У Корсунь-Шевченківському районі вже 23 особи захворіло на кір, 3 — на грип. Такі дані станом на 5 лютого навела на апаратній нараді в райдержадміністрації завідувач Корсунь-Шевченківським відділенням Канівського міжрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби» Тетяна Козлова.
За її словами, з 23 хворих на кір 4 — діти, 19 — дорослі. Для порівняння: у 2018-му році було зареєстровано 11 випадків захворювання на кір. В районі немає мігруючого збудника, зазначає Тетяна Козлова. Потрапив же вірус до Корсунь-Шевченківського району з міст Богуслава, Сміли, Одеси.
— Поміж хворих 5 — медичні працівники, 2 — вагітні, 1 — продавець одного з магазинів, 1 — працівник ліцею, решта — безробітні. Причому усі хворі на кір дорослі — не щеплені, — зазначила Тетяна Козлова, акцентуючи увагу на важливості своєчасного щеплення від кору.
Розповідаючи про перші ознаки захворювання, Тетяна Козлова звернула увагу на те, що кір небезпечний раптовими ускладненнями — а це і запалення легень, і запалення зорового та слухового нервів, кінцівок, головного мозку та ін. За її словами, вірус кору стійкий в навколишньому середовищі та дуже летючий: «Наприклад, якщо в багатоповерховому будинку хворий знаходиться на 1-му поверсі, то може захворіти весь будинок. Цей вірус може поширюватися вентиляційними шахтами, протягами. Він дуже контагіозний. Тобто один хворий може бути заразним для оточуючих в радіусі 200 м».
Враховуючи те, що в країні спостерігається спалах кору, щоб бодай трохи уберегтися від цієї надзвичайно заразної хвороби, Тетяна Козлова застерегла не відвідувати масові заходи та уникати скупчення людей. І, звичайно, закликала робити щеплення.
Про те, що зараз, у зв’язку з активізацією хвороби, щеплять дітей як планово, так і позапланово, розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Савчук.
«Вакцина у нас в достатній кількості. Ми постійно індивідуально переглядаємо прищепну картотеку з тим, щоб максимально охопити дитяче населення вакцинуванням проти кору. Вакцина трьохкомпонентна КПК (кір-паротит-краснуха), бельгійська, нею ми забезпечуємо безкоштовно», — уточнила Галина Савчук.
Та навіть попри те, що вакцинування дітей проводиться безкоштовно, є, за словами головлікаря ЦПМСД, багато тих, хто від нього свідомо відмовився. Тож нагадала про спільний лист 2018-го року Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти про те, щоб не допускати дітей, не щеплених від кору, в дошкільні і шкільні навчальні заклади, оскільки захворювання дуже контагіозне.
У свою чергу начальник відділу освіти РДА Оксана Грушевська зазначила, що діти, які не отримали щеплення проти кору, зараз перебувають вдома і не відвідують освітні заклади.
— Станом на 5 лютого не щеплені 72 дітей, 67 — щеплені 1 раз, — доповіла Оксана Грушевська. — Ці діти навчаються у ЗОШ №1, №2, ЗСШ №5, гімназії, Гарбузинському, Зарічанському, Квітчанському, Моринському, Черепинському НВК.
За словами начальника відділу освіти, відмовляються від щеплень багатодітні родини, з релігійних переконань та сім’ї, які опинилися в складних життєвих умовах.
Окрім кору, зареєстровані на Корсунщині і випадки захворювання на іншу епідемічно загрозливу хворобу – грип. За словами Тетяни Козлової, зараз епідпоріг по грипу та ГРВІ у районі не перевищено, проте пік захворюваності на них слід очікувати наприкінці лютого — на початку березня.
На сьогодні клінічно підтверджені 3 випадки захворювання на грип. Але встановити вид штаму грипу, який вразив людей, не вдалося через їхню відмову направити матеріал у вірусологічну лабораторію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби». За словами завідувачки районним відділенням лабораторного центру, цю послугу мають оплатити саме хворі.
Валентина Довгопола