Застаріла система опалення «першої» школи вже не раз давала про себе знати. Аби протриматися до кінця опалювального сезону, взимку для учнів ЗОШ №1 на кілька днів навіть були продовжені канікули. Причина — промивка опалювальної системи. Та, як видно, цього виявилося недостатньо. 30 січня, прямо посеред уроку історії, в одному з кабінетів навчального закладу вирвало кран для промивки батареї опалення.
На щастя, ніхто з дітей не постраждав. Чого не скажеш про аудиторії. Найбільше дісталося кабінету фізики, де проводить уроки Дмитро Антонов. Зараз на стелі — каркас, на якому ще донедавна була прикріплена нова стеля з пластин. Не видно комп’ютерної техніки. На місці проектора — оголені дроти. А посеред учительського столу — відро, куди ще й досі (станом на 1 лютого) скапує вода. Та попри те, що в аудиторії сильно відчувається вогкість, уроки проводяться, каже Дмитро Володимирович.
— У мене того дня (30 січня, — прим. авт.), як звичайно, був урок, — розповідає Дмитро Антонов. — Аж чуємо, з коридору хтось кричить, що нас заливає. Дивлюсь — зі стелі почала вода литися… Воду вичерпували і виносили учителі разом з дітьми, прибирали кімнати. Я сам виніс десь кілька десятків відер води на вулицю. Прилади ми всі врятували. Я відразу кинувся виключати проектор. Зараз він лежить розібраний, сохне. Хто знає, можливо, й запрацює. А щодо мультимедійної дошки… Треба, щоб минуло мінімум 2 тижні, тоді й подивимось. Вона, в принципі, укомплектована так, що вода не повинна була потрапити всередину. Але якщо зважати на те, що вода текла потім ще й другу добу, то я не впевнений в цьому. Принтер, комп’ютер і колонки збереглися. Встигнув вчасно витягти з розетки.
Саме зношеність старих комунікацій і є тією причиною, яка призвела до поломки, каже начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської РДА Оксана Грушевська. Адже їхня давність дорівнює моменту зведення школи. Тож, зважаючи на це, школі, на жаль, доводиться потерпати від аварій. Так, приміром, минулого року в навчальному закладі доводилося лагодити порив водогону.
— 30 січня витекло приблизно 3 м3 води з третього на перший поверх. Але завдяки оперативній роботі технічного, педагогічного персоналу, рятувальників місцевого пожежно-рятувального підрозділу, допомозі міської ради, працівників відділу освіти, наслідки отакої біди було ліквідовано, — розповідає Оксана Миколаївна. — Навчальний процес, хочу зазначити, не постраждав. Дітей розмістили по інших кабінетах, тому що дуже постраждав кабінет фізики.
Чи не єдиним виходом з цієї ситуації є капітальний ремонт зношеної та застарілої системи опалення всієї школи. Ці роботи, за слова начальника відділу освіти, планують проводити після закінчення навчального року. А щоб попередити хвилювання батьків, запевняє — ремонт, в тому числі і тих аудиторій, які постраждали внаслідок пориву, планують виконувати за кошти районного бюджету.
Валентина Довгопола