12.9 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
08 Травня, Четвер

Порятунок річки Рось: тема зазвучала на рівні Міндовкілля

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...

21 серпня у приміщенні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України відбулось засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення плану оздоровлення та відновлення річки Рось.

, Порятунок річки Рось: тема зазвучала на рівні Міндовкілля, Надросся Online

Прибула на засідання й корсунська делегація у складі автора петиції про порятунок річки (документа, що, власне, і надав всеукраїнського розголосу питанню) Владлена Ковтуна, в.о. міського голови Корсунь-Шевченківської громади Віталія Мацюка та представників громадських екоспільнот. Також інтереси корсунців у стінах Міністерства відстоював народний депутат від нашого округу Андрій Стріхарський.
Втім, варто сказати, що на рівні Міндовкілля підтримка (принаймні на словах) була доволі активною з боку практично всіх учасників робочої зустрічі. У свою чергу корсунська делегація у своїх виступах хоч і дякувала за увагу до проблеми, однак водночас наполягала: розпочинати роботу потрібно вже і зараз, адже стан річки катастрофічний, і з року в рік він лише погіршується.

Позиція Еколіги
Аби показати стан Росі «у всій красі», голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко виступала, увімкнувши відеоряд з фактажем. Окрім слайдів із брудно-зеленою водою, якою вона часто стає в нашій річці влітку, демонструвалась також історія боротьби за Рось від початку 2000-х років і дотепер.
Так, скажімо, у 2008 році Еколіга разом із громадськістю «воювала» за недопущення будівництва сталепрокатного заводу, а в 2013-му – за недопущення будівництва нової гідроелектростанції на річці Рось у Білоцерківському районі. У двох згаданих випадках боротьба була успішною. Потім відбувалась низка екологічних акцій із вимогою забезпечити постійні санітарні пропуски води з-під заставок гребель, тобто із придонних шарів, як це робилося до передачі ГЕС в оренду.

Рятувати річку треба вже і зараз, – корсунська делегація
Не можна не згадати, що свою допомогу у вирішенні проблем річки Рось запропонував депутат Київської міськради Олесь Довгий, який брав участь у засіданні в онлайн-режимі. Відповідь на цю пропозицію від екоруху «Сейв Рось» озвучила Галина Добровольська, попередньо ввівши учасників зібрання у контекст: «Наш екорух очолює Олег Андрійович Собченко – Воїн-Захисник, який поліг смертю хоробрих 24 січня цього року під Вугледаром. Він заснував «Сейв Рось» і від 2019 року науково обґрунтовано відстежував ситуацію в районі Корсунь-Шевченківського та Стеблівського водосховищ. Оскільки в громадських діячів можливості дуже обмежені, ми сконцентрували свою увагу на Стеблеві та Корсуні, тому що у 2018 році саме там відбувся найбільш масштабний замор риби. До чого тут «Новосвіт»? Чула сьогодні це запитання, тому повідомляю: у 2019 році ми спільнокоштом замовили наукове дослідження, в якому, зокрема, фахово роз’яснено специфіку будови Стеблівського водосховища. Йдеться в цій науковій роботі і про вплив режимів роботи водосховищ на стан річки. А от на останні режими, затверджені міжвідомчою комісією, вплинула саме пропозиція, озвучена Олесем Довгим, у котрого на Росі дача та намитий острів. Хоч у проєкті було запропоновано спрацьовувати до рівня «-50», та пан Олесь запропонував «-30». Пропозиція була врахована, хоча Стеблівське водосховище можна спрацьовувати і до «-100» в разі потреби». Аби привернути увагу до «ціни» петиції, Галина Добровольська насамкінець наголосила, що підписана вона була якраз тому, що Олег Собченко – запеклий борець за річку Рось – загинув.
Не менш емоційним був виступ і Владлена Ковтуна. Акцентував він на нагальності прийняття реальних рішень.

, Порятунок річки Рось: тема зазвучала на рівні Міндовкілля, Надросся Online
Зі свого боку в.о. міського голови Віталій Мацюк розповів про нинішні дії та проєкти міської ради: регулярний моніторинг стану води в річці Рось; моніторинг ставків; обстеження прибережних захисних смуг вздовж річки; ініціювання і підписання Меморандуму про співпрацю громад, територіями яких протікає Рось; роботу над проєктами реконструкції насосних станцій водовідведення з облаштуванням споруд очищення стічних вод і реконструкції мереж водопостачання з оптимізацією систем подачі і розподілу води та ін.

Доручення міністра
Свої інформаційні звіти під час засідання подали посадовці Міндовкілля та ряду державних структур. Вислухавши доповіді, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець підсумував: «Окрім інформації, потрібен чіткий перелік варіантів рішень. Почути від вас ці рішення – найважливіше. Адже екологічний стан річки жахає».
Відтак міністр дав чіткі доручення, щоб надалі спільно з народними депутатами та громадськістю сформувати план першочергових конкретних кроків.
*Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось, за дорученням міністра, має підготувати повний перелік штучних водних об’єктів, які є незаконними та підлягають ліквідації. Також РОВР річки Рось повинен прописати, як споруди, що є законними та залишаються, впливатимуть на гідрологічний режим і екологічну ситуацію загалом.
*Державна екологічна інспекція України має проаналізувати всі «копанки» в межах басейну річки Рось на наявність законних підстав їх існування.
*Державна служба геології та надр України разом із Держ- агентством водних ресурсів України підготують відповідний зріз по усіх свердловинах. Якщо на свердловину немає дозволу на спецводокористування, мають бути вжиті термінові заходи в межах чинного законодавства.
*Держекоінспекція повинна обґрунтувати доцільність проведення перевірок всіх суб’єктів господарювання, діяльність яких впливає на стан річки.
Крім того, міністр звернув увагу колег з обласних військових адміністрацій на необхідність активного включення в роботу. І вже наступного тижня делегація посадовців із Києва та Черкас розпочала виїзні наради на Черкащині, а згодом – на Вінничині й Київщині.
- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -