Традиційно наприкінці кожного навчального року в Корсунь-Шевченківському педагогічному коледжі вирує насичене життя: студенти проходять підсумкові заняття та здають екзамени. Проте нині все докорінно змінилося: дистанційне навчання та перевідні іспити онлайн – такі реалії кінця навчального року в умовах карантину. Втім пандемія коронавірусу внесла свої корективи не лише у процедуру завершення навчання, а й у вступну кампанію. Про те, як випускатимуть майбутніх педагогів і за якими умовами набиратимуть на навчання нових, ми розмовляємо з директоркою Корсунь-Шевченківського педагогічного фахового коледжу ім. Т.Г.Шевченка Людмилою Семененко.
— Ситуація абсолютно нестандартна, і попри карантин, коледж має випустити певну кількість уже підготовлених спеціалістів. Яким чином ви будете їх випускати в цьому році? Як вони будуть складати іспити? Як триває процес завершення навчання?
— Насамперед поділюся інформацією, що від 20.05.2020 року наш заклад іменується по-новому: «Комунальний навчальний заклад фахової передвищої освіти «Корсунь-Шевченківський педагогічний фаховий коледж ім. Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради». Що стосується навчального процесу, то згідно з рекомендаціями, які надає Міністерство освіти і науки України, ми плануємо закінчувати навчальний рік онлайн. Наші викладачі повністю врегулювали процес завершення навчання дистанційно. Звичайно, ми не можемо стверджувати, що навчання онлайн проходить настільки якісно, як це відбувається при безпосередньому контакті викладача і студента. Коли педагог працює в аудиторії, він має більше можливостей та інструментарію для того, щоб пояснити навчальний матеріал і перевірити рівень його засвоєння. Я сподіваюся, що практика дистанційного навчання не стане традиційною, тому що не всьому можна навчитися онлайн, хоча на сьогодні створено настільки розвинуті комп’ютерні технології, що дають можливість користувачам черпати з них широку інформацію. Але саме те, що дає викладач в аудиторії, те, як він спрямовує увагу студента на засвоєння матеріалу – набагато ефективніше. Втім, незважаючи на всі складнощі, ми готові завершити навчання студентів онлайн, адже вкладено дуже багато зусиль для цього.
Нинішнього року ми маємо випустити 109 студентів четвертого курсу, котрі навчалися на двох відділеннях: «Початкова освіта» і «Середня освіта (Трудове навчання та технології)». Завершення їх навчання відбувається відповідно до розкладу і до навчальних планів онлайн. Два кваліфікаційні іспити атестації здобувачів освіти вони складатимуть у навчальному закладі.
— Як будуть завершувати навчання і здавати ДПА студенти другого курсу?
— Студенти другого курсу також завершують навчальний семестр онлайн. Із 1 червня у них буде проходити навчально-виробнича практика та консультації до ДПА у формі ЗНО, адже можливості застосування виключно дистанційних форм навчання у цьому випадку немає. До речі, студентський парламент та профком ініціювали проведення часткового відновлення занять з метою проведення групових консультацій в межах підготовки до ЗНО й одночасно провести навчальну (польову) практику з основ природознавства та краєзнавства, а також навчальну (виробничу) практику відповідно до навчальних планів підготовки молодших спеціалістів.
— Тобто, другокурсники, щоб завершити навчання, повинні будуть особисто приїхати в коледж?
— Так, студенти повинні здавати ДПА у Корсуні, вони всі дали на це згоду, але здаватимуть її не безпосередньо у нашому закладі. Адже він не визначений як базовий для проведення ЗНО, тому це будуть школи міста.
— В які терміни студенти повинні будуть завершити навчання?
— 1, 3 і 4 курс – до 1 липня. Через карантин для молодших курсів ми внесли деякі зміни до графіка освітнього процесу на 2019-2020 н.р. Наприклад, практика в літніх оздоровчих таборах перенесена на четвертий курс, тому що зараз немає можливості для її проведення.
— Поговоримо про вступну кампанію. Вона також буде особливою в цьому році. Питання актуальне для багатьох корсунців, зважаючи на те, що дуже багато саме місцевих жителів цікавляться навчанням у педколеджі. Роз’ясніть, як вона буде відбуватися?
— Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до умов прийому до закладів фахової передвищої освіти», терміни вступу будуть зміщені на один місяць. Тож для абітурієнтів на базі 9 класів ми розпочнемо вступну кампанію з 30 червня. Прийом заяв та документів триватиме по 13 липня, вступні іспити – диктант з української мови та математику (усно) — вони здаватимуть з 14 до 21 липня. Зараз ми узгоджуємо всі організаційні питання стосовно дотримання під час іспитів усіх вимог карантину з метою убезпечити абітурієнтів від коронавірусної інфекції. Будемо готувати більшу кількість аудиторій, в яких, відповідно, розміщувати до 10-ти осіб на час диктанту.
Що стосується вступників на основі повної загальної середньої освіти, тобто 11-ти класів, для них вступна кампанія розпочнеться 1 серпня. З цієї дати стартує реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів. Прийом заяв і документів розпочнеться 13 серпня, а тривалість його буде залежати від того, чи здаватиме вступник іспит, чи вступатиме лише на основі результатів ЗНО. Так, наприклад, із двох визначених у нас предметів він може взяти один на основі сертифікату, а з другого складати іспит. Тому для осіб, які вступають на основі іспитів, термін подачі документів закінчиться 22 серпня, тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання – 1 вересня. Вступні іспити з української мови і математики у формі тестів відбудуться з 23 по 29 серпня. Окрім того, до коледжу можуть вступати абітурієнти на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника та різних ступенів вищої освіти. Для них прийом документів триватиме з 30 червня по 22 серпня. Вступні іспити (українська мова та математика (тести) будуть проходити з 23.08 по 29.08.2020 р. Зарахування триватиме до 13 вересня.
Звичайно ж, особливу увагу ми приділимо питанням безпеки під час здачі іспитів: створимо умови для дотримання необхідної відстані у півтора метри, забезпечимо маски, проводитимемо дезінфекцію. Тобто, будемо виконувати всі рекомендації МОЗу, дотримуватись усіх протиепідемічних заходів, адже питання збереження здоров’я наших студентів, педагогів, а також абітурієнтів не втрачає актуальності.
Спілкувалася Світлана Перець