Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня цього тижня отримала ще один кисневий концентратор. Це сучасний апарат американського виробника Nuvo 8, який, за відгуками медиків, має високі показники якості й ефективності.
Придбано і передано концентратор у медичний заклад як благодійну допомогу від місцевого кафе «Друзі». Так, у надскладний час пандемії це є одним із прикладів соціально відповідального підприємництва, що не залишається осторонь потреб медицини та допомагає їй в міру власних можливостей.
Тепер, з урахуванням придбаних раніше кисневих концентраторів, забезпечення лікарні точками доступу до кисню є достатнім.
– На сьогодні кисневими концентраторами оснащене інфекційне відділення та реанімація. Також по два апарати є у кожному відділенні лікарні, адже там також облаштовано кисневі точки, – говорить головний лікар КНП “Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня” Олександр Матвієнко. – Два закуплені ще навесні за кошти місцевого бюджету, два – за власні кошти лікарні, інші – за кошти державного бюджету, що були спрямовані по розподілу на закупівлю концентраторів.
“Наразі апаратів для кисневої терапії вистачає, але всі вони «в роботі», – додає Віта Загородня, начальниця інфекційного шпиталю з хворими на COVID-19. – Адже кисневі концентратори потрібні не лише пацієнтам із коронавірусним захворюванням, а й із легеневою патологією, серцево-судинними захворюваннями. Також потрібні вони у пологовому відділенні – дітям, яким критично необхідна киснева терапія, та багатьом іншим”.
Також медики наголошують, що багато людей, які перенесли COVID-19, зараз скаржаться на погане самопочуття, періодичне ускладнення дихання. Тож після падіння хвилі захворюваності нас, вочевидь, не мине етап тривалої реабілітації. Тому кисневі концентратори допоможуть долати ускладнення коронавірусної недуги і тепер, і після закінчення пандемії.
“Останнім часом відчутно зменшилась кількість людей, які поступають у госпіталь, – коментує поточну ситуацію Віта Загородня. – Якщо говорити про відсоткову наповненість ліжок, то на сьогодні вона складає 23%. Однак багато госпіталізованих має тяжкий перебіг хвороби та потребує кисневої терапії. Так, із шести ліжок інтенсивної терапії зараз заповнені всі шість”.
Отже, напруга в роботі медиків, як і раніше, не послаблюється. Водночас треба сказати, що пандемія у черговий раз довела, що в боротьбі за життя і здоров’я людей завжди знаходяться небайдужі люди, які не стоять осторонь біди та, чим хто може, допомагають її долати.