Історія дружніх стосунків між українським містом Корсунь-Шевченківський і польським Хойніце налічує вже майже три десятиліття. За цей час невпізнанно змінилися наші країни, суспільні умови проживання людей в них. Це, безумовно, коригувало і напрямки партнерської співпраці. Якими бачать взаємовідносини в нинішніх умовах громадяни двох братніх міст – про це йшлося на засіданні «круглого столу» під час візиту в наше місто польської делегації.
Від польської сторони участь у зустрічі взяли Хойніцький староста Станіслав Скайя, голова ради Хойніцького повіту Роберт Скорчевський, давні друзі корсунців начальник управління культури Роман Гузелак і його дружина Іоанна, заступник мера міста Хойніце Едвард Педжик, віце-староста Марек Щепанський та депутат міської ради Марек Обок. Корсунь-Шевченківський район представили депутати районної ради Дмитро Антонов та Олександр Кириченко, депутат міської ради Наталія Семоненко, начальник відділу освіти Ірина Алєксєєва та начальник відділу культури Ірина Трунцева, голова ГО «Солдатські матері Корсунщини» Тетяна Перетятько та голова ГО «Спілки воїнів АТО Корсунщини» Олександр Журавльов, корсунські митці — брати Томіленки, родина Мусатенків, журналісти, освітяни району та інші зацікавлені у співпраці представники корсунської громади.
Обидві сторони із великим ентузіазмом обговорили ті напрямки роботи, які втілювали до цього, та згадали всі реалізовані добрі справи. Це і поїздки у Польщу для обміну творчими надбаннями самодіяльних колективів «Родина», «Стеблівчанка», «Манжари», «Горицвіт», дитячих танцювальних колективів «Зорецвіт» та «Фієста», багатьох корсунських митців; це також участь у спільних спортивних змаганнях футбольних команд депутатів Корсунщини та дитячої футбольної команди в рамках «Євро-2012», це візит на відпочинок дітей бійців АТО та волонтерів. Це і спільний проект за програмою «Суспільство – для людей з особливими потребами», завдяки якому у Петрушках в реабілітаційному відділенні інвалідів змогли зробити ремонт і запросити до нас іноземних друзів. За цей час побували в обох країнах чимало дітей, налагодили особисті стосунки окремі сім’ї двох міст.
Як зауважила голова благодійного фонду «Мости дружби» Лариса Ткач, такий обмін громадськими організаціями та особисті контакти – найкращий спосіб для плідних стосунків. На спільну думку присутніх, варто, щоб якомога ширше коло людей почало займатися цією розбудовою відносин.
То які ж напрямки співпраці бачать обидві сторони в майбутньому? Це ще тісніший обмін делегаціями, насамперед дитячими групами. Зокрема доволі ретельно учасники «круглого столу» обговорили можливість навчання корсунських дітей у Польщі. Це також обмін делегаціями підприємців, колективів корсунських закладів для побудови партнерської співпраці. Це вихід наших відносин на рівень «родина – родині», і задля цього благодійний фонд «Мости дружби» розпочинає створення бази даних корсунських сімей, які готові приймати в себе вдома гостей з Хойніце (такі дані вже зараз можна повідомляти голові фонду Ларисі Ткач).
Дружба наших двох міст перевірена чималим відрізком часу. І сьогодні ми можемо впевнено говорити, що Корсуню по-справжньому пощастило з таким містом-другом, яке ми маємо в Польщі. До речі, громада Хойніце нещодавно вступила в українсько-польський Конвент (Конвент співпраці органів місцевого самоврядування «Польща-Україна»), який, як сподіваються хойничани, дасть їм можливість реалізувати ще більше планів на користь обох громад.
Світлана Перець