12.4 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
12 Травня, Понеділок

Що росте стрімкіше – злочинність чи суспільна паніка?

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

, Що росте стрімкіше – злочинність чи суспільна паніка?, Надросся OnlineПерехід від міліції до поліції протягом тривалого часу був топ-новиною багатьох випусків теленовин. У кадрі – молоді енергійні хлопці та дівчата в формі: фотографуються на прохання перехожих, культурно спілкуються з порушниками громадського спокою… І у багатьох вони, попри критику людей із категорії «завжди невдоволених», викликають щиру симпатію. Ось і ми принишкли в очікуванні: коли ж на вулицях нашого міста з’являться патрульні із сучасною амуніцією, які дозволять відчути себе в нинішній тривожний час хоча б трохи безпечніше…

Перехідний період

Та реформи, що так стрімко просуваються у мегаполісах, до містечок менших доповзають черепаховими темпами. «Багатоповерховий» механізм реформ сповільнює процес набору нових патрульних. Ті ж екс-міліціонери, котрі хочуть отримати статус поліцейських, проходять переатестацію. Тож для правоохоронних органів цей період, по суті, перехідний.

Яка ситуація склалась у Корсунь-Шевченківському відділенні поліції? Багато попередніх працівників незадовго до початку реформувань написали заяви на звільнення – хтось у зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років, хтось – за станом здоров’я, а хтось – просто не витримав навантажень. Відтак охоронців правопорядку в районній поліції стало критично мало. Натомість кримінальна ситуація далека від стабільності: хуліганства, розбої, крадіжки розбурхують щоденний спокій корсунців і жителів району. З іншого боку, немає певності, що росте стрімкіше – злочинність чи цілком закономірна суспільна паніка? З цими та іншими запитаннями йдемо до керівника районної поліції Руслана Воронецького.

— На сьогодні у районному відділенні поліції на посадах перебувають 29 працівників, з яких шестеро – у чергових відпустках, двоє – у декретних. Порівняйте: у 2000-х роках, наприклад, дільничних інспекторів було 14, а зараз їх тільки п’ятеро. А обслуговують вони весь район і місто. Звісно, людей мало… Та робота є робота: виїжджаємо на всі без винятку виклики, що надходять на спецлінію 102.

Таких викликів, за словами Руслана Воронецького, щодоби – від 15 до 20. І останнім часом їх кількість, як не прикро, росте. Та почнімо з позитивного.

Не треба сіяти паніку

– Телефонних шахрайств, що набули шаленого розмаху, стає все менше. Завдяки роз’яснювальним статтям, надрукованим у районній газеті «Надросся», повідомленням на радіо та, звісно, роботі правоохоронців люди нарешті навчились розпізнавати аферистів. Тому перестали масово віддавати свої гроші до чужих кишень. Так, в поліцію продовжують надходити дзвінки на 102 щодо телефонних шахрайств – тільки цілком іншого змісту: «мене хотіли обдурити, запишіть номер…», «мені надійшло сумнівне повідомлення на мобільний…», – розповідає Руслан Воронецький.

Підтвердив він свої слова, зокрема, й тим, що нещодавно саме завдяки роботі, проведеній Корсунь-Шевченківським районним відділенням поліції, викрили велику злочинну групу телефонних шахраїв. Аферисти (родом із Київщини), які представлялися працівниками поліції, телефонували до родичів нібито затриманого і вимагали від них грошей. Спіймали злочинців в одному з районів нашої області «на гарячому», коли вони якраз отримали гроші від обдурених жертв і прямували далі. А географія «гастролерів», до речі, була досить широкою: Житомирська, Київська, Вінницька, Рівненська, Хмельницька області. На нашій області їхня «кар’єра» завершилась крахом.

– Щодо інших видів злочинів – так, їх багато, – продовжує Руслан Анатолійович. – Але жоден з цих видів не набув масового характеру. Скажімо, крадіжок з початку року – 114. Цифра страшна? Але скільки крали в попередні роки, стільки й тепер. Хто крав, той і краде. Це – загальна біда нашого суспільства і держави. Особи, які ведуть аморальний спосіб життя, алкоголіки, наркомани… Ми з ними боремося, але викорінити цей елемент практично неможливо. Тож давайте не сіяти паніку.

Дрібні крадіжки – на кожному кроці

Не можна ігнорувати також побоювання корсунців щодо діяльності злочинної групи, яка нібито «чистить» по місту квартири. В останні місяці такі історії на вустах місцевих жителів не змовкають. Тут керівник районної поліції категоричний у судженнях: «Власне, квартирних крадіжок з початку року – всього три. Це – невисокий показник. Не думаю, що поліцію не повідомляли б взагалі, якби ці злочини переходили з однієї багатоповерхівки в іншу. А от із домоволодіннями ситуація гірша. Насамперед тому, що влітку господарі безпечно залишають будинки незачиненими і йдуть поратись на город, що поруч із хатою. Та грабіжники (зазвичай це люди, які живуть неподалік) добре знають, коли будинок залишається без нагляду і «ловлять» цей момент. Проблема №2 – так звані хатини-пустки. Багато хто приїздить до сільської господи тільки під час городніх робіт або на літній дачний відпочинок. Хата, що зазвичай дістається в спадок від батьків, круглий рік пустує. І стає наживкою для злодіїв. Злочини, відповідно, здійснюються безперешкодно, оскільки в хаті ніхто не живе».

А от дрібні крадіжки трапляються ледь не щодня. Нинішнє зубожіння населення призвело до того, що злодії активізувались і ладні поцупити будь-яку річ, залишену без нагляду. Особливо багато звернень у поліцію щодо вкрадених велосипедів. За останній тиждень – чотири факти. Вбивств в цьому році сталося два. І обидва – розкриті. Злочинів, пов’язаних з наркотиками, – 5, а пов’язаних з незаконним зберіганням зброї та боєприпасів – 4. Цьогорічні показники істотно не відрізняються від даних за попередні роки.

Чому немає довіри?

Логічним в цьому контексті буде запитання: чи завжди люди звертаються по допомогу в поліцію? Адже буває і таке, що громадяни, взявши на плечі всі свої проблеми, проходять повз будівлю поліції у центрі міста і йдуть шукати захисту у різні інстанції. Наприклад, до нас в редакцію. На їх переконання, поліція перестала працювати повноцінно. А що з цього приводу говорить керівник поліції? «Так, ми переживаємо кризу кадрів. Так, із 29-ти правоохоронців тільки семеро пройшли переатестацію, для решти ця процедура ще попереду. Але роботу свою ми виконуємо вичерпно: деколи до пізньої ночі, деколи вночі, але ж – виконуємо», — говорить Руслан Анатолійович.

Та питання зниження довіри до силовиків, швидше за все, криється глибше. І Національній поліції, зокрема її районному осередку, доведеться пройти чимало кроків до відновлення свого авторитету. За даними практично всіх міжнародних досліджень у галузі роботи поліції, одним із головних чинників, що впливає на її авторитет, є ставлення держави до поліції та боротьби зі злочинністю. Крім того, на думку науковця Д.Бейлі, престиж цієї професії стрімко злітає вгору в силу непередбачених для суспільства обставин. Саме так сталося в США після жахливих терористичних актів 11 вересня 2001 р., коли першими на допомогу громадянам Нью-Йорка і Вашингтона прийшли поліцейські. У ці дні, за словами журналістів, вони вперше бачили, як кожного копа, який проходить повз пожежну машину, оплесками зустрічають тисячі, багато тисяч жителів…

А як сталося в нашій країні? Після того, як до знущань над патріотами під час Революції Гідності долучились люди у формі, істинним призначенням яких є захист українських громадян, рівень довіри до правоохоронців закономірно впав. І хоч районна поліція жодним чином не підтримувала цих злочинних дій, імідж професії зазнав нищівного удару. Благородної професії, яку безсовісно заплямували.

Громада і поліція

— Хронічна нестача кадрів, що в останні роки є проблемою №1 у районній поліції, не повинна стати на заваді нормальній роботі правоохоронців, – вважає Руслан Анатолійович. – До того ж, дуже важливою є позиція громади. При кожній сільській раді сформована громадська організація з охорони суспільного порядку. Вона здійснює патрулювання, стежить за безпекою людей. І це – приклад сприяння роботі поліції, що зараз для нас є дуже важливим.

Вважає доцільним керівник районної поліції також встановлення відеокамер в он-лайн режимі в громадських місцях і виведення відповідної інформації на спеціалізований сайт. Так, кожен охочий зможе побачити, що відбувається, скажімо, в центрі міста. По-перше, це може стати доказовою базою у випадку якихось заворушень, по-друге – психологічним бар’єром для зловмисників щодо скоєння злочинів.

До того ж, це могло б сприяти уникненню таких прикрих ситуацій, як нещодавнє побиття учасника АТО в самому центрі Корсуня. І хоч щодо дій хуліганів відкрито два кримінальних провадження і проводиться досудове розслідування, та подібних випадків допускати більш не можна.

«Імідж поліції – це важливо, – погоджується Руслан Воронецький. – Але головне у відновленні її авторитету – це щоденна копітка праця правоохоронців. Коли у відділенні не вистачає працівників, а суспільна паніка росте значно більше, ніж злочинність, нам залишається тільки працювати. Бо ми відповідаємо за спокій нашого міста та району».

Олена МАРЧИК.

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -