Окружний суд, який буде здійснювати судочинство у Корсунь-Шевченківському та Городищенському районах, базуватиметься в Корсуні. З’явилася у районного суду і реальна перспектива перебратися в сучасне комфортабельне приміщення, яке таки облаштують у будівлі колишнього банку «Україна». Про передумови цих змін ми ведемо розмову з головою Корсунь-Шевченківського районного суду Сергієм Свиткою.
— Сергію Леонідовичу, чи так легко було цього добитися? Списів довелося багато поламати?
— Були різні думки щодо того, де будуть розташовуватись окружні суди, і стосовно нашого району були різні пропозиції. Зокрема, попервах домінувала позиція створити Канівський окружний суд. Дійсно, довелося багато переконувати ті органи, які уповноважені приймати проекти таких рішень, а це і Судова Адміністрація, і Апеляційний суд, і Вища Рада правосуддя. Я доводив, що для жителів Корсунь-Шевченківського району це створить багато незручностей і позначиться на стані правосуддя щодо них. Переконати вдалося, і врешті була внесена пропозиція Президенту щодо утворення окружних судів, де було зазначено, що доцільно залишити суд у Корсуні. Наприкінці 2017 року це рішення було закріплено Указом Президента про ліквідацію районних судів і утворення окружних судів.
— Коли запрацює окружний суд?
— Процедура ця не швидка. Зараз готується проект рішення про створення ліквідаційних комісій, які будуть займатися ліквідацією районних судів, і цей процес почнеться не раніше 1 січня 2019 року.
— Новина про те, що банк «Україна» врешті почнуть реконструювати під приміщення суду, також довгоочікувана. Як вдалося зрушити питання з місця? Які перспективи реконструкції будівлі? Коли почнуться ремонтні роботи?
— Коли питання щодо окружного суду було вирішене, постало інше — що робити із приміщенням суду. Адже нинішнє приміщення суду не має потрібної території і умов. Свого часу, у 2004 році, суду було передано приміщення колишнього банку «Україна». Але складний період останніх років не давав можливості активно взятися за його облаштування, з будівлі розікрали що тільки могли, зараз вона в занедбаному стані. Тому розглядалося й питання оренди приміщення для суду. Але врешті, не зважаючи, що це надзвичайно непроста справа, було прийнято рішення реконструювати приміщення банку «Україна» і адаптувати його до вимог роботи окружного суду. Це питання спільно обговорювалося, пропрацьовувалося із Судовою Адміністрацією. В результаті розроблена програма реконструкції на три роки, тобто три роки Судова Адміністрація буде закладати кошти у державний бюджет для того, щоб у місті Корсуні-Шевченківському було приміщення суду, яке відповідає сучасним вимогам. За моєю інформацією, в цьому році на початкові роботи виділено до 6 млн грн.
— Громадська думка мала якийсь вплив на позитивне вирішення цього питання? Зокрема, долею приміщення банку «Україна» дуже переймався депутат районної ради Володимир Левандовський, він навіть писав звернення у відповідні інстанції.
— Так, це допомогло. До мене безпосередньо зверталися активні громадяни міста і з’ясовували, хто відповідає за реконструкцію приміщення. Я дав відповідь, куди можна звернутися. Вони були моїми союзниками.