В рамках реалізації міської «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Корсуні-Шевченківському, селах Гарбузині та Саморідні гуманними методами на 2018-2020 роки» 21 травня в Корсуні працювала бригада з відлову бродячих тварин.
За словами начальника КП ВЖ «РЕУ» Олександра Шкребтія, підприємство найняло для цього відловлювача-професіонала з Київської області. Коштуватимуть його послуги близько 150 грн за одну собаку. Допомагав йому головний інженер КП ВЖ «РЕУ» Віктор Судаков. Відлов здійснювали спеціальними пристроями, а за потреби собаці вводили снодійне.
Відлов бродячих собак підприємство здійснює у співпраці з волонтерами, які вказують місця їх скупчення і слідкують за дотриманням прав тварин. Так, наприклад, в районі автостанції, де в день роботи бригади було відловлено 7 собак, слідкували за роботою Віра Пимонівна Півень та Анна Михайлівна Чепіль. Координацію робіт з відлову та стерилізації собак у Корсуні-Шевченківському здійснює директор Черкаської благодійної організації «Життя» Оксана Савіцька.
Усі відловлені собаки були доставлені у ветеринарний центр «Айболіт», де їм буде проведено комплекс заходів. Як розповів «Надроссю» ветеринарний лікар Спартак Войтик, наступні дії передбачають таку послідовність: анестезія, операція зі стерилізації, биркування, щеплення від сказу. Вже на другий день усі собаки будуть випущені в місця їх вилову.
Як зазначає Олександр Шкребтій, простерилізовані тварини будуть занесені у спеціальний реєстр під відповідним номером, де позначено здійснений комплекс процедур і дату стерилізації та вакцинації. Крім того, цей номер зазначений і на бирках, який кріпиться собакам на вухо. Тобто у разі якщо така собака вкусить людину, за номером на бирці можна буде визначити, коли було здійснено вакцинацію від сказу.
Весь комплекс заходів фінансується за Програмою регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Корсуні-Шевченківському, селах Гарбузині та Саморідні гуманними методами на 2018-2020 роки. Нагадаємо, на 2019 рік на її реалізацію в міському бюджеті закладено 50 тис. грн.
Разом з тим, начальник КП ВЖ «РЕУ» наголошує на ще одному важливому боці проблеми безпритульних тварин у нашому місті – це неналежне ставлення людей до чотириногих волохатих мешканців міста.
«Основний чинник появи собак на вулицях – це безвідповідальність людей, — говорить він. — Зазвичай на вулиці господарі викидають потомство тих собак, які живуть у них вдома, бо не бажають за ним доглядати. Нерідко на вулицях опиняються і ті собаки, які тривалий час жили із господарями. І от таким собакам немає де діватися, і треба шукати їжу. Тому вони найчастіше тримаються тих місць, де їжа є: біля м’ясних магазинів, закладів харчування, там, де їх підгодовують громадяни. Не менше приманюють собак і пакети зі сміттям, які господарі виставляють безпосередньо на вулиці. Тобто, ми можемо боротися із безпритульними тваринами, витрачаючи час, сили і кошти, але поки в людей не буде свідомого ставлення до тварин, поки вони не перестануть виганяти їх на вулицю, ці зусилля будуть марні. Отже, зробити так, щоб на вулицях нашого міста взагалі не було бродячих собак – це має бути наша обопільна справа».
Світлана ПЕРЕЦЬ