Сьогодні більшість керівників закладів освіти – менеджери, які успішно керують педагогічною системою закладу, його розвитком, організовують і стимулюють професійну діяльність підлеглих, сприяють формуванню культури організації, вивчають попит на освітні послуги, забезпечують їхню якість, прислухаються до потреб учнів. Головна ідея їх діяльності – вести до успіху кожного. Одним з таких менеджерів, яка продовжує успішно та ефективно впроваджувати нові ініціативи, брати участь у інноваційних проєктах, є директор Шендерівського НВК Наталія Назаренко.
Результатом її умілого керівництва та злагодженої роботи всього педагогічного колективу стало відкриття у Шендерівському НВК освітнього хабу «HAPPY-ХАБ». «Це молодіжний освітній центр розвитку, головними замовниками якого є наші діти», — зазначила Наталія Сергіївна на своїй facebook-сторінці.
Простими словами, шкільний хаб — це центр дитячого подовженого дня і додаткового засвоєння знань. І торік довгоочікуваний проєкт Шендерівського хабу став переможцем у конкурсі мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти-2020», ініційованому Благодійним фондом «МХП – Громаді» спільно з ТОВ «НВФ «Урожай» за фінансової підтримки МХП. А вже наприкінці лютого символічного ключа від освітнього простору староста села Володимир Щербина вручив директорці та головній натхненниці проєкту Наталії Назаренко.
На урочисту лінійку з нагоди презентації «HAPPY-ХАБ» завітали представники Благодійного фонду «МХП – Громаді» та виконавчого комітету Стеблівської ОТГ, журналісти Черкащини тощо.
Функціонує хаб за напрямками, спеціально адаптованими для потреб школярів:
– кіндерляндія — облаштована м’якими пуфами та розвивальними іграми територія відпочинку і розвитку для діток, які чекають шкільного автобуса;
– гурток робототехніки — простір для хлопчаків та дівчаток, котрі готові розвиватися в STEAM-освіті. Для цього було придбано 6 наборів конструктора RoboRobo різних рівнів, ноутбук та панель для руху робота.
– спільнодія партнерів — територія для розвитку підлітків, облаштована зручним столом та стільцями, ноутбуком, проектором та акустичною системою, зручними диванчиками із піддонів. Головна функціональна ідея напряму — залучення дітей до активної участі у житті і розвитку школи та громади. Вони будуть вчитися писати і реалізовувати проєкти на рівні школи, району та області.
Останнім часом у освітньому просторі України набуває популярності новий тренд — STEAM-освіта. Вона охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). За принципами STEAM, в першу чергу учень став не споживачем, а замовником знань. А вчитель – своєрідним наставником, людиною, що допомагає пояснити, як використовувати потенціал кожної технології для власної користі й користі суспільства. Тож саме ці особливості лягли в основу шкільного курсу та інноваційних проєктів, які почали впроваджувати у Шендерівському НВК.
Керівник проєкту хабу Наталія Назаренко зауважила, що тверда частина передбачала значні капіталовкладення, проте ще більше зусиль потребувала м’яка частина проєкту. Результат спільної праці і спільних зусиль – це щасливі очі дітей, заради яких і було реалізовано таку важливу і цінну для школи ідею.
За словами представника Фонду «МХП – Громаді» Анни Тарасевич, подібні проєкти мають на меті найважливіше для громади – згуртування зусиль і віра в свої можливості як однієї великої команди, яка готова змінювати світ довкола.
Щодо фінансової сторони проєкту, то внесок БФ «МХП – Громаді» становить 50 тис. грн, стільки ж доклала і громада. Також до реалізації проєкту активно долучилися місцеві підприємці та колишні випускники, батьківський та педагогічний колективи, а також небайдужі жителі села.