У перший день літа, вже традиційно, українці розпочинають пляжний сезон. А де відпочиватимуть у літню спеку корсунці?
Для нашого міста тема пляжів бозна скільки років залишається так само актуальною, як, на жаль, і не підйомною. Причин тому багато: офіційний пляж повинен бути паспортизований, мати рятувальну базу, підведену чисту воду, необхідне обладнання тощо. Все це впирається у великі кошти, виділяти які із куцого міського бюджету міськрада не ризикує. Тож про справжні пляжі у нашому місті вести мову даремно, натомість маємо кілька доволі привабливих так званих зон відпочинку біля водойм. Дві з них розташовані на берегах Мартанського ставка — з боку Червоного Хутора та на протилежному березі, по вул. П.Чубинського.
За кілька останніх років місцеві жителі вже звикли, що саме сюди можна прийти відпочити спекотного дня, у вихідні чи після роботи, на доволі пристойно облаштований піщаний берег, і навіть скупатися у водах ставка. Опікуються тим, щоб щороку обидві зони відпочинку мали належний стан, депутати міської ради Павло Калініченко та Світлана Гриб. Потурбувалися вони про благоустрій територій і цього разу.
Як розповів «Надроссю» Павло Калініченко, на берег Мартанського ставу, що по вул. П.Чубинського, тиждень тому було вивантажено 50 тонн піску. Пісок доставили із Саморідні трьома КамАЗами за сприяння приватних підприємців Анатолія Микитенка, Леоніда Здорика і Павла Калініченка. Депутат висловлює також вдячність за наданий екскаватор директору філії «Корсунь-Шевченківський райавтодор» Вадиму Романенку. Не залишилися байдужими і місцеві жителі – вони з ентузіазмом власноруч розкидали пісок лопатами.
Окрім піску, є тут і побутові зручності для відпочивальників, такі як сміттєвий бак, роздягальня, а депутат обіцяє невдовзі завезти ще й біотуалет. На наше запитання яким коштом облаштовувався берег під зону відпочинку, Павло Калініченко зауважив:
— Коштом небайдужих містян, які дають свій транспорт, бензин, обладнання. Я звертався з офіційним запитом до міського голови про виділення коштів з міського бюджету на завезення піску. На жаль, у зв’язку із дефіцитом грошей у казні, вкотре довелося звертатися по допомогу до підприємців. Але людей не можна було залишити без пляжу. Це зручне і гарне місце, тут красивий краєвид і більш-менш придатна для купання вода (за останні роки на ставку не було випадків масової загибелі риби). Люди хочуть тут відпочивати, і відгукуючись на їх побажання, я цим займаюся.
Свою «родзинку» матиме цього року зона відпочинку на Мартанському ставу з боку Червоного Хутора. Це волейбольний майданчик із піщаним покриттям, на яке використали два КамАЗи піску. Ще три машини піску вивезли на берег, де містяни засмагатимуть. Світлана Гриб розповідає, що допомогу так само надали небайдужі – керівники філії райавтодору Вадим Романенко, СТОВ «Агрофірма Дружба» Михайло Савченко та приватний підприємець Павло Марченко. І так само дружно працювали на облаштуванні зони відпочинку і волейбольного майданчика місцеві жителі, які приходили цілими сім’ями, з дітьми. До зручностей відпочивальників тут є лавочки, урна для сміття, для дітлахів – пісочниця. А от гарненькі «грибки» зруйнували ще минулого року. І це депутат міськради Світлана Гриб констатує з болем і прикрістю:
— На жаль, немало є й людей невдячних, які не цінують зроблене. Робити «грибки» по-новому? Не має сенсу, думаю, їх чекатиме така ж сумна доля…
Наостанок «Надросся» поцікавилося в районному відділенні ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», чи вже здійснювалися проби на якість води в ставку. За словами начальника лабораторного відділення Тетяни Козлової, з понеділка (4 червня) лабораторія займеться дослідженням води в місцях купання людей на річці Рось та Мартанському ставку. Про результати цих досліджень ми обов’язково повідомимо нашим читачам.
Світлана Перець