Спорт для сильних. Для тих, хто прагне сформувати характер борця. Бокс – це лише, на перший погляд, суто фізична боротьба. Насправді ж у цьому спорті треба передусім навчитись не здаватись, працювати над собою, гартувати дух і вірити в себе.
Про те, як розвивається бокс серед дітей та молоді на теренах Корсунщини, спілкуємось із Сергієм Федоренком, директором комплексної дитячо-юнацької спортшколи та тренером з боксу.
– Сергію Олексійовичу, з якого віку дітей варто віддавати на бокс?
– Думаю, орієнтовно з восьми років. І дуже бажано встигнути привести дитину на заняття з боксу до 12-річного віку. Адже після 13-ти є вже багато сформованих спортсменів, скажімо, в Черкасах чи інших містах, і конкурувати з ними новачкам доволі складно. Потрібно хоча б два роки потренувати дитину, щоб вивести її на певний рівень. А коли приходить, наприклад, 14-річний юнак, то в межах його шкільного віку ми можемо не встигнути досягнути бажаних результатів. А ми як спортивна школа працюємо (в основному, без вихідних і повноцінних відпусток) саме на результат.
– Скільки разів на тиждень малі боксери тренуються?
– Заняття в залі відбуваються щодня з понеділка по п’ятницю. Початківцям достатньо трьох разів на тиждень, старшим – щонайменше чотири. Більш інтенсивно тренуємось перед змаганням.
– До речі, щодо змагань. Навчальний рік тільки-но стартував. Чи встигли вже побувати на якомусь турнірі?
– Звісно. І не раз! Нещодавно з’їздили в Миргород Полтавської області. Чому саме туди? Бо під час боксерського турніру, що влітку відбувся в Корсуні, у нас зав’язалось багато знайомств із тренерами зі всієї України. Оскільки їм дуже сподобався згаданий турнір, умови перебування, гостинність корсунців, – вони тепер радо запрошують нас до себе. А нові ринги – це і нові навички для спортсменів, і суперницький режим, і, звісно, розвиток.
Отже, на початку вересня ми побували у Мир- городі, де мої вихованці здобули не просто хороші результати. Вони отримали непоганий досвід і поза рингом, адже самостійно, без батьків, протягом трьох днів вирішували побутові питання, дбали про самодисципліну й самоорганізацію. До того ж виступили достойно: Анна Курапатова і Вікторія Малишка зайняли другі місця, Артем Карпечкін і Артем Курапатов – треті, Максим Коломніков – четверте.
– Як відомо, у вересні відбувся Чемпіонат області з боксу серед юніорів і юніорок. На своїй сторінці у фейсбуці Ви опублікували фото з цього турніру. Розкажіть нам про подію детальніше.
– Так, вихованці нашої спортшколи теж взяли участь у цих змаганнях. Оскільки переможці обласного турніру представляють область на Чемпіонаті України, боротьба була запеклою й емоційною. Турнір зібрав понад півтори сотні учасників. Та наші спортсмени Максим Коломніков, Вікторія Малишка, Нікіта Долгов проявили неабияку жагу до перемоги. Так, хлопці вибороли четверті місця, а Вікторія стала першою! Їй, до речі, вже присвоїли звання кандидата в майстри спорту.
Звісно, пишаюся своїми вихованцями і водночас розумію, що попереду – нові випробування і виклики. Тому працюємо, не збавляючи темп. А для того, щоб рухатись вперед, в мене як тренера є висока мотивація, бо бачу прогрес: діти з кожним тренуванням стають міцнішими. А в нинішніх реаліях це, по суті, і є головним – навчити дітей бути сильними духом. І на ринзі, і поза ним.