Кожного року із приходом весни та встановленням теплої погоди на території Черкаської області виникає велика кількість пожеж на відкритих територіях.
Насамперед це зумовлюється тим, що люди, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою таїть у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.
При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до тридцяти кілометрів.
Якщо ж сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу житлових будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж це може загрожувати життю людей.
Незважаючи на це, за минулий рік підрозділ Корсунь-Шевченківського РС Управління ДСНС України у Черкаській області 67 разів виїжджав на ліквідацію таких пожеж.
Тому рятувальники застерігають: для виникнення пожеж через спалювання сухої трави достатньо необережно кинутого недопалка чи сірника або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття.
Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди.