головуючою на початку роботи депутатського корпусу сільради стала очільниця сільської виборчої комісії Світлана Полііт. Від неї присутні почули офіційні дані підсумків голосування з обрання сільського голови та депутатів по виборчих округах, після чого народні обранці отримали депутатські посвідчення. Урочисто склали присягу служити на благо громади сільський голова Анатолій Пархоменко та всі депутати.
Вже повноцінно прийнявши повноваження голови, надалі вів сесію Анатолій Пархоменко. Під його головуванням депутати розглянули і прийняли відповідні рішення щодо утворення постійних депутатських комісій (у раді їх буде 5: за умовними назвами — бюджетна, земельна, гуманітарна, законності та ЖКГ) та затвердили положення про комісії; затвердили також положення про старосту і обов’язки старост поклали на вже колишніх сільських голів Кошмаківської, Завадівської, Квітчанської та Петрушківської сільрад; утворили реорганізаційну комісію та прийняли рішення про реорганізацію Черепинської сільської ради.
Ще однією важливою подією дня стало обрання секретаря сільради. Таємним голосуванням, утворивши попередньо лічильну комісію, депутати 19-ма голосами обрали на цю посаду Надію Леонідівну Конощук. Надія Леонідівна має потужний досвід у місцевому самоврядуванні, адже працює у цій сфері 22 роки і попередньо була секретарем Кошмаківської сільради.
Після першого пленарного засідання сесії журналісти поспілкувалися із Анатолієм Пархоменком на інші теми особливостей функціонування Карашинської ОТГ, а саме щодо розташування її центрального «офісу». Ось що повідомив з цього приводу Анатолій Пархоменко.
— Юридична особа у нас буде зареєстрована в селі Карашині, в приміщенні, де зараз знаходиться ФАП. Частина цього приміщення вільна, там частково вже був зроблений ремонт, тож залишилося доробити решту — і будемо працювати. Так, є проблеми із розташуванням нашої громади, тому що села Квітки, Листвина і Петрушки знаходяться по той бік Корсуня. І коли ми проводили слухання в громадах, люди дійсно цікавилися, як їм зручніше було б добиратися в центр, а перед керівництвом відповідно постала задача — як надавати якісні послуги? Тому ми вийшли з пропозицією — орендувати в Корсуні частину підходящого приміщення — можливо, в райдержадміністрації чи в податковій інспекції. В такому разі людям буде зручно добиратися туди і вирішувати всі свої питання. Сьогодні на сесії з вуст голови районної ради Валерія Заболотнього прозвучало, що керівники району готові нам сприяти в цьому. Сподіваюсь, що це питання ми вирішимо швидко.
Сільський голова повідомив журналістам і про те, що на сьогоднішній день він планує працювати без заступника, не «роздувати» штат і тим самим економити гроші з бюджету громади. В цьому контексті прозвучало наше наступне запитання:
— До початку нового бюджетного року залишилося півтора місяці. Вам вистачить часу, щоб скласти і затвердити бюджет Карашинської об’єднаної територіальної громади?
— Як нам повідомили в облдержадміністрації, нашу громаду в перспективний план ввели. І центр підтримки та розвитку місцевого самоврядування в Черкасах теж надає нам консультативну допомогу. Думаю, проблем не буде, і ми ввійдемо у новий рік з бюджетом. До 25 грудня також приймемо програму соціально-економічного розвитку Карашинської ОТГ. Депутати у нас заряджені на роботу, відповідальні і, думаю, що хоч і з деякою бюрократичною «пробуксовкою», але ми старт взяли і на підвищеній передачі поїдемо далі.