«Не скажу, що на 100 відсотків ми підготовлені до цієї епідемії, але якщо якийсь хворий з’явиться, ми в змозі про нього подбати», – так прокоментував «Надроссю» стан готовності лікарні до ізоляції хворих на коронавірус директор КНП «Корсунь-Шевченківська ЦРЛ» Олександр Матвієнко.
ЗАВДАННЯ – ВИЯВИТИ, ІЗОЛЮВАТИ і ПЕРЕНАПРАВИТИ
За словами керівника закладу, лікувати хворого на вірус COVID-19 у Корсунь-Шевченківській ЦРЛ не будуть. «Відповідно до інструкції, пацієнта з підозрою на коронавірус ми повинні виявити, ізолювати і перенаправити спецтранспортом в одну із двох лікарень, визначених в області для лікування таких хворих – в Черкасах та Умані. В нашому випадку хворі будуть доставлятися на лікування в Черкаси», – уточнює Олександр Матвієнко.
Що стосується вирішення поставлених перед лікарнею задач, то директор ЦРЛ детально розповів, за яким алгоритмом діятимуть в особливому випадку лікарі:
– Якщо людина потрапляє до нас із такими симптомами, як кашель, температура, сльозотеча, і якщо є в анамнезі факт її перебування в країнах із поширенням коронавірусу або в дорозі людина могла контактувати із такими хворими, ми першочергово робимо їй аналізи на віруси грипу. Якщо ці аналізи не підтверджують наявність грипу, тоді ми направляємо їх в Черкаси, де вже визначається, чи присутній в організмі людини вірус COVID-19. Далі хворий поміщається в ізолятор до остаточного підтвердження діагнозу. Зауважу, що разом з ним мають бути тимчасово ізольовані і ті люди, які з ним контактували.
Загалом, уточнює Олександр Матвієнко, бокси в інфекційному відділенні ЦРЛ належно обладнані і готові до роботи на випадок виявлення хворого на коронавірус.
Чого не вистачає до 100% готовності
Насамперед – засобів захисту. Як зауважує директор ЦРЛ, для медичних працівників, які будуть працювати в ізоляторі, засоби захисту є частково.
Що стосується препаратів для лікування, то їх запас в лікарні лише на 1 особу. Тобто попри те, що лікування від коронавірусу у Корсуні не проводитимуть, все ж на період перебування пацієнта в ізоляторі до з’ясування діагнозу йому потрібно буде надавати підтримуюче лікування. Пояснюється така обмежена кількість медикаментів їх великою вартістю: у разі ускладнення – пневмонії – лікування 1 особи обходитиметься приблизно у 28 тисяч гривень на курс.
Ще одна проблема – відсутність в інфекційному відділенні хлораторної. За словами лікаря, до цього часу стічні води від особливо небезпечних інфекцій для знезараження хлорували вручну, і потім після відстоювання їх утилізували.
Ці проблеми директор КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» озвучив перед керівництвом районної ради, яке 11 березня проінспектувало інфекційне відділення ЦРЛ на предмет готовності до прийому хворих з підозрою на коронавірус.
– Ми надали в районну раду всю інформацію про те, що необхідно докупити, доукомплектувати. Попередньо керівництво райради пообіцяло також знайти кошти на будівництво хлораторної, – зазначає Олександр Матвієнко.
Доповнимо, що уряд країни виділив з державного резерву України перше фінансування в розмірі 100 млн грн для закупівлі засобів індивідуального захисту для забезпечення поточних потреб для всіх організацій. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу.
Залишається сподіватися, що навіть за 100-відсоткової готовності корсунських лікарів і медзакладу до зустрічі з коронавірусом ця інфекційна біда омине Корсунщину.
Нагадаємо, 11 березня уряд України вирішив запровадити по всій території держави карантин та вжив низку інших заходів, що мають убезпечити українців від COVID-19.
Також 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила в світі пандемію з коронавірусу.