Відзначення 986-річчя Корсуня-Шевченківського планувалося заздалегідь: не раз корегувалася програма заходів, переносилася локація для виставок майстрів, безпосередньо 8 вересня на центральній площі монтувалася концертна сцена для виступів місцевих виконавців та запрошених. Та у природи на той день були свої плани…
Впродовж Дня міста злива практично не вщухала, загнавши нечисленних святкувальників під широкі поли парасольок. Дощ не дав можливості повноцінно розгорнутися виставкам, які так полюбляють корсунці, хоча поліція навіть спеціально перекрила дорогу від центрального перехрестя до скверу ім. Т.Г. Шевченка, аби на цій смузі дороги могли репрезентувати свою творчість народні умільці. Та попри негоду заходи проходила відповідно до програми. Розпочалася вона виступом Черкаського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, який показав казкове дійство «Візок чудес» за мотивами поеми Івана Франка «Лис Микита» та українських народних казок. А на території Заповідника відбувався ІІІ обласний пленерний конкурс для талановитих дітей та молоді «Корсунський пленер-2018», ініціював який викладач образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка Ярослав Байда.
Участь у конкурсі, окрім корсунців, взяло близько п’ятдесяти юних художників із Черкас, Звенигородки, Чорнобаю, села Драбівки, смт Стеблева та села Шевченкове Звенигородського району.
На центральній площі відзнаку «Майбутнє Корсунщини» міський голова Олександр Гайдай вручив талановитим юним корсунцям: за досягнення в галузі культури – Іллі Кириленку, учню Корсунь-Шевченківської дитячої школи мистецтв ім. К.Г.Стеценка; Анастасії Шапран, учасниці зразкової вокальної студії «Перлина» районного будинку культури; Анастасії Кривошеї, вихованці РЦДЮТ; за досягнення в галузі освіти – Анастасії Судаковій та Анастасії Киселюк, ученицям Корсунь-Шевченківської гімназії; Дмитру Губатому, учню Корсунь-Шевченківського ліцею; Федору Федоровичу, учню Корсунь-Шевченківської ЗОШ №1; Юлії Мірошник, учениці Гарбузинського НВК; Аліні Здоровець, учениці Корсунь-Шевченківської ЗСШ №5; за досягнення в галузі спорту – Євгенію Гончару, вихованцю ДЮСШ. Кожен із них отримав грошову винагороду в розмірі однієї тисячі гривень та диплом «Лауреат відзнаки «Майбутнє Корсунщини».
Далі були нагороджені переможці шахового турніру. Перше, друге та четверте місця вибороли учасники шахових змагань, які приїхали на турнір із міста Долинська Кіровоградської області. А от «бронзу» взяв учень 4-В кл. Корсунь-Шевченківської ЗОШ №1 Даниїл Мороз. Отримав грамоту і наймолодший корсунець-шахіст Євгеній Марчик. Урочисті церемонії чергувалися із культурно-мистецькою програмою за участі колективів дитячої школи мистецтв ім. К.Г.Стеценка, районного будинку культури, районного центру дитячої та юнацької творчості, аматорських колективів та ін. Вручали відзнаки також небайдужим корсунцям, які змінюють наше місто на краще: голові БФ «АТОмани» Олексію Степаненку, Людмилі Бисторвій-Дробот, депутатам міськради Світлані Гриб та Павлові Калініченку, директору СТОВ «АФ Корсунь» Михайлу Савченку та директору ТОВ «Коріс «АМ» Михайлу Прядченку. А ще традиційно отримали заохочувальні призи та грамоти переможці конкурсу з благоустрою міста. Так, за упорядкованість багатоквартирного будинку відзначили ЖБК «Елітний», приватного будинку – садибу Віктора Затулія. Серед підприємств, установ і організацій найвище був оцінений благоустрій ДНЗ «Сонечко».
Вечірнім сюрпризом став виступ 28-річного вокаліста зі Львова Романа Скорпіона, який є автором текстів та музики власних пісень. З огляду на те, як жваво затанцювали різнобарвні парасольки під його запальні мотиви на площі, репертуар Романа припав корсунцям до душі. І навіть дощ, який періщив допізна, не став на заваді святковому настрою тих, хто таки наважився прийти на день народження до свого рідного міста.