7.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

Кір на Корсунщині: з початку року захворіло вже п’ятеро людей

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...

Кір уже ступив на Корсунщину. Підлітки 12-ти і 15-ти років та троє дорослих вже стали жертвами цього небезпечного захворювання. З них четверо осіб — з тяжкою формою хвороби та одна — із середнім ступенем важкості. Так на сьогодні виглядає ситуація із захворюваністю на кір у нашому районі.

, Кір на Корсунщині: з початку року захворіло вже п’ятеро людей, Надросся OnlineПро те, як розпізнати перші прояви хвороби, та про необхідні профілактичні заходи говоримо із заступником головного лікаря з медичної частини Корсунь-Шевченківської  ЦРЛ  Вітою Загородньою та завідуючою Корсунь-Шевченківським районним лабораторним відділенням ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяною Козловою.

— Хворі на кір діти та дорослі перебувають на лікуванні в стаціонарному відділенні центральної районної лікарні, — каже Віта Загородня. — Обоє підлітків з родин, які свого часу відмовилися від щеплень.

— Що робити тим, хто уже контактував з хворими?

— На жаль, ліків від кору не існує. Як і у випадку з іншими інфекційними захворюваннями, важливим є вчасне щеплення. Якщо той, хто контактував з хворим на кір, не отримав щеплення, його треба зробити.

— Чи можуть батьки інфікуватися від хворих дітей?

— Ризик високий. Навіть якщо батьки щеплені, існує висока вірогідність того, що вони можуть захворіти. Все залежить від того, наскільки сильний імунітет. Перевагу проти хвороби мають ті, в кого він міцніший.

— Які ознаки кору? На що звертати увагу в першу чергу?

— Кір – гостре інфекційне захворювання, характеризується порушенням загального стану, запаленням верхніх дихальних шляхів, слизової оболонки ротової порожнини, очей та плямисто-папульозним висипом. Вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. , Кір на Корсунщині: з початку року захворіло вже п’ятеро людей, Надросся Online Інкубаційний період становить 9-21 день. Катаральний період, що триває 4-5 дні, характеризується гострим початком. Інфікована людина стає млявою, знижується апетит, з’являються нежить, сухий кашель, сиплий голос, підвищується температура тіла. Згодом посилюються кашель, нежить, з’являється світлобоязнь (боляче дивитися на світло), можуть збільшуватися лімфовузли, запалення слизової оболонки очей. Водночас на слизовій оболонці порожнини рота з’являються плямисті енантеми (рожеві цятки). Зі зростанням температури на шкірі вже можна побачити плямисто-папулбозний висип — спершу за вухами, на обличчі, потім на тулубі, за тим — на кінцівках. Одночасно з появою висипання посилюються нежить і світлобоязнь, повіки набрякають, обличчя стає одутлим, голос грубим або захриплим, а кашель нав’язливим і болісним. Наголошую — необхідно негайного звертатися до лікаря у разі появи перших ознак захворювання. Бережіть своє здоров’я!

Щеплення — контактним особам

Як зазначає лікар-педіатр Тамара Стрельченко, попри ситуацію, що склалася із захворюваністю на кір, є батьки, які і надалі принципово відмовляються від щеплень. , Кір на Корсунщині: з початку року захворіло вже п’ятеро людей, Надросся OnlineПереважно на релігійному підґрунті.

— Вакцини від кору достатньо, — каже Тамара Стрельченко. — Станом на сьогодні (24 січня, — прим. авт.) по району є 400 доз вакцини для щеплення від кору, які ми надаємо безкоштовно. З них певну кількість буде спрямовано на вакцинування дорослих. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб: кору, епідемічного паротиту та краснухи. Загалом, дитина повинна отримати два щеплення, яких достатньо для того, щоб вберегти її від кору та ускладнень від хвороби — в 1 рік та 6 років. Після вакцинації імунітет гарантований у 75% дітей, після ревакцинації – у 95%. Якщо з якихось причин дитина не має двох щеплень, то ми це надолужуємо. Повертаючись до ситуації із кором на Корсунщині сьогодні, зауважу, що ми робимо щеплення тим, хто був у контакті з хворими.

В зоні ризику — медики і педагоги

Як розповідає завідуюча Корсунь-Шевченківським районним лабораторним відділенням ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Козлова, випадки кору зафіксовані не лише по району, а й в одній зі шкіл міста.

— Зараз як по Україні, так і в районі такий напружений період, що треба провести щеплення особам з групи ризику, — зазначає Тетяна Козлова.

— Це медики, а також особи, які працюють з дітьми, — педагоги, спеціалісти позашкільної освіти. Згідно із законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», керівники дитячих закладів на місцях, і особливо дитячих дошкільних закладів, не мають права приймати дітей в ці заклади без щеплень. В цьому законі виділено 9 обов’язкових щеплень, які повинна мати дитина. В тому числі, й щеплення від кору., Кір на Корсунщині: з початку року захворіло вже п’ятеро людей, Надросся Online

У випадку захворювання в дитячому колективі накладається карантин з моменту виявлення першого і наступного хворих на 21 день. Що означає карантин для, приміром, класу? Це значить, що нових дітей не приймають, не щеплених не допускають до навчання. Це все контролюють медсестра та керівник начального закладу. Клас, що на карантині, не змінює класну кімнату, тобто діти не переходять для проведення уроків з одного кабінету в інший. Вони не ходять по всій школі, щоб не розносити цю інфекцію, якщо вона є. Над цими дітьми медсестра навчального закладу повинна здійснювати постійний контроль. З батьками, діти яких недопущені до навчання, проводиться відповідна бесіда.

Тетяна Козлова відмічає свідомість керівників навчальних закладів щодо щеплень працівників: «Вони зв’язуються з нами, консультуються, проводять профілактичні заходи, в тому числі і щеплення серед працівників освітніх закладів».

Де дістати вакцину дорослим?

Оскільки, за словами Тамари Стрельченко, щеплення від кору у Корсунь-Шевченківській ЦРЛ надають безкоштовно лише контактним особам, ми вирішили поцікавитися в аптеках, що розташовані в центрі міста, чи можна в них придбати вакцину для індивідуального щеплення.

«Вакцини у нас в продажу немає. Із замовленням також проблемно», — зазначила завідуюча центральною аптекою Галина Цапійчук. Така ж ситуація і в аптеці, що навпроти універмагу, та в ПП «Корсунь-фарм» — аптеці, яка розташувалася навпроти «Приватбанку».

А от замовити вакцину від кору можна в аптеці «Софія». «Зараз у нас вакцини немає в наявності. Але її можна замовити і вона надійде наступного дня», — каже завідуючий аптекою Іван Нестеренко.

В «Аптеці оптових цін» нас також запевнили в тому, що із замовленням вакцини проблем не буде, якщо хтось до них звернеться по неї. Щодо ціни, то вона залежить від фірми-виробника.

А як у сусідів?

За інформацією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 25.01.2019, з початку 2019 року в області зареєстровано 135 випадків кору: в Черкасах – 39 випадків, в м. Умані та Маньківському районі по 17, Уманському районі — 9, м. Смілі – 8, Золотоніському районі – 7, Канівському та Чигиринському районах по 5, Городищенському, Смілянському районах по 4, Тальнівському, Христинівському та Чорнобаївському районах по 3 випадки, Жашківському, Кам’янському та Лисянському районах по 1 випадку.

Серед захворілих осіб – 65 дітей віком 0-17 років. Найбільша питома вага хворих дітей у вікових групах 10-14 та 5-9 років – 29,2 %. Друге місце – 1-4 роки – 20 %, третє – 15-17 років – 13,8 %, четверте –0-1 рік – 7,8 %. З числа захворілих на кір не вакциновані складають 34,1 %.

Валентина ДОВГОПОЛА

 

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -