Хвора на коронавірус жінка із Житомирщини майже два тижні спілкувалася із родичами та відвідувала церкву
12 березня МОЗ повідомило про два нових підтверджених випадки коронавірусу в Україні – у жінки пенсійного віку з м. Радомишля Житомирської області та чоловіка з Чернівецької області, дружина якого повернулася з Італії протягом останніх 14 днів. Загалом в Україні вже три випадки виявлення заражених коронавірусом.
Пацієнти ізольовані, їм надається симптоматичне лікування, контактні особи перебувають під наглядом медиків.
Проте стало відомо, що заражена коронавірусом жінка з Радомишля не відразу звернулась по допомогу до лікарів і не самоізолювалась після приїзду з-за кордону 1 березня. Також вона гостювала у родичів у Львові та після приїзду додому приймала вже гостей у себе. Згодом у неї погіршилось самопочуття, але вона не зверталася до лікарів. Більше того, 8 березня ще відвідала церкву. Її госпіталізували до районної лікарні у Радомишлі аж 12 числа. Про це повідомив на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.
Наразі медики обстежують ще шість осіб, які разом із нею проживають і були у неї в гостях. Це її близькі родичі. Двоє з них – жителі Києва. Вживаються заходи також для виявлення тих людей, які були в церкві поруч із хворою.
Про наслідки такого несвідомого ставлення до здоров’я оточуючих можна лише здогадуватися.
Як бути в таких ситуаціях здоровим громадянам, які можуть опинитися поруч із зараженими? Лікарі наголошують — потрібно подбати про власний захист. Насамперед – уникати скупчення людей.
Порада №1. Якомога менше їздити громадським транспортом, запруженим людьми.
Порада №2. Придбайте антисептик. Постійно обробляйте руки антисептиком, а після перебування на вулиці завжди ретельно мийте руки з милом. Мило – краще за антисептик, воно руйнує ліпідну мембрану вірусу, фізично змивая вірус з рук.
Порада №3. Не торкайтеся обличчя. Якщо ви їхали в громадському транспорту, відвідували магазини, ви однозначно бралися руками за предмети, яких торкалися інші люди, — поручні, дверні ручки, гроші тощо. Тому слідкуйте за тим, щоб не торкатися брудними руками обличчя, особливо носа, рота і очей.
Порада №4. Надівайте маски. Загалом маски лікарі радять носити тим, хто захворів. Тоді маска стримує виділення в повітря часточок слизу із вірусами. Якщо все ж доводиться їхати у переповненому транспорті, можна захистити себе також маскою, але не звичайною, а з найбільшим рівнем захисту.
Порада №5. Тримайтеся далі від хворих. Найкраще дотримуватися дистанції з іншими людьми в 1,5 – 2 метри.
Порада №6. Пийте воду, укріпляйте імунітет, виконуйте фізичні вправи і гарно відпочивайте.
Порада №7. Очищайте особисті речі. Особливо це стосується телефонів, якими користуємося скрізь. Не забувайте протирати також гаманці, сумки, окуляри тощо.
Порада №8. Провітрюйте приміщення. Особливо якщо там перебуває хворий. Частіше бувайте на свіжому повітрі.