В сьогоднішніх умовах наш Медіа-центр «Надросся» ми хочемо бачити не просто джерелом інформації, а й своєрідною дискусійною платформою для обговорення важливих суспільних проблем. Саме це завдання ми й ставили собі, розробивши концепцію і провівши перше засідання дискусійного клубу «Надросся».
Слід зазначити, що цей проект ми реалізували за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту підтримки медіа. Свою співпрацю з командою Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні колектив «Надросся» розпочав ще два роки тому, на старті процесу роздержавлення нашої газети. Нинішній проект – другий етап нашої співпраці, який став можливим в результаті зрослого професіоналізму журналістів медіа-центру.
Приємно, що як і два роки тому, «Надросся» вдруге увійшло у п’ятірку переможців з числа двох десятків претендентів на участь в проекті — кращих колективів роздержавлених газет по всій Україні.
На етапі підготовки і запровадження дискусійного клубу ми тісно співпрацювали із командою проекту від ОБСЄ. Проводили тренінги та надавали нам консультації керівник проектів із розвитку медіа Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні Марина Безкоровайна, експерт з децентралізації Олена Сас, експерти проекту Тарас Яценко і Світлана Жаб’юк з Львівського медіа-хабу «Твоє місто».
Підсумком цієї напруженої і плідної роботи став запуск першого дискусійного обговорення, яке відбулося 7 листопада. Окрім спікерів – учасників дискусії, а це були представники міської влади, лікарі, волонтери, жителі Корсуня-Шевченківського – на відкриття дискусійного клубу прибула і команда ОБСЄ. Презентуючи загальну концепцію проекту, Марина Безкоровайна відзначила:
— З 2016 року ми займаємось підтримкою газет, що роздержавлюються, оскільки ми віримо, що регіональна преса є дуже важливою, незалежні медіа є однією із ключових компонетом демократії взагалі, а місцева преса користується найбільшою довірою серед населення і є першоджерелом інформації на місцях. Тому ми підтримували цей процес, і газета «Надросся» була однією із перших газет, з якими ми почали співпрацю. Ми мали на меті побудувати потужні незалежні ЗМІ, які були б сильним автором у своїх громадах і які, враховуючи рівень довіри з боку громадян, зв’язків із органами місцевого самоврядування, могли б виступати своєрідним комунікаційним майданчиком для всіх ключових гравців у спільноті для того, аби піднімати питання, важливі для місцевого розвитку, та розробляти спільно алгоритми для вирішення цих проблем. Такі западання успішно реалізовує Львівський медіа-хаб «Твоє місто», і його керівники Світлана Жаб’юк і Тарас Яценко погодилися зайти з нами у цей проект і передати той успішний досвід, який є у них, тим регіональним районним газетам, з якими ми працюємо. Ми віримо, що такі ефективні, незаангажовані, успішні обговорення на базі площадок, якими є районні газети, є дуже гарним інструментом демократії, розбудови потенціалу районів, тому ми всіляко вітаємо цей захід, який відбувається в «Надроссі», — підкреслила вона.
Крім професійних консультацій, справжню дружню допомогу в проведені дискусійного клубу надали «Надроссю» працівники Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу. Коли стало зрозуміло, що формат заходу перевищує можливості приміщення нашого медіа-центру, питання локації стояло дуже гостро. І те, що ми облаштувалися саме у читальній залі педагогічного коледжу, було справжнім везінням. За нашим бажанням і за сприяння колективу студентської бібліотеки письмові столи трансформувалися у «круглий стіл», ми отримали повне технічне забезпечення, яке нам допомагали налагодити працівники коледжу, незважаючи на власні робочі питання. Тож щира, велика дяка директору педколеджу Людмилі Семененко, завідуючій бібліотекою Світлані Бенеді, інженерам з обслуговування комп’ютерних систем Костянтину Чабаненку і Віталію Аврамченку.
Всі разом ми зробили дещо потрібне нашим людям. І це надихає йти далі за новими орієнтирами.
Отже, перша тема для дискусії — «Безпритульні тварини в місті. Що можемо зробити зараз?». Спільні шляхи вирішення цієї проблеми учасники дискусії шукали впродовж двох годин. І окремі конкретні – визначили. Про що саме говорили – читайте в найближчих випусках «Надросся». А відеорепортаж про дискусію можна переглянути на нашому YOUtube-каналі Nadrossya Online.
Світлана ПЕРЕЦЬ
І що я вам скажу, друзі. Це вийшло класно. Вони це зробили.
Редакційна команда газета Надросся (м. Корсунь-Шевченківський на Черкащині) показала, що вони не просто медіа, але і результативна діалогова, дискусійна платформа для свого регіону. Вони самі обрали резонансну тему, готували приміщення, технічне оснащення, модерацію, геть усе.
Уявіть собі на секундочку, за круглим столом і медиків, і місцевих депутатів, і комунальників, і ветеринарів, і місцевих підприємців і просто небайдужих громадян, які не атакують один одного, а конструктивно працюють над вирішенням питання.
Але це не все, бо ще плюс пряма трансляція події, тобто стрім, який мали змогу дивитися небайдужі громадяни міста, району і не тільки, плюс пряме включення комунального підприємства зі Львова, плюс показали інтерв’ю з головним лікарем державної вет. клініки, плюс дали інформаційний відеосюжет на початку розмови.
Професійно, змістовно, та просто круто. Дякую колегам за чисте задоволення брати в цьому прекрасному проекті участь.
Сьогодні все відбулося – дискусія щодо проблематики безпритульних тварин у Корсуні на базі медіацентру Надросся вдалась фантастично.
Редакція гарно виконала домашню роботу підготувавши відео ролік на початок та додаткове відеоінтерв’ю із головним ветеринаром міста. Продуманий склад учасників: мешканці міста, волонтери та ГО, депутати міської ради, представники міської лікарні та комунального підприємства. Було і включення скайпом зі Львова в рамках презентації досвіду інших міст. Не тільки дебатували, але й спромоглися вийти на чіткі та зрозумілі проекти рішень.