Три тижні липня знадобилося створеній при міській раді комісії (нагадаємо, її основна мета — це впорядкування стихійної торгівлі біля центрального ринку) щоб зрушити з місця, здавалося б, непідйомну проблему. Під впливом наведених комісією аргументів частина людей, які продавали молочну продукцію на дорозі, згодилися торгувати у вже давно підготовленому для них місці за критим ринком. Щоправда, за словами директора центрального ринку Миколи Нечипоренка, роблять це тоді, коли бачать перевірку. В інші дні — обсідають десятиліттями натоптане жваве місце — мало не під колесами машин.
З 15 липня представник міської ради, директор центрального ринку Микола Нечипоренко, начальник управління Держпродспоживслужби в Корсунь-Шевченківському районі Володимир Резніченко, начальник ветеринарної лікарні Олег Ляш, головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби Володимир Карпенко, начальник відділу дотримання санітарного законодавства Держпродспоживслужби Павло Охріменко та поліцейські не стомлюються попереджувати продавців м’ясо-молочної продукції про заборону торгівлі у несанкціонованих місцях та штрафи.
— Якщо всі, хто продає молоко, сир чи сметану прямо на дорозі, перейдуть у місця для торгівлі на території центрального ринку, це убезпечить містян від багатьох неприємностей, — каже Микола Нечипоренко. — Адже тоді ця продукція буде проходити основні аналізи для виявлення небезпечних хвороб, і люди не ризикуватимуть отримати з придбаним молоком додатково якийсь «сюрприз».
Про те, яку небезпеку таїть в собі «стихійне» молоко, яке, до того ж, продається в одноразових пластикових пляшках, наголошує Володимир Резніченко.
— Придбавши домашнє молоко у такій тарі, покупці ризикують інфікуватися серйозними хворобами, — пояснює Володимир Резніченко. — Якщо ви особисто не знаєте продавця і не впевнені на 100%, що пляшка, в якій вам пропонують молоко, з його особистого домоволодіння, є велика вірогідність того, що вона, вибачте, зі смітника. Зауважте — одноразовий посуд не можна простерилізувати. Тож придбавши молоко у нібито чистій пляшці, корсунці грають у рулетку — а може, обмине. Добре, якщо так.
До речі, те, що торгувати м’ясо-молочними продуктами попід ринком заборонено, люди знають, але все-таки продовжують тут продавати, пояснюючи тим, що покупці не звикли купувати цю продукцію на території ринку і тому вони залишаться без клієнтів.
«Знаю, що торгувати тут заборонено, — зітхаючи, каже молода жінка, яка пропонує молоко у пластикових пляшках та мед. — А в критий ринок не йду тому, що мені ж треба продати весь товар. Там одне куплять, а інше ні».
Побоюються і того, що за місце на ринку потрібно буде платити, та рахуючи копійчаний прибуток від реалізації продукції, набутої важким селянським трудом, цього собі не можуть дозволити. Контраргумент на це наводить директор ринку, який запевняє, що плата за місце є помірною.
Сумно, але факт — в той час, поки члени комісії переконували людей перейти на санкціоноване місце для продажу м’ясо-молочної продукції і зважити на заборону стихійної торгівлі, перехожі продовжували цікавитися молоком у сумнівній тарі та непевної якості.
Валентина Довгопола