Співробітники Національної поліції затримали учасників корупційної схеми навколо видачі біометричних паспортів, в тому числі чиновників Державної міграційної служби. Серед затриманих є керівник сектору міграційної служби Черкаської області.
Про це повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.
«Керівництву Міністерства внутрішніх справ України стало відомо про факти злочинної діяльності окремих чиновників ДМС. Після детальної перевірки, проведеної працівниками Департаменту внутрішньої безпеки НПУ, інформація знайшла своє підтвердження», — йдеться у повідомленні. Зокрема, було викрито службовців підрозділів Державної міграційної служби у Києві та в Черкаській області, які у змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов’язану з видачею біометричних паспортів. Також затриманих підозрюють у масштабній корупції та наркобізнесі.
Налагоджена корупційна схема діяла таким чином. Відомо, що для отримання біометричного паспорту громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію у розмірі 557,32 гривень або 800,32 гривень – залежно від бажаного терміну отримання документу. «Викриті посадовці ДМС, домовившись попередньо з «партнером» – суб’єктом господарювання – надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак за значно завищеною вартістю. Виготовлення документу поза чергою за 22 робочих дні «коштувало» замовнику 3 тисячі гривень, а за 1-2 робочих дні – 11 тисяч гривень. Таким чином, службовці не лише отримали незаконні прибутки завдяки спланованим спекуляціям, а й штучно створили неабиякі черги для охочих отримати біометричний паспорт у підрозділах міграційної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень», — зазначають у Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції.
Правоохоронці встановили причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС у місті Київ та Черкаській області, де змовники організували найбільш масштабну «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності, які були задіяні у схемі.
Подробиці справи дивіться у відео: