4.7 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
09 Травня, П’ятниця

Трійця 2019: давні традиції свята, прикмети і застереження

АКТУАЛЬНО

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення...
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Трійця – одне з головних православних свят, яке має свої звичаї, зобов’язання, традиції та заборони. У цій статті ми поговоримо про те, що варто робити на свято Святої Трійці? Дізнайтеся дату святкування у 2019 році. Скільки днів Трійця відзначається? Коли будуть вихідні? Яких народних звичаїв варто дотримуватися та як відзначати? Що можна робити і чого не можна у це свято?

, Трійця 2019: давні традиції свята, прикмети і застереження, Надросся Online

Дата святкування Трійці 2019

У 2019 українці святкуватимуть Трійцю 16 червня. Дата свята залежить від Світлого Великодня Воскресіння Христового. Оскільки в цьому році ми відзначали це велике свято 28 квітня, то Свята Трійця святкуватиметься на п’ятдесятий день після неї. Ось чому Трійцю ще називають П’ятидесятницею.

Оскільки Великдень завжди відзначається у неділю, Трійця – також недільне свято. Зважаючи на це, українці 17 червня, у понеділок, отримують додатковий вихідний. І зможуть відпочивати 3 дні поспіль, починаючи з суботи, на свій розсуд.

Суть свята

Трійця – важливе християнське свято зі своїми традиціями, прикметами та звичаями. Християнське вчення, що оповідає про зішестя Святого Духа в цей день на апостолів, розкриває істину існування Триєдиного Бога.

У православних церквах у цей день відбувається дуже важлива й урочиста служба. Субота у переддень свята Святої Трійці рахується Троїцьким батьківським поминальним днем.

, Трійця 2019: давні традиції свята, прикмети і застереження, Надросся Online

Що важливо зробити

У неділю, перший день святкування Святої Трійці, обов’язково важливо піти до храму. Але оскільки це свято Святої Трійці, його потрібно шанувати 3 дні поспіль. У цьому році – це 16, 17 та 18 червня.

У православних храмах читатимуться молебні про поминання душ покійних рідних та близьких. У ці дні прийнято молитися про покійних. У батьківську суботу варто відвідати кладовище, роздати частування за померлих, пом’янути душі покійних. Однак ходити на цвинтар на Трійцю, у неділю, забороняється, оскільки подія Трійці є радісною.

Церква рекомендує відвідати вечірню службу напередодні Святої Трійці. Знаходьте час для молитви до Святого Духа! Важливо висповідатися, щоб в неділю вранці прийти до храму та причаститися після Літургії.

Головний звичай на Трійцю

Він стосується прикраси свого, рідного дому та церкви зеленню: запашними травами, пахучими квітами, ароматними гілками дерев. Через те, що житло та храми на Святу Трійцю прийнято прикрашати зеленими рослинами, цю неділю прозвали в народі Зеленою.

, Трійця 2019: давні традиції свята, прикмети і застереження, Надросся OnlineОбов’язково треба прикрасити будинок, де ви живете. Уся зелень символізує ваше майбутнє благополуччя, процвітання, багатство, щастя, оновлення та благодать. Будь-яке приміщення можна прикрасити на Трійцю гілками бузку, берези, липи, клена або верби. Щоправда, українці найбільше люблять прикрашати будинки та храми польовими квітами й луговими травами.

Однак, перш ніж нести зелень для прикраси приміщення, потрібно навести порядок у оселі. Найкраще прибирати вдома саме в суботу. І вже в неділю з ранку піти до церкви, відстояти службу, помолитися, поставити свічки. Після урочистої православної служби прийти додому і наповнити його ароматом свіжості та різнотрав’я.

, Трійця 2019: давні традиції свята, прикмети і застереження, Надросся OnlineОсвячені засушені букети трав і квітів, які залишилися у вашій оселі з минулого року, необхідно спалити. А нові букети найкраще зберігати за іконами. Вважається, що вони охоронятимуть вас та вашу родину цілий рік від негараздів, нечисті та злих духів. Зберігайте їх, як обереги.

Що має бути на столі

Зі страв у святкові дні Святої Трійці готують коровай, печуть млинці, оладки та пироги. На столі повинні бути страви з яєць, риби та птиці. Дозволяється використовувати в приготуванні страв багато свіжих овочів і зелені. Прикрашати святковий стіл пір’ям цибулі, листям салату, кропом, петрушкою та іншою зеленню.

Цікаво, що в деяких регіонах України напередодні Святої Трійці фарбують яйця у зелений колір, що символізує відродження життя, продовження роду. У ці дні вітається гостинність. Ви можете запросити до себе друзів, рідних та близьких, пригостити їх пирогами та млинцями.

Гарна добра традиція на Святу Трійцю – подарунок. Узагалі в ці дні прийнято бути милосердними, дарувати один одному подарунки. Дуже добре, якщо ви обдаруєте незаможних. Можете зробити покупки: придбати цукерки, печиво, вафлі, халву чи інші будь-які солодощі або приготувати для них яке-небудь частування.

Чого не можна робити

У святкові дні Святої Трійці краще відкласти усі домашні справи на потім. Зрозуміло, що сучасній людині досить важко дотримуватися православних правил і всі 3 дні відвідувати церкву. Але по можливості постарайтеся усе ж таки це зробити.

На Трійцю не варто трудитися в городі чи на дачі. Усі земельні роботи в ці дні під забороною. Заборонено також шити, прати, прасувати, стригтися, мити підлогу, робити ремонт тощо.

Ті, хто працюють вдома в ці дні, висловлюють свою неповагу до Бога. Ось чому у великі церковні свята люди здавна намагалися відкласти усі домашні справи, щоб присвятити себе виключно Богу.

У багатьох джерелах зазначається, що на Трійцю не можна купатися. Вважається, ніби русалки затягнуть у воду та втоплять. Однак насправді у цьому немає нічого поганого. І церква не забороняє купатися в морі, річці чи басейні. Із точки зору церкви немає заборон щодо купання в Троїцькі дні.

А ось сваритися та конфліктувати забороняється. У ці святкові дні потрібно бути особливо добрими й милосердними, прощати минулі образи. Крім цього, уникати прояву негативних емоцій, образ, заздрості та претензій.

Народні звичаї та прикмети на Святу Трійцю

У народі вважається, що це свято особливо важливе для незаміжніх дівчат. Щоправда, гуляти на Трійцю весілля не рекомендують. Дозволяються тільки сватання.

У неділю дівчата ворожать, плетуть, а потім пускають вінки на воду. Хлопець, який виловить вінок із річки, і повинен стати нареченим.

Є ще один давній звичай, який пов’язаний із частуванням – потрібно спекти святковий коровай і роздати його шматочки незаміжнім дівчатам. До речі, в народі здавна існує прикмета: дуже добре засушити шматочки короваю, випеченого на Святу Трійцю, а потім додати їх у свій весільний коровай. Згідно з повір’ям, такий ритуал принесе взаєморозуміння, щастя, гармонію та кохання новій сім’ї.

Дуже корисно вмиватися росою, яка випала на Зелену неділю. Троїцька роса вважається найкориснішою для здоров’я. Дівчата та жінки, які будуть нею вмиватися, зможуть надовго зберегти свою красу та молодість.

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

В Україні оновили правила дорожнього руху: що змінюється

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил дорожнього руху. Вони стосуються перевезень дітей та увімкнення фар. Про зміни повідомляє постійний представник Кабміну...

На Черкащині триває конкурсний відбір до Об’єднаної штурмової бригади Нацполіції «Лють»

Відважних та сміливих, а головне – не байдужих до долі нашої країни запрошують на заміщення вакантних посад: інспектор підрозділу (полк, батальйон, рота) патрульної служби...

Забрав вино та гроші: чоловік обікрав церкву в селі Сидорівці

До поліції звернулася місцева жителька та повідомила, що невідомі особи пошкодила двері та проникла до сільської церкви. З приміщення викрали понад 1000 гривень та...

Фольклористка Марія Квітка отримала престижну кінопремію за дизайн костюмів

Корсунчанка Марія Квітка, українська співачка та дизайнерка, — знову на п’єдесталі пошани. Вона здобула нагороду в номінації «Найкращий дизайн костюмів» на Сьомій кінопремії «Золота...

Ілюстраторів закликають підтримати 5 локальних музеїв

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -