Приймально-діагностичне відділення Корсунь-Шевченківської ЦРЛ запрацювало з 20 квітня. Масштабна реконструкція змінила приміщення до невпізнанності, і тепер воно, без перебільшень, відповідає європейському рівню. Це стало першим, успішним етапом реалізованих змін. Наступним кроком стане осучаснення відділення новим діагностичним обладнанням.
– Працюватиме відділення цілодобово, – відзначив головний лікар Віктор Завертайло. – Прийом хворих буде розподілятися на два потоки – ті, хто пересувається самотужки і прибув за направленням лікаря, та «тяжкі», яких доставляє швидка. Для обох потоків передбачені різні входи та відмінна специфіка прийому. Вбиральні та душові кабіни адаптовані для потреб пацієнтів із обмеженими можливостями, є кімната для тимчасового перебування хворого, а також кабінети електрокардіографії, ультразвукової діагностики, фіброгастроендоскопії, які в перспективі будуть дообладнані необхідною медичною технікою. Функціонують ліфти із підйомом до четвертого поверху, є каталки та візки для пацієнтів. Для безпеки роботи ведеться відеоспостереження.
Якістю ремонтних робіт виконавця – приватного підприємства «Росава» – медзаклад задоволений. Загалом же капітальний ремонт обійшовся в 2 млн 738 тис. грн. За словами голови райдержадміністрації Василя Клименка, з міського бюджету було виділено 500 тис. грн, з обласного – 250 тис. грн, решта коштів – із бюджетів району та територіальних громад. Проаналізував голова РДА також актуальність відкриття приймального відділення: «Всі ми знаємо, що в ході нинішньої медреформи першочергова увага надається первинній ланці, але для того, щоб утримати на належному рівні нашу «вторинку», ми поетапно оновлюємо лікарню. Згідно із уже змодельованою схемою госпітальних округів, Корсунь-Шевченківський район належить до Шевченківського округу із центром у місті Смілі. Але будуть діяти також так звані «пункти перехоплення», тобто ті медзаклади, де хворі зможуть, при потребі, отримати своєчасну кваліфіковану медичну допомогу поза центром округу, не порушуючи стандарт «золотої години». Адже із найбільш віддалених до Сміли сіл Корсунщини, скажімо, Комарівки, навряд чи можна буде доправити хворого впродовж однієї години. І районне керівництво працює над тим, щоб забезпечити нашу лікарню відповідним оснащенням, і вона стала пріоритетною у виборі госпітальною радою «пункту перехоплення», а отже, збереглася на такому рівні, на якому є сьогодні».
Слова підтримки медикам висловили голова районної ради Валерій Заболотній та його заступник Петро Пустільник, заступник голови РДА Олексій Ващенко, міський голова Олександр Гайдай.
У свою чергу завідуючий приймально-діагностичним відділенням Сергій Байда поінформував про принцип роботи відділення, провів екскурсію коридорами, світло-салатові стіни яких додають ефекту чистоти та затишку, дозволив зазирнути у палати, кабінети, та, звісно, подякував усім небайдужим за успішне завершення ремонту приймального відділення, за таку важливу для людей можливість лікуватись у комфортних, затишних умовах.
Олена МАРЧИК