Для уникнення нещасних випадків на водоймах потрібно бути максимально обережними.
Для забезпечення безпеки громадянам забороняється виходити на недостатньо міцний лід і тим більше грати на тонкому льоду в хокей. Для однієї людини безпечним вважається лід товщиною від 7 сантиметрів, для групи людей – від 15 сантиметрів. При переміщенні декількох людей по льоду потрібно йди один за одним на відстані. При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 сантиметрів. Дізнатися товщину льодового покриву можна за допомогою загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета. Ні в якому разі не можна перевіряти товщину льоду ударами ніг.
Під час руху по льоду потрібно слідкувати за його поверхнею, обходити небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Якщо лід недостатньо міцний – потрібно негайно зупинитися і повертатися назад тим же шляхом, роблячи кроки без відриву від його поверхні.
У разі, якщо провал під лід все ж таки стався, потрібно, не піддаючись паніці, утримуватися на плаву, уникаючи занурення з головою, і кликати на допомогу. Потрібно намагатися вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, потрібно відповзти в той бік, з якого йшов, тобто в ту сторону, де міцність льоду вже відома. Далі, якщо є така можливість, потрібно переодягнутися, або хоча б викрутити мокрий одяг. Для зігрівання потрібно виконувати будь-які фізичні вправи.
Якщо ви помітили, що хтось провалився під лід, потрібно негайно зателефонувати
і викликати підрозділ рятувальників за номером «101», а також швидку медичну допомогу за номером «103».
Особі, яка провалилася під лід, необхідно подати будь-яку річ, за яку можна ухопитися – палицю, дошку, ключку, лижу, шарф, одяг, мотузку, ремінь. В той же час потрібно бути дуже обережним, щоб під час рятування постраждалого самому не потрапити під лід. Потрібно обов’язково лягти на лід, щоб збільшити площу навантаження. В будь-якому випадку не варто робити різких рухів.
Після того, як постраждалого витягли з води, потрібно не допустити його переохолодження за допомогою енергійного розтирання, а якщо є можливість – напоїти гарячим чаєм чи кавою і відвести в приміщення чи салон автомобіля. Також потрібно одягнути постраждалого в сухий одяг. Якщо постраждалий знепритомнів – потрібно робити штучне дихання та зовнішній масаж серця до приїзду швидкої медичної допомоги.
Корсунь-Шевченківська райдержадміністрація